??YCZENIA NA ??WI?TA BO??EGO NARODZENIA 2012

??YCZENIA  NA ??WI?TA BO??EGO NARODZENIA

Zawsze, ilekro? u??miechasz si? do swojego brata
i wyci?gasz do niego r?ce,  jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wys??ucha?, jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak ??elazna obr?cz uciskaj? ludzi
w ich samotno??ci,  jest Bo??e Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobin? nadziei "wi???niom",
tym, którzy s? przyt??oczeni ci???arem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa, jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome s? twoje mo??liwo??ci
i jak wielka jest twoja s??abo???, jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, ilekro? pozwolisz by Bóg pokocha?? innych przez ciebie,
Zawsze wtedy,  jest Bo??e Narodzenie.
??w. Matka Teresa z Kalkuty

Jezus Chrystus – Mi??o??? Wcielona a zarazem  nasz Odkupiciel i Pan
-  przychodzi na ??wiat w Osobie male??kiego i bezbronnego Dziecka.
Ca??y powierza si? ludziom, w ich r?ce sk??ada swoje ??ycie.
Jak??e to  wielkie  zaufanie!

Niech zrozumienie tej prawdy w Roku Wiary
prowadzi nas do bliskiej  jedno??ci z Bogiem i z drugim cz??owiekiem.
Niech uczy troski i odpowiedzialno??ci za innych .
Oby ka??dego dnia  w naszym ??yciu dokonywa??o  si? Bo??e Narodzenie.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GO??CIOM ORAZ
ODWIEDZAJ?CYM NASZ? STRONE INTERNETOW?

??YCZYMY

Radosnych i spokojnych ??wi?t Narodzenia Pa??skiego,
pe??nych wiary, nadziei i mi??o??ci.

??YCZENIA NADES?ANE :

??yczenia Biskupa Siedleckiego:

Drodzy Diecezjanie!

Podczas ??wi?t Narodzenia Pa??skiego wspominamy tajemnic? wcielenia naszego Pana Jezusa Chrystusa. To w Nim zab??ys??o dla nas ??wiat??o Ewangelii – perspektywa nowego ??ycia.

Prze??ywamy Rok Wiary. Tak bardzo potrzeba nam formacji wiary w odniesieniu do wydarze?? naszego ??ycia, kszta??towania takiej wiary, któr? prze??ywali: Abraham, Dawid, prorocy i wszyscy przodkowie Jezusa Chrystusa, a tak??e nasi przodkowie w wierze. Tre??ci wiary urzeczywistni?? w pe??ni Jezus Chrystus. On zawierzy?? siebie ca??kowicie Ojcu i wype??ni?? Jego wol?; uni??y?? samego siebie i ca??? sw? egzystencj? z??o??y?? w ramionach Ojca, bo wiedzia??, ??e Ojciec ma dobry plan dla cz??owieka; nie cofn??? si? przed krzy??em.

W Roku Wiary jeste??my zaproszeni do tego, by zatrzyma? si? nad tymi prawdami. W naszej Diecezji mamy dodatkowy motyw ku temu, którym jest nasz Synod Diecezjalny. W pracy synodalnej pochylamy si? bowiem nad prawdami wiary i nad ??yciem chrze??cija??skim. Patrzymy na Ko??ció??, otwieramy si? na s??owo Bo??e, które do nas przychodzi i kszta??tuje nasz? wiar?, poznajemy bli??ej osob? Jezusa Chrystusa, który przemienia nasze ??ycie, by by??o zgodnie z zamys??em Boga.

W tych dniach spogl?damy na ????óbek, pok??on pasterzy i królów, ??piew anio??ów. W naszych rodzinach prze??ywamy prawdy wiary i rozwa??amy to wszystko, co nas zbli??a mi?dzy sob?, bo On, Emmanuel jest z nami. Te dni s? szczególnym darem, by??my stawali si? lud??mi o otwartym sercu. Przyjmijmy to Bo??e objawienie i b?d??my jego narz?dziami.

Niech prze??ywanie ??wi?t Bo??ego Narodzenia w gronie rodzinnym, w miejscach pracy, w szpitalach, w instytucjach dobroczynnych, wsz?dzie tam, gdzie wychodzi si? naprzeciw potrzebom i n?dzy cz??owieka, b?dzie przenikni?te g???bok? nadziej?, ??e ten Pan, który do nas przyszed??, nie opu??ci nas. Niech nasza wiara b?dzie stabilna, oparta na Nim, a nie na naszych planach i naszych oczekiwaniach. Miejmy ??wiadomo??? oparcia na Tym, który do nas przychodzi jako objawienie blisko??ci i mi??o??ci Boga Ojca, poniewa?? wierzymy, i?? On do nas prawdziwie przyszed??, sta?? si? jednym z nas, jest Emmanuelem.

Niech rozbrzmiewa w naszych sercach i w naszych ustach radosny ??piew: „Chwa??a na wysoko??ci Bogu a na ziemi pokój ludziom, w których On sobie upodoba??”. Oby??my mieli ??wiadomo??? tego, ??e jeste??my miejscem upodobania Boga. Z tego bowiem rodzi si? nasza rado??? i pokój oraz komunia ??ycia.

Biskup Siedlecki
Zbigniew Kiernikowski

********************************************************

??yczenia Dyrektora OMC w Bia??ej Podlaskiej:

Dodano: 24 Grudzień 2012
Parafia Honorata - ??YCZENIA  NA ??WI?TA BO??EGO NARODZENIA  2012