Odwiedzin: 405818

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

 

1.     Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny i wchodzimy w czas zwykły w ciągu roku. Jeszcze przez tydzień można zadośćuczynić przykazaniu o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

2.     Dzieci klas IV przeżywają dzisiaj o godz. 11.00 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej,

 

3.     Jutro będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. wg porządku dni zwykłych.

 

4.     We sobotę 25 maja w czasie Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się w intencji ochrony życia dzieci poczętych a nienarodzonych.

 

5.     W sobotę, 25 maja 2024 r. w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa: „Trzeźwość Polską Racją Stanu”, Rozpoczęcie o godz. 12.00, zakończenie Apelem o godz. 21.00

 

6.     Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. W Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Rozpoczęcie o godz. 10.00, konferencja siostra Małgorzaty Lekan, dominikanki, która jest autorką książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś.”. Następnie Eucharystia, której przewodniczyć będzie Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

 

 7.     W niedzielę 26 maja o godz.19.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej uroczyste Nieszpory połączone z dramatem liturgicznym „Ludes Danielis" Wykonawcami są wybitni śpiewacy z Polski i innych krajów europejskich. Ten wyjątkowy średniowieczny dramat liturgiczny będzie wykonywany dopiero po raz 4 w Polsce. Wydarzenie to inauguruje Dni Dwóch Tradycji, które przez cały tydzień będą odbywały w Kostomłotach.

 

 8.     W dniach 31 maja - 2 czerwca 2024r. odbędzie się „Jerycho Młodych” w Pratulinie. Zapraszamy młodzież do udziału. Zapisy u ks. Mariusza.

 

9.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Przyjmowanie wniosków trwa do 14 czerwca 2024 r.

Więcej informacji o ofercie szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum.

Katolickie Przedszkole im. Bł. H. Koźmińskiego w Białej Podlaskiej informuje, że są jeszcze wolne miejsca do grupy 3-latków.

 

10.                       W tym roku mija dziesiąta rocznica ingresu Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy do Katedry Siedleckiej. Z tej okazji w piątek, 24 maja br., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, o godz. 12.00 w Katedrze Siedleckiej, będzie sprawowana Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Pasterza Diecezji.

 

11.                       Także 24 maja obchodzimy jubileusz 150-lecia Bialskiej Straży Pożarnej. O godz. 9.00 wystawa sprzętu pożarniczego na Placu Wolności, Msza św. w kościele św. Antoniego o godz. 12.00. Następnie przemarsz na Plac Wolności i Uroczysty Apel, potem przemarsz pod dawny Dom Strażaka na ul. Artyleryjską 1 i odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Komendant Miejski serdecznie zaprasza.

 

12.                       Duszpasterstwo Harcerzy i Harcerek w dniu 16 czerwca organizuje zlot 40 lecia. Prosimy o zgłaszanie swojej obecności. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

13.                       Firma EKOTERMA zaprasza wszystkich zainteresowanych , mieszkańców domów jednorodzinnych, na spotkanie, które odbędzie się 28.05. 2024 o godzinie 18:00 w Sali Matki Teresy. Można będzie dowiedzieć się, jak pozyskać dotacje na wymianę pieca, ocieplenie budynku, stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Ile mniej więcej czasu trwa cały proces, od pozyskania dotacji do realizacji inwestycji. Jakie są maksymalne dotacje, które można pozyskać.

 

 14.                       Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W bieżącym numerze „Echa Katolickiego":

 

  • Kiedy po ludzku brakuje nadziei, wkracza św. Rita. O rozwijającym się w naszej diecezji kulcie świętej od róż - w dziele „formacja”. Do numeru dołączony jest obrazek z modlitwą do św. Rity
  • Jak rozpoznać działanie Ducha Świętego i budować z Nim relację? W jakich sytuacjach szczególnie warto się do Niego zwracać? - w rozmowie „Echa”
  • Samo duchowe przeżycie Pierwszej Komunii św. - z psychologicznego punktu widzenia - jest niewystarczające i potrzebuje zewnętrznej oprawy. Jak zatem wyważyć właściwe proporcje?
  • Mija 25 lat od wizyty Ojca Świętego w Siedlcach. Jak nasza diecezja przygotowywała się do tego wydarzenia? Zachęcamy do lektury nowego cyklu „Echa”
  • W numerze relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Parczewa.

 

15.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Józefa Zdunek i Rafał Kowalczuk. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

<<< Powrót
Dodano: 19 Maj 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers