Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 16 czerwca 2024 r

 

16 czerwca 2024 r. - XI Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na KUL.

 2. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb". W związku z tym dzisiaj przeżywamy „niedzielę chleba". Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. rozdaje chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

 3. Dzisiaj odbędzie się ostatni koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. O godz. 19.00 w naszym kościele wystąpią: Tomasz Ślusarczyk na trąbce i duet organowy: Zuzanna i Maciej Batorowie. Zapraszamy do wysłuchania koncertu.

 4. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni zwykłe o godz. 17.45 a w niedziele po Mszy sw. O godz. 9.00

 5. W piątek 21 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00.

 6. W sobotę odbędzie się w Siedlcach Koczowisko Służby Liturgicznej. Wyjazd zgłoszonych osób o godz. 8.00 sprzed kościoła.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 21.00, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. "Doonby. Każdy jest kimś". Niesamowity film za życiem. Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.

 9. Od lipca nastąpią zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii. Zmniejszy się liczba księży pracujących w naszej parafii. Odchodzi ks. Tomasz Sałasiński po 5 latach pracy i ks. Biskup nie przysyła nikogo na jego miejsce. Zmniejszy się liczba Mszy św. Od lipca w niedzielę nie będzie już Mszy św. o godz. 16.00. Porządek Mszy św. niedzielnych od pierwszej niedzieli lipca: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.

 

Mamy też mniejsze możliwości jeśli chodzi o przyjmowanie intencji. Każdy ksiądz ma prawo odprawić jedną Mszę św. dziennie, a drugą jeśli zachodzi potrzeba duszpasterska – pogrzeb, ślub czy jakaś wyjątkowa sytuacja czy uroczystość. Ks. Biskup przypomina że taką potrzebą nie jest to, że ktoś chce zamówić Mszę św. Ponieważ mamy już zarezerowane Msze św. do końca roku obecnie i po wakacjach raczej możemy przyjmować Msze św., które będą odprawiane poza parafią. Tutaj w kościele będziemy wymieniać intencję, wspomnimy ją w modlitwie wiernych ale ksiądz będzie sprawował tę eucharystię poza parafią, np. na Misjach. W parafii ewentualnie będziemy przyjmować na bieżąco, znając możliwości personalne. Czasem będzie to z tygodnia na tydzień.

 9. W tym tygodniu będzie przygotowana książka intencji na przyszły rok. Msze św. można wpisywać w tygodniu tylko w kancelarii (w godzinach pracy) od wtorku do piątku od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.00 do 9.00.

 10. Ks. Henryk Szustek z Tucznej zapraszana na pielgrzymkę do Wilna w dniach 2-4 lipca 2024 r. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

 11. Ksiądz Dziekan Andrzej Biernat i parafia Wniebowzięcia NMP (na Woli) serdecznie zaprasza na Rodzinne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w Białej Podlaskiej w parafii W.N.M.P w dniach 19-21 sierpnia 2024r. Poprowadzi je Karolina Grodecka dyrygentka z Krakowa wraz z przyjaciółmi. W warsztatach mogą wziąć udział dorośli i dzieci.

 12. Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. 

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Zofia Michalczuk, Maria Mitura, Wiesław Nitychoruk, Irena Klimaszewska. Wieczny odpoczynek…

 

 

<<< Powrót
Dodano: 16 Czerwiec 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers