Ogłoszenia 21 lipca 2024 r

Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.

1.     Dzisiaj o godz. 21.00 zapraszamy na film w plenerze. Będzie to film pt. „Idealna fala”

2.     We wtorek 23 lipca modlimy się przez wstawiennictwo bł. Męczenników z Pratulina. Członkowie bractwa Strażnicy Kościoła wyjeżdżają na Mszę św. w ramach Pratulińskiej Szkoły Wiary do Pratulina na godz. 19.00. Zachęcamy wszystkich chętnych do tego wyjazdu. Wyjazd indywidualny.

3.     We czwartek wypada święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców oraz dzień świętości życia. W intencji obrony życia nienarodzonych będziemy modlić się przed Mszą Św. wieczorową czyli o 17.45 a po Mszy św. wieczorowej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia składamy ofiary przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Akcja jest organizowana przez organizację MIVA Polska.

4.     We czwartek obchodzi swoje imieniny ks. Krzysztof, wspomagający nas w pracy duszpasterskiej. Pomodlimy się w jego intencji na wieczorowej Mszy św.

5.     W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom, będziemy się modlić w ich intencjach.

6.     W przyszłą niedzielę, 28 lipca br., w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów. Hasłem tej pielgrzymki – przeżywanej w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem – są słowa: „Docenić starość”. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w Bazylice Parczewskiej.

7.     1 sierpnia 2024 r. wyruszy z Białej Podlaskiej grupa 44 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Po Mszy Św. o godz. 6:00 w parafii Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak.

Zapisy i zdanie bagażu przed pielgrzymką: 31 lipca (środa), godz.: 18:30 – 20.00 tylko przy parafii Wniebowzięcia NMP. W tym roku ks. Przewodnik prosi, aby przy zapisach dla potrzeb grupy złożyć 3 zwykłe bandaże. Wpisowe 200 zł. Z wpisowego zwolniona jest trzecia i kolejne osoby z rodziny.

Każdy z nas może włączyć się w pielgrzymowanie duchowe przez modlitwę w parafii oraz łączność w mediach społecznościowych. Zachęcamy do uzupełniania kart z intencją pielgrzyma duchowego i przekazywanie ich osobom, które pielgrzymują lub ks. przewodnikowi.

Na stoliku zaś pod chórem leżą intencje i deklaracje Duchowego pielgrzymowania. Można je wypełniać i oddawać, przekażemy je przewodnikowi grupy.

8.     Ks. Henryk Szustek z Tucznej organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 17-27 września 2024 r. Plan pielgrzymki, informacje i telefon kontaktowy znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

9.     Na stoliku pod chórem do nabycia też prasa katolicka.

10.     W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Trojak i Dariusz Panasiuk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 22 Lipiec 2024