OG?OSZENIA - V Niedziela Wielkanocna - 28.04. 2013 r.

1. Naszym alumnom serdecznie dzi?kujemy za modlitw?, za S??owo Bo??e i ??yczymy ci?g??ej gotowo??ci do s??u??enia Panu i pi?knych odpowiedzi ca??ym ??yciem na Jego wezwanie.

2. W ??rod? rozpoczynamy maryjny miesi?c – maj. Codziennie b?dziemy gromadzi? si? wokó?? o??tarza na Eucharystii i na majowym nabo??e??stwie. Tyle wa??nych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bo??ej. W Jej szkole uczymy si? ca??kowitego oddania Bogu i braciom. Zapraszamy na nabo??e??stwa majowe, w tygodniu po Mszy ??w. wieczorowej, a w niedziele o godz. 17.30. Gromad??my si? w naszych domach z rodzinami, lub przy kapliczkach na ??piewie Litanii Loreta??skiej i pie??ni maryjnych.

3. W pierwszy czwartek miesi?ca modlitwy w intencji kap??anów i nowych powo??a?? po???czymy z nabo??e??stwem majowym.

4. W pi?tek, 3 maja Miejskie Uroczysto??ci Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczn? si? o godz. 9.30 zbiórk? pocztów sztandarowych oraz delegacji przed miejscem strace?? na Placu Wolno??ci i uroczyst? Msz? ??w. o godz. 10.00 w ko??ciele ??w. Antoniego.

W naszej ??wi?tyni Msze ??w. w uroczysto??? Królowej Polski b?d? sprawowane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 za Ojczyzn?, 16.00 i 18.00, podczas których ponowimy akt oddania Polski pod opiek? Matki Bo??ej. W tym dniu przypada pierwszy pi?tek miesi?ca. Kto obchodzi I pi?tki niech do Komunii ??w. przyst?pi na dowolnej Mszy ??w. Kwadrans przed 16.00 spowied?? dzieci i m??odzie??y. Z racji uroczysto??ci nie ma postu, mo??na spo??ywa? pokarmy mi?sne.

5. W sobot?, 4 maja w ramach otwarcia sezonu rowerowego organizowany jest rajd rowerowy po has??em „Na drogach wiary” do Sanktuarium Matki Bo??ej Le??nia??skiej. Ch?tnych zapraszamy o godz. 15.00 na parking przy naszym ko??ciele. Szczegó??owych informacji  udziela ks. Mariusz.

6. W pierwsz? sobot? po Mszy ??w. wieczorowej adoracja Naj??wi?tszego Sakramentu ???cznie z nabo??e??stwem majowym.

7. Za tydzie?? niedziela miesi?cznej adoracji, po Mszy ??w. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. O godz. 19.00 rozpoczynaj? si? w naszej parafii katechezy chrzcielne. Obowi?zuj? one rodziców dziecka i chrzestnych. Przypominamy zgodnie z zarz?dzeniem ks. Biskupa, ??e je??eli kto?? chce pe??ni? zaszczytn? funkcj? chrzestnego lub chrzestnej, obowi?zkowo powinien wzi?? udzia?? w spotkaniach - nie zale??nie czy chrzest jest w naszej diecezji czy poza diecezj? siedleck?. Na podstawie odbytych katechez wydawane jest za??wiadczenie dla rodziców chrzestnych.

8. W nast?pn? niedziel? w ramach Koncertów Wielkanocnych w par. Chrystusa Mi??osiernego w Bia??ej Podlaskiej o godz. 19.00 wyst?pi nasz chór – serdecznie zapraszamy.

9. Dyrekcja i spo??eczno??? Zespo??u Szkó?? im. Adama Naruszewicza w Janowie Podl. w ramach promocji szko??y serdecznie zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjum oraz rodziców na pokazy je??dzieckie oraz umiej?tno??ci klas mundurowych przybli??aj?ce ofert? edukacyjn? janowskiej szko??y na rok szkolny 2013/2014. Impreza odb?dzie si? 30 kwietnia 2013 tj. w poniedzia??ek o godz. 10.00 w uje??d??alni Stadniny Koni w Janowie Podl.

10. W minionym tygodniu Bóg odwo??a?? do wieczno??ci: + Celi??sk? Leokadi?. Wieczny odpoczynek racz jej da? Panie...

Dodano: 27 Kwiecień 2013