Odwiedzin: 402089

IV Og??lnopolski Tydzie?? Biblijny

W dniach 22-28 kwietnia 2012 r. obchodzimy IV Ogólnopolski Tydzie?? Biblijny! Prze??ywa? go b?dziemy pod has??em „Ko??ció?? domem budowanym przez mi??o???”. Materia??y duszpasterskie, które moderatorzy diecezjalni „Dzie??a Biblijnego im. Jana Paw??a II” przygotowali na ten rok, zwracaj? uwag? na mi??o??? – najwa??niejszy dynamizm, dzi?ki któremu wspólnota, jak? jest parafia, diecezja, Ko??ció?? w Polsce czy Ko??ció?? powszechny, rzeczywi??cie staje si? ka??dego dnia coraz bardziej domem-rodzin?.

W naszej parafii od poniedzia??ku do pi?tku

z wyj?tkiem ??rody wspólne czytanie Pisma ??wi?tego

w ko??ciele o godz. 17.40.

ZAPRASZAMY

"Ko??ció??, poprzez ustanowienie Niedzieli Biblijnej, zaprasza nas do codziennego – osobistego i wspólnotowego – czytania Pisma ??wi?tego w rodzinach. Mog? nam w tym równie?? pomóc telewizyjne i radiowe programy biblijne. Si?gajmy po dobre komentarze do czyta?? mszalnych w tygodnikach katolickich! Twórzmy w parafiach kr?gi biblijne a w diecezjach Szko??y S??owa Bo??ego jako ??ywe Domy S??owa, aby Ewangelia nie by??a bezdomna! Oby Pismo ??wi?te nie by??o jedn? z wielu ksi???ek porzuconych na pó??ce! (...) Obchodzona dzi?? po raz czwarty Niedziela Biblijna, która otwiera Tydzie?? Biblijny, to doskona??a okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowi? przymierze z Bogiem. Poruszeni Jego mi??o??ci?, dokonajmy intronizacji ksi?gi Pisma ??wi?tego w naszych domach i ko??cio??ach. Wy??ó??my j? w najwa??niejszym miejscu mieszkania, zapalmy ??wiece, odczytajmy stosowny fragment, który nam podpowiada rozum i serce. Niech s??owa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Pokój wam! (...) Czemu jeste??cie zmieszani i dlaczego w?tpliwo??ci budz? si? w waszych sercach? (...) Ja Jestem! (?k 24,36.38-39) zapadn? w nasze serca jako zapewnienie, ??e Bóg jest z nami, ??e wprowadza ??ad w nasze ??ycie i nim kieruje". (z listu Biskupów na Niedziel? Biblijn?)

Dodano: 22 Kwiecień 2012
Parafia Honorata - IV Og??lnopolski Tydzie?? Biblijny