Odwiedzin: 402050

IV NIEDZIELA SYNODALNA - ??YJÄ?C MOCÄ? CHRZTU

IV NIEDZIELA SYNODALNA - ??YJÄ?C MOCÄ? CHRZTU

W ??rodÄ? 27 lutego, po Mszy ??w. wieczorowej odby??o siÄ? w naszym ko??ciele kolejne spotkanie Parafialnego  Zespo??u  Synodalnego.  Cz??onkowie Zespo??u oraz chÄ?tni parafianie, uczestniczyli w Celebracji S??owa Bo??ego  pod przewodnictwem  Moderatora Synodalnego -  KsiÄ?dza proboszcza Janusza Onufryjuka.  Elementami celebracji by??y komentarze do czyta??, czytania ze Starego i Nowego Testamentu, psalmy, homilia oraz wspólna modlitwa wszystkich uczestników nabo??e??stwa.

Tre??Ä?  rozwa??a?? zwiÄ?zana by??a z has??em IV niedzieli Synodalnej – „Ko??ció?? a ??wiat”. Rozwa??anie S??owa Bo??ego prowadzi??o  do zrozumienia prawdy o tym, ??e jako ludzie ochrzczeni i nale??Ä?cy do Chrystusa mamy przemieniaÄ? nasze umys??y i nasze dzia??anie zgodnie z duchem Ewangelii – przemieniaÄ? ten ??wiat a nie ulegaÄ? jego wp??ywom.

Dope??nieniem IV Niedzieli Synodalnej i Celebracji S??owa Bo??ego by??a Katecheza Synodalna, która mia??a miejsce  w naszej parafii 1 marca 2013 roku. KatechezÄ? wyg??osi?? Proboszcz  ks. Janusz Onufryjuk podkre??lajÄ?c ??e: „Ko??ció?? nie jest wrogiem cywilizacji ani  postÄ?pu, nie staje w opozycji do ??wiata, lecz bÄ?dÄ?c w tym ??wiecie realizuje inne cele, które otrzyma?? od Chrystusa.  KorzystajÄ?c z nowych form ewangelizacji stara siÄ? t??umaczyÄ? EwangeliÄ? na jÄ?zyk wspó??czesno??ci coraz to nowym pokoleniom. Nie bazuje na ludzkiej mÄ?dro??ci ale na mÄ?dro??ci i  mocy Boga.” Uczestnicy  zapoznali siÄ? z materia??ami synodalnymi a nastÄ?pnie dzielili siÄ? w??asnymi przemy??leniami.

PomocÄ? by??y pytania zawarte w materia??ach synodalnych.

SzczególnÄ?  uwagÄ?  po??wiÄ?cono pytaniu: Gdyby kto?? (wiedzÄ?c, ??e jestem chrze??cijaninem) z boku analizowa?? moje postawy, wybory, obecno??Ä? we wspólnocie Ko??cio??a, do jakich wniosków by doszed??? Na ile jestem podobny do ??wiata, a na ile jestem od niego niezale??ny? Warto, aby takie pytanie postawi?? sobie ka??dy katolik!

Dodano: 03 Marzec 2013
Parafia Honorata -  IV NIEDZIELA SYNODALNA - ??YJÄ?C MOCÄ? CHRZTU