Koncert ku czci Matki Bo??ej

W niedzielÄ? 29 maja odby?? siÄ? koncert ku czci Matki Bo??ej
wykonany przez nasz parafialny chór.

"Koncert ku czci Matki Bo??ej ma szczególnÄ? formÄ?. Zazwyczaj na koncertach przyjÄ?to, ??e najwa??niejszÄ? postaciÄ? jest ??piewak, który dostarcza odpowiednich wra??e??. Jako zespó??, który jest powo??any do bardzo szczególnej pos??ugi, chcieliby??my skierowaÄ? wszystkie my??li do Matki Bo??ej. Jako chór, który przewodniczy ??piewom podczas liturgii, modli siÄ? ??wiÄ?tymi tekstami pie??ni, nie mo??emy i nie chcemy oczekiwaÄ? oklasków, bo jak mo??naby oczekiwaÄ? braw za w??asnÄ? modlitwÄ?. Raczej to my bÄ?dziemy wdziÄ?czni, je??li zechcecie Pa??stwo rozwa??aÄ? z nami ??ycie i osobÄ? Panny Maryi". - powiedzia??a na wstÄ?pie dyrygentka chóru Pani Joanna Centkowska.

W ostatniej czÄ???ci koncertu Pani Joanna podziÄ?kowa??a wszystkim za przybycie i przygotowanie wystepu: "Jako ostatni utwór wykonamy wspólnie z pa??stwem BogurodzicÄ? - nasz pierwszy hymn pa??stwowy, ojczystÄ? pie????. Ju?? w tym miejscu chcia??abym podziÄ?kowaÄ? Pa??stwu za uczestnictwo. Bardzo dziÄ?kujÄ? ks. Proboszczowi, który wspiera wszelkie nasze inicjatywy, dziÄ?kujÄ? Panu Hubertowi naszemu akompaniatorowi, dziÄ?kujÄ? chórzystom, którzy uczestniczyli w próbach ciÄ???ko pracujÄ?c, ale chcia??abym szczególne podziÄ?kowania skierowaÄ? do rodziców. Ka??dy wykonawca doskonale zdaje sobie sprawÄ?, ??e bez akceptacji i pomocy ze strony rodziców, w wiÄ?kszo??ci przypadków prawie niemo??liwa jest owocna praca z dzieÄ?mi. Za Wasze poparcie dla idei funkcjonowania zespo??u, wiary, niejednokrotnych wyrzecze?? i rezygnacji z jakich?? zamierze?? na rzecz realizowania pasji dziecka jestem niesamowicie wdziÄ?czna. Wiem, ??e ka??dy wysi??ek na rzecz m??odych osób nie pozostaje bez echa, wiem ??e pomoc dziecku, które jest dzi?? niesamowicie zagubione zwodzone wrÄ?cz przez ??atwiznÄ? w ka??dej sferze ??ycia i brak jasno postawionych wymaga??, rodzi wdziÄ?czno??Ä?, która chocia?? obecna od samego poczÄ?tku, rozkwita najpiÄ?kniej ju?? w doros??ym ??yciu. My, bez naszych ukochanych rodziców nie byliby??my tym, kim jeste??my a przysz??o??Ä? tych dzieci zale??y od tego jakie warto??ci im wska??emy. DziÄ?kujÄ? kochanej rodzinie za wspieranie zapa??u, za postawione im i mi wymagania. DziÄ?kujÄ? z ca??ego serca moim rodzicom i ca??ej rodzinie, która dla ??ycia i wsparcia tego zespo??u podporzÄ?dkowa??a wiÄ?kszo??Ä? wolnych chwil. Zwracam siÄ? do naszych drogich mam z ??yczeniami z okazji Dnia Matki".

Dodano: 05 Styczeń 2012
Parafia Honorata - Koncert ku czci Matki Bo??ej