Odwiedzin: 401927

Sesja nadzwyczajna Kapitu??y Kolegiackiej ?ukowskiej

We wtorek, 10 kwietnia 2012 r. w parafii Podwy??szenia Krzy??a ??wi?tego w ?ukowie,
odby??a si? Sesja nadzwyczajna Kapitu??y Kolegiackiej ?ukowskiej,
poprzedzaj?ca zbli??aj?c? si? 15 rocznic? powo??ania Kapitu??y.

Do Kapitu??y ?ukowskiej nale??y nasz Proboszcz - ks. Kan. Janusz Onufryjuk.

G??ównym punktem spotkania by??a celebrowana Eucharystia.

Sesj? nadzwyczajn? Kapitu??y Kolegiackiej ?ukowskiej rozpocz???o przywitanie proboszcza parafii ks. kan. Tadeusza Dzi?gi, który bardzo serdecznie powita?? zgromadzonych ksi???y kanoników oraz wiernych zebranych w ??wi?tyni. Nast?pnie rozpocz???a si? Eucharystia, której przewodniczy?? ks. kan. Jan Kurek, a koncelebransami byli: ks. dr Tadeusz Szaniawaski,  ks. dr hab. Krzysztof Burczak, a homili? wyg??osi?? ks. kan. Bernard B??o??ski. Kaznodzieja w homilii nawi?za?? do figury Chrystusa Frasobliwego, który w szczególny sposób czczony jest w tej ??ukowskiej parafii.

Po Mszy ??w.  cz??onkowie Kapitu??y przeszli do sali obrad. Tam poruszano nast?puj?ce zagadnienia:
• sprawy zwi?zane z nowelizacj? statutu;
• przedstawiono prezentacj? multimedialn? ksi???ki, która jest przygotowywana na 15 rocznic? powo??ania Kapitu??y ?ukowskiej;
• pomoc i wsparcie realizacji filmu dokumentalnego „Pratulin”, przedstawiaj?cego histori? m?cze??stwa b??. Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy, którzy s? patronami tej??e Kapitu??y.

Po zako??czonej Sesji nadzwyczajnej Kapitu??y Kolegiackiej ?ukowskiej wszyscy zgromadzili si? na wspólnej agapie.

Dodano: 11 Kwiecień 2012
Parafia Honorata - Sesja nadzwyczajna Kapitu??y Kolegiackiej ?ukowskiej