Ogłoszenia 28 lipca 2024 r

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2024 r.

1.     We środę zapraszamy wszystkich ministrantów na wakacyjną zbiórkę o godz. 9.00

2.     W czwartek rozpoczniemy sierpień, który jest miesiącem szczególnym zarówno pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym czasie zechciejmy włączyć się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Warto ofiarować Panu Bogu naszą czasową lub całkowitą abstynencje w intencji ludzi pogrążonych w nałogu pijaństwa czy narkomanii.

3.     W czwartek 1 sierpnia 2024 r. wyruszy z Białej Podlaskiej grupa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Po Mszy Św. o godz. 6:00 w parafii Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak.

Zapisy i zdanie bagażu przed pielgrzymką: 31 lipca (środa), godz.: 18:30 – 20.00 tylko przy parafii Wniebowzięcia NMP. W tym roku ks. Przewodnik prosi, aby przy zapisach dla potrzeb grupy złożyć 3 zwykłe bandaże. Wpisowe 200 zł. Z wpisowego zwolniona jest trzecia i kolejne osoby z rodziny.

Każdy z nas może włączyć się w pielgrzymowanie duchowe przez modlitwę w parafii oraz łączność w mediach społecznościowych. Zachęcamy do uzupełniania kart z intencją pielgrzyma duchowego i przekazywanie ich osobom, które pielgrzymują lub ks. przewodnikowi. Deklaracje Duchowego pielgrzymowania leżą na stoliku zaś pod chórem.

W czasie trwania pielgrzymki Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, w czasie którego będziemy adorować Pana Jezusa, będziemy polecać intencje duchowego pielgrzymowania, odmówimy dziesiątek różańca w łączności z pielgrzymami i modlitwę pielgrzyma. A po błogosławieństwie Eucharystycznym odśpiewamy apel jasnogórski.

O 21.00 zachęcamy do łączenia się przez Radio Podlasie z pielgrzymami gromadzącymi się na trasie pielgrzymki.

4.     W I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie po Mszy św. wieczorowej w czasie modlitw pielgrzymkowych.

5.     W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30. Prosimy też o spowiedź w dniach poprzedzających.

6.     W piątek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski Bożej i modlitewne nawiedzenie kościoła.

7.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do godz. 21.00.

8.     Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.

9.     Prezydent Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach 80. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia o godz. 17.00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności w Białej Podlaskiej.

10.                       Za ławkami na stoliku jest do nabycia „Echo Katolickie": W numerze:

·        Pielgrzymować można nie tylko fizycznie, ale i duchowo - na czym polega pielgrzymka duchowa i dlaczego jest równie ważna

·        Gdy wybiła godzina „W”, do walki ruszyli także mieszkańcy naszego regionu. Jak wspominali powstanie warszawskie?

·        Gra toczy się o wybory prezydenckie - o rozliczaniu poprzedniego rządu zamiast troszczenia się o potrzeby Polaków - w rozmowie z prof. Mieczysławem Rybą.

·        W numerze comiesięczne materiały formacyjne dla kół Żywego Różańca oraz relacja z I Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Siedleckiej na Jasną Górę

Zachęcamy do lektury.

11.                       W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Machaj i Józefa Kantarewicz. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 28 Lipiec 2024