Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 12 maja 2024 r

 

Ogłoszenia –VII Niedziela Wielkanocna 12 maja 2024 r.

 1.     Dzieci klas III przeżywają dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej, od jutra dzieci rozpoczną obchody białego tygodnia.

2.     Jutro 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.15– różaniec przed Najśw. Sakramentem połączony z nabożeństwem majowym. Procesja Fatimska przejdzie też ulicami miasta - o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. w kościele św. Anny, następnie procesja przejdzie do kościoła św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3.     We wtorek święto św. Macieja Ap. A w czwartek św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Msze św. każdego dnia jak w dniu zwykłym.

 4.     Trwamy w czasie odmawiania nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 5.     W sobotę zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po niej modlitwa Godziną Czytań z Liturgii Godzin i następnie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00

 6.     Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres Wielkanocny.

7.     W czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas czwartych obejdą rocznicę I Komunii Świętej. Próba przed uroczystością w piątek po Mszy św. wieczorowej. Spowiedź w tygodniu w czasie Mszy św. wieczorowych.

8.     Także w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele św. Antoniego odbędzie się kolejny etap V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonacy: Giorgio Matteoli (Rzym/Włochy) – flety proste i Mateusz Rzewuski  

9.     W piątek 17 maja w Leśnej Podlaskiej, w Sali 300 lecia przy bazylice odbędzie się spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem z Instytutu Myśli Schumana, który propaguje i wdraża w życie myśli społeczne sługi Bożego Roberta Schumana.

  10.                       Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

  • Codzienność stała się ich drogą do świętości. W naszej diecezji rozpoczyna się peregrynacja relikwii rodziny Ulmów. Z numerem obrazek z modlitwą za ich wstawiennictwem.
  • Dzisiaj często brakuje chęci, by się Panem Bogiem zachwycić , tracić dla Niego swój czas, a przede wszystkim życie...W tekście „Do głębi serca”
  • Co św. Andrzej Bobola może wyprosić naszej ojczyźnie i dlaczego warto modlić się za jego wstawiennictwem?
  • Jakie są możliwe scenariusze w kontekście wojny na Ukrainie i dlaczego powinniśmy być czujni.-rozmowa z ekspertem
  • kłamstwach i manipulacjach jakimi posługują się środowiska proaborcyjne.
  • Jakie objawy daje chłoniak? O jego rodzajach i sposobach leczenia - w dziale „zdrowie”.

11.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Dariusz Mazur. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

<<< Powrót
Dodano: 12 Maj 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers