Odwiedzin: 402019

Obchody Niedzieli Palmowej w naszej parafii

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Ko??ciele katolickim Wielki Tydzie??.  Liturgia tego dnia jest pamiÄ?tkÄ? uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy piÄ?Ä? dni przed Jego ukrzy??owaniem. Jak podajÄ? Ewangeli??ci, zgromadzone wówczas t??umy rzuca??y na drogÄ? p??aszcze, ga??Ä?zki oliwne i palmowe wo??ajÄ?c: „Hosanna Synowi Dawida: b??ogos??awiony, który przychodzi w imiÄ? Pa??skie".

Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpiÄ?ta miÄ?dzy dwoma momentami:
radosnÄ? procesjÄ? z palmami oraz
czytaniem
- jako Ewangelii - MÄ?ki Pa??skiej, zwykle z podzia??em na role.

W ten sposób Ko??ció?? podkre??la,
??e triumf Chrystusa i Jego Ofiara sÄ? ze sobÄ? nierozerwalnie zwiÄ?zane.

W NiedzielÄ? PalmowÄ? obowiÄ?zuje czerwony kolor szat liturgicznych. Mimo to uroczysto??Ä? ma wymowÄ? radosnÄ?, gdy?? rozpoczyna ciÄ?g wydarze??, przez które dokona??o siÄ? zbawienie ??wiata. Chrze??cija??skie tajemnice wiary przenikajÄ? siÄ? wzajemnie - chwa??a i rado??Ä? tworzÄ? nierozdzielnÄ? ca??o??Ä? z cierpieniem; w mÄ?ce zapowiedziane jest zmartwychwstanie i zbawienie.

Dodano: 04 Kwiecień 2012
Parafia Honorata - Obchody Niedzieli Palmowej w naszej parafii