Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 26 maja 2024 r

 

26 maja 2024 r. - Niedziela Najświętszej Trójcy.

 

 1.     Firma EKOTERMA zaprasza wszystkich zainteresowanych , mieszkańców domów jednorodzinnych, na spotkanie, które odbędzie się 28.05. 2024 o godzinie 18:00 w Sali Matki Teresy. Można będzie dowiedzieć się, jak pozyskać dotacje na wymianę pieca, ocieplenie budynku, stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

 

2.     W czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane: 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Po Eucharystii odprawianej o godz. 11.00 przejdziemy w procesji ulicami miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, przejdziemy trasą z roku ubiegłego. (ul. Terebelska do ronda, ul. Okopowa, ul. Janowska do Terebelskiej i powrót ulicą Terebelską do kościoła.) Postarajmy się aby poszły wszystkie chorągwie, feretrony, poduszeczki. Do udziału w procesji zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne (w strojach komunijnych). Zapraszamy dzieci do poduszeczek i sypania kwiatków. Zapraszamy też ministrantów i lektorów. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

 

3.     30 maja 2024 r. w Boże Ciało o godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA BOGA „BIAŁA dla JEZUSA". W tym roku koncert poprowadzi zespół „Projekt Przebudzenie”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic, starszych, młodzież i dzieci; rodziny i osoby samotne. Wstęp na koncert jest wolny!

 

4.     Od piątku przez całą oktawę procesja eucharystyczna wokół kościoła. W dni zwykłe po wieczorowej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 5.     Biskup siedlecki Kazimierz Gurda udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terenie. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązani są, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

6.     Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a w dni zwykłe przez oktawę Bożego ciała aż do 08 czerwca po Mszy św.  wieczorowej.

 

7.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej i po procesji eucharystycznej zapraszamy na adorację do godz. 21.00, którą poprowadzą Koła Żywego Różańca.

 

8.     W sobotę l czerwca, obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na wspólną zabawę i modlitwę. Na parkingu przy kościele odbędzie się festyn dziecięcy w godz. 10.00 - 14.00. Prosimy właścicieli pojazdów aby już w piątek po południu opuścili parking.

 

9.     Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice, a po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek „na budowę kościołów w diecezji".

 

10.                       Zapraszamy dzieci i młodzież do chóru, który prowadzi pan Organista. Próba w piątek 31 maja o godz. 19.00. Zapraszamy też do gitarowej scholii dziecięcej, prowadzonej przez s. Mariolę. Próba scholii w sobotę 1 czerwca o godz. 15.30.

 

11.                       Ks. Mariusz zaprasza ministrantów i schole do wyjazdu na Koczowisko Służby Liturgicznej do Siedlec w dniu 22 czerwca. Karty zgłoszeniowe są do odebrania w zakrystii.

 12.                       Na stoliku za ławkami prasa katolicka.

13.     W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Lipka i Filip Prokopiuk . Wieczny odpoczynek…

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 26 Maj 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers