Odwiedzin: 402090

Marsz ??ycia 2012

Budowanie cywilizacji ??ycia

28 grudnia 2012 r. w ??wiÄ?to ??wiÄ?tych M??odzianków ulicami miasta przeszed?? marsz w obronie ??ycia. WziÄ???o w nim udzia?? oko??o 200 bialczan.  Uroczysty marsz poprzedzi??a Eucharystia w ko??ciele Chrystusa Mi??osiernego. Mszy ??w. przewodniczy?? i kazanie wyg??osi?? proboszcz tamtejszej parafii ks. Jacek Owsianka.

Na poczÄ?tku przypomina??, ??e ??wiÄ?ci M??odziankowie tak??e dzi?? wstawiajÄ? siÄ? za wszystkimi wierzÄ?cymi. Ich ??mierÄ? u??wiadamia nam wiele prawd o nas i o naszym ??yciu. Kap??an podkre??la??, ??e odrzucanie Jezusa i czyhanie na Jego ??ycie, ma swojÄ? kontynuacjÄ? równie?? dzisiaj. Tak??e w naszych czasach wielu ludzi nie znajduje w swoim sercu miejsca dla Boga i szacunku wobec nowego ??ycia. PoczÄ?tym dzieciom coraz mocniej zagra??a rozwijajÄ?cy siÄ? dochodowy przemys?? antykoncepcyjny i aborcyjny.

- Zabijanie nienarodzonych na wielu nie robi ju?? ??adnego wra??enia. ??wiat zaczyna ginÄ?Ä?, bo rodzi siÄ? coraz mniej dzieci. Tej sytuacji nie da siÄ? wyt??umaczyÄ? trudnymi warunkami ekonomicznymi. PrzychodzÄ?cy Jezus stawia nam dzi?? pytanie o nasz stosunek do ??ycia – mówi?? ks. J. Owsianka. W kazaniu zwraca?? uwagÄ? na odpowiedniÄ? postawÄ? wobec ??ycia poczÄ?tego i kobiet oczekujÄ?cych potomstwa.

- Potrzeba nam prawdziwego nawrócenia i przemiany naszej mentalno??ci. ??wiat nie chce tego przyjmowaÄ?, dzi?? mówi siÄ?, ??e ??ycie siÄ? nie liczy, ??e nie liczy siÄ? cz??owiek, który sobie nie radzi. Za tym wszystkim idzie ca??a lawina odrzucania tych, którzy sÄ? w jakim?? stopniu niepe??nosprawni. Batalia przeciwko ludzkiemu ??yciu dotyczy tak??e osób chorych i starszych. Dzi?? potrzeba nam otwarto??ci na ??ycie cz??owieka, poniewa?? jego dawcÄ? jest Bóg. On jest Tym, który je pielÄ?gnuje i podtrzymuje – g??osi?? kap??an.

Po Eucharystii uczestnicy zgromadzenia przeszli do ko??cio??a Narodzenia NMP. Podczas marszu rozwa??ano tajemnice radosne ró??a??ca i ??piewano kolÄ?dy.

Ostatnim punktem by??o nabo??e??stwo ekspiacyjne
za grzechy pope??nione przeciwko ??yciu.

- DziÄ?kuje tym, którzy wziÄ?li udzia?? w marszu. To by??a nasza cegie??ka, która pos??u??y??a budowaniu cywilizacji ??ycia – podsumowa?? ks. Marek Wasilewski, rejonowy moderator Rodzin Domowego Ko??cio??a, który by??y g??ównym organizatorem obchodów.

Materia?? wideo:

Dodano: 29 Grudzień 2012