Og??oszenia - Niedziela Palmowa - 24.03. 2013

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia, na ka??dej Mszy ??w. b??ogos??awimy palmy, a o 12.50 zbieramy siÄ? przed ??wiÄ?tyniÄ? na procesjÄ? z palmami.

2. Dzisiaj O??rodek „Misericordia” Caritas na placu przed ko??cio??em od 8.00 – 14.00 rozprowadza stroiki wielkanocne. Uzyskane pieniÄ?dze bÄ?dÄ? przeznaczone na wyjazd wakacyjny osób niepe??nosprawnych.

3. Dzisiaj o godz. 19.00 przejdziemy ulicami naszego miasta DrogÄ? Krzy??owÄ?, poczÄ?tek w parafii ??w. Micha??a Archanio??a, zako??czenie w naszej ??wiÄ?tyni. We??my ze sobÄ? ??wiece.

4. Wielki Tydzie?? prze??yjmy jako ludzie wierzÄ?cy: godnie i po chrze??cija??sku. Niech trzy ??wiÄ?te dni: Wielki Czwartek, Wielki PiÄ?tek i Wielka Sobota bÄ?dÄ? dniami szczególnego zag??Ä?bienia siÄ? w Misterium Paschalne poprzez czynny udzia?? w bogatej liturgii.

5. W Wielki Czwartek Msza ??w. koncelebrowana, zwana MszÄ? Wieczerzy Pa??skiej – godz. 18.00, na pamiÄ?tkÄ? ustanowienia Eucharystii i Kap??a??stwa. Po Komunii ??w. Naj??wiÄ?tszy Sakrament przeniesiemy do ciemnicy – adoracja do godz. 22.00.

6. Wielki PiÄ?tekLiturgia MÄ?ki Pa??skiej – godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzy??a mo??na uzyskaÄ? odpust zupe??ny. Ofiary sk??adane w czasie adoracji bÄ?dÄ? przeznaczone na Grób Pa??ski w Jerozolimie. Po Komunii ??w. Naj??wiÄ?tszy Sakrament  przeniesiemy do Grobu Pa??skiego, adoracja do 22.00. Od 21.00 od??piewamy Gorzkie ??ale. W tym dniu zachowujemy post ??cis??y.

7. Wielka SobotaWigilia Paschalna – godz. 20.00. Na odnowienie przyrzecze?? chrzcielnych przynie??my ??wiece. Adoracja przez ca??Ä? noc.

8. W WielkÄ? SobotÄ? adoracja przy Grobie Pa??skim od 8.00. B??ogos??awie??stwo pokarmów w ko??ciele od 8.00 – 15.00 co pó?? godziny, na wioskach o 10.00.

9. W Wielki PiÄ?tek adoracja uczniów szko??y podstawowej, a w WielkÄ? SobotÄ? gimnazjum od 8.00 – 17.00 co pó?? godziny. O godz. 15.00 zapraszamy na wspólny ??piew Koronki do Bo??ego Mi??osierdzia. Przez oba dni mo??liwo??Ä? spowiedzi od 16.00 – 17.45.

10. Od soboty rano do Rezurekcji w??Ä?cznie zapraszamy stra??aków. JedynÄ? jednostkÄ? Ochotniczej Stra??y Po??arnej w naszej parafii mamy w Ciciborze Du??ym, na nich liczymy i zapraszamy do warty przy Grobie Pa??skim.

11. W Niedziele Zmartwychwstania Pa??skiego Msza ??w. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystÄ? procesjÄ? o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków i do poduszeczek. Dzieci klas III w strojach komunijnych.

12. DziÄ?kujemy wspólnocie Domowego Ko??cio??a i Oazie za przeprowadzenie akcji Rodzina-rodzinie.

13. Uroczysto??Ä? Zwiastowania obchodzimy zwykle 25 marca, w tym roku wypad??oby to w Wielkim  Tygodniu dlatego zosta??a przeniesiona na 8 kwietnia tj. poniedzia??ek po Niedzieli Mi??osierdzia Bo??ego.

Dodano: 24 Marzec 2013