Odwiedzin: 319452

Spotkanie Legionistów w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej

ACIES jest największą, coroczną uroczystością Legionu Maryi, podczas której wszyscy członkowie apostolatu ponawiają swoje zawierzenie Maryi, Królowej Legionu. Łacińskie słowo ACIES oznaczające armię w szyku bojowym opisuje uroczystość podczas której legioniści jako jedno zgromadzenie łączą się, aby odnowić swoją przysięgę wierności wobec Maryi, Królowej Legionu, i otrzymać od Niej moc i błogosławieństwo na kolejny rok zmagań z siłami zła. W tym roku, w sobotę 20 kwietnia 2013 r. uroczystość ta odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej.

20 kwietnia 2013 legioniści należący do Kurii Matki Wiary i Jedności po raz 9 przyjechali do Leśnej Podlaskiej, aby u stóp Cudownego Obrazu ofiarować siebie na służbę Maryi. Centralną część uroczystości stanowiła Msza Św. Głównym celebransem był przeor o. Jan Tyburczy, pozostali koncelebransi to o.Mieczysław Łacek, ks. Dariusz Mioduszewski, ks. Artur Pióro, ks. Jarosław Rękawek; zaś ks. Piotr Oskroba służył posługą w konfesjonale.

Legionistki z poszczególnych  prezydiów zadbały o właściwą oprawę Mszy świętej – przygotowały czytanie, psalm i modlitwę wiernych oraz ofiarowanie darów. Głównym momentem uroczystości było odnowienie ślubowania. Kładąc rękę na Vexillum, każdy z jej uczestników odnowił swój osobisty akt poświęcenia się Maryi wypowiadając „Jestem całkowicie Twój, moja Królowo i moja Matko i wszystko, co posiadam jest Twoje”. Aktem jednoczącym wszystkich była wspólna Komunia św., która umocniła duchowo legionistów.

Ostatni punkt programu stanowiło radosne świętowanie przy stołach w klasztornym reflektarzu, gdzie legioniści mogli zacieśniać więzi towarzyskie oraz wymieniać się doświadczeniami pracy apostolskiej. Wcześniejsze przeżycia duchowe oraz kończąca ACIES agapa sprawiły, że wszystkie serca napełniły sie radością i nowym zapałem do pracy apostolskiej i modlitwy. Podczas spotkania panowała miła i życzliwa atmosfera, wszyscy poczuli się jedną, prawdziwą rodziną.

Dzięki Ci, Boże za wspaniałych kapłanów, naszych kierowników duchowych, oddanych całym sercem pracy duszpasterskiej i legionowej. Ileż łask Bożych spływa na nas z podejmowania zadań legionowych, ileż radości i satysfakcji przeżywamy jako żołnierz i obrońcy Maryi!

Legion Maryi jest stowarzyszeniem katolików, którzy za zgodą Kościoła i pod przemożną opieką Maryi Niepokalanej, Pośredniczki wszelkich łask zorganizowali się w Legion, aby wspomagać Kościół w walce przeciwko światu i siłom zła.
KURIA LEGIONU MARYI p.w. MATKI WIARY I JEDNOŚCI przy parafii Narodzenia NMP i Św. Ap. Piotra i Pawła w Leśnej Podlaskiej skupia Prezydia Legionu Maryi z naszego regionu.

W skład Kurii wchodzą 6 Prezydia Legionu Maryi:

• Prezydium p.w. Matki Bożej Leśniańskiej z parafii św. Piotra i Pawła w Leśnej Podlaskiej z kierownikiem duchowym o.Mieczysławem Łackiem,
  • Prezydium p.w.Matki Bożej Wspomożenie Wiernych z parafii  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sworach z kierownikiem duchowym ks. Proboszczem Piotrem Oskrobą,
  • Prezydium p.w.Matki Kościoła z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowcach z kierownikiem duchowym ks. Proboszczem Dariuszem Mioduszewskim,
  • Prezydium Matki Bożej Niestającej Pomocy z parafii Trójcy Świętej w Łosicach z kierownikiem duchowym ks. Arturem Pióro,
  • Prezydium p.w. Matki Bożej Ucieczki Grzeszników z parafii  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z kierownikiem duchowym ks. Jarosławem Rękawkiem
  • Prezydium Matki Bożej Miłosierdzia  z parafii Błogosławionego Honorata z kierownikiem duchowym ks. Łukaszem Borowskim.

Kuria liczy w sumie 36członków czynnych i 75 członków wspierających w modlitwie.

Dodano: 01 Maj 2013
Parafia Honorata -  Spotkanie Legionistów w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej