IV Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W dniach 22-28 kwietnia 2012 r. obchodzimy IV Ogólnopolski Tydzień Biblijny! Przeżywać go będziemy pod hasłem „Kościół domem budowanym przez miłość”. Materiały duszpasterskie, które moderatorzy diecezjalni „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II” przygotowali na ten rok, zwracają uwagę na miłość – najważniejszy dynamizm, dzięki któremu wspólnota, jaką jest parafia, diecezja, Kościół w Polsce czy Kościół powszechny, rzeczywiście staje się każdego dnia coraz bardziej domem-rodziną.

W naszej parafii od poniedziałku do piątku

z wyjątkiem środy wspólne czytanie Pisma Świętego

w kościele o godz. 17.40.

ZAPRASZAMY

"Kościół, poprzez ustanowienie Niedzieli Biblijnej, zaprasza nas do codziennego – osobistego i wspólnotowego – czytania Pisma świętego w rodzinach. Mogą nam w tym również pomóc telewizyjne i radiowe programy biblijne. Sięgajmy po dobre komentarze do czytań mszalnych w tygodnikach katolickich! Twórzmy w parafiach kręgi biblijne a w diecezjach Szkoły Słowa Bożego jako żywe Domy Słowa, aby Ewangelia nie była bezdomna! Oby Pismo święte nie było jedną z wielu książek porzuconych na półce! (...) Obchodzona dziś po raz czwarty Niedziela Biblijna, która otwiera Tydzień Biblijny, to doskonała okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowić przymierze z Bogiem. Poruszeni Jego miłością, dokonajmy intronizacji księgi Pisma świętego w naszych domach i kościołach. Wyłóżmy ją w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świece, odczytajmy stosowny fragment, który nam podpowiada rozum i serce. Niech słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Pokój wam! (...) Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? (...) Ja Jestem! (Łk 24,36.38-39) zapadną w nasze serca jako zapewnienie, że Bóg jest z nami, że wprowadza ład w nasze życie i nim kieruje". (z listu Biskupów na Niedzielę Biblijną)

Dodano: 22 Kwiecień 2012
Parafia Honorata - IV Ogólnopolski Tydzień Biblijny