OBRZÄ?D ??NIADANIA WIELKANOCNEGO

W NiedzielÄ? WielkanocnÄ? po Mszy ??w. rezurekcyjnej gromadzimy siÄ? wszyscy na uroczystym ??niadaniu przy od??wiÄ?tnym stole, przybranym ga??Ä?zkami, baziami wierzbowymi, zielonÄ? pszenicÄ?, rze??uchÄ? albo bukszpanem, które symbolizujÄ? nowe ??ycie otrzymane na Chrzcie ??w. Na ??rodku sto??u umieszczamy pascha?? rodzinny, baranka wielkanocnego oraz „??wiÄ?cone”.
Spo??ywanie pokarmów winna poprzedziÄ? wspólna modlitwa o Bo??e b??ogos??awie??stwo, o dary Ducha ??wiÄ?tego dla naszego papie??a Benedykta XVI, o ??askÄ? nawrócenia dla niewierzÄ?cych, o pokój na ziemi, o pociechÄ? dla cierpiÄ?cych i samotnych.

ZapalajÄ?c pascha?? rodzinny, g??owa rodziny podnosi go, mówiÄ?c:

Ojciec:  Zmartwychwsta?? Pan prawdziwie. Alleluja.
 Wszyscy: Bogu niech bÄ?dÄ? dziÄ?ki. Alleluja.

Ojciec:
Z rado??ciÄ? gromadzimy siÄ? dzisiaj w naszej wspólnocie rodzinnej, aby uroczy??cie ??wiÄ?towaÄ? pamiÄ?tkÄ? Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. ??yczÄ? nam wszystkim tu obecnym, aby pokój i rado??Ä? zago??ci??y w naszych sercach. ??yczÄ?, by??my wszyscy byli ??wiadkami Zmartwychwsta??ego Chrystusa w dzisiejszym ??wiecie i gdziekolwiek bÄ?dziemy, by??my oznajmiali, ??e Pan rzeczywi??cie zmartwychwsta??. Ogarnijmy my??lÄ? i sercem wszystkich naszych krewnych i przyjació??, ??yjÄ?cych i zmar??ych, ogarnijmy ca??y ??wiat i pro??my:

Wszyscy: Ojcze nasz, który?? jest w niebie...

Modlitwa przed posi??kiem

Ojciec:  Módlmy siÄ?: Z rado??ciÄ? wys??awiamy Ciebie, Panie, Jezu Chryste, który po swoim z zmartwychwstaniu ukaza??e?? siÄ? uczniom przy ??amaniu chleba. Panie, bÄ?d?? z nami, kiedy z wdziÄ?czno??ciÄ? spo??ywaÄ? bÄ?dziemy te dary i dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w go??cinÄ?, przyjmij nas kiedy?? jako wspó??biesiadników w swoim królestwie, który ??yjesz i królujesz na wieki wieków.  W. Amen.

Modlitwa po posi??ku

Ojciec:   Uczniowie poznali Pana. Alleluja.
 Wszyscy: Przy ??amaniu chleba. Alleluja.

Ojciec: Módlmy siÄ?: Bo??e, ??ród??o ??ycia, nape??nij nasze serca paschalnÄ? rado??ciÄ? i podobnie jak da??e?? nam pokarm pochodzÄ?cy z ziemi, spraw, aby zawsze trwa??o w nas nowe ??ycie, które Chrystus nam wys??u??y?? przez swojÄ? ??mierÄ? i zmartwychwstanie i w swoim mi??osierdziu nam udzieli??. Który ??yje i króluje na wieki wieków. W. Amen.

Do pobrania - ObrzÄ?d ??niadania wielkanocnego

Dodano: 07 Kwiecień 2012