Odwiedzin: 402018

OG?OSZENIA - Niedziela Zes??ania Ducha ??wi?tego - 19.05.2013

W dzisiejsz? uroczysto??? Zes??ania Ducha ??wi?tego ko??czy si? okres Wielkanocy. Ko??ció?? modli si?: „Panie, nasz Bo??e, spraw, aby zgodnie z obietnic? Twojego Syna Duch ??wi?ty da?? nam g???biej zrozumie? tajemnice Eucharystii i doprowadzi?? nas do ca??ej prawdy”.

Dzisiaj po??wi?cenie pól o godz. 14.00 w Rakowiskach i Terebeli, jutro o 19.00 w Ciciborze Du??ym, a za tydzie?? o 14.00 w Ciciborze Ma??ym. Prosimy o pojazdy.

Przez kolejne majowe dni razem z Maryj? trwamy na modlitwie podczas nabo??e??stwa majowego, które odprawiamy po Mszy ??w. wieczorowej. Zach?camy do jeszcze liczniejszego uczestnictwa w tym pi?knym nabo??e??stwie maryjnym.

Jutro, w poniedzia??ek obchodzimy ??wi?to Naj??wi?tszej Maryi Panny, Matki Ko??cio??a. Msze ??w. w naszej ??wi?tyni o godz. 6.20, 7.00, 10.00 i 18.00.

W czwartek b?dziemy obchodzi? po raz pierwszy ??wi?to Jezusa Chrystusa, Najwy??szego i Wiecznego Kap??ana. Watyka??ska Kongregacja ds. Kultu Bo??ego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdzi??a dla Ko??cio??a w Polsce nowe ??wi?to oraz zatwierdzi??a jego coroczne obchody na czwartek po Niedzieli Zes??ania Ducha ??wi?tego.

W pi?tek, 24 maja, wspomnienie N.M.P, Wspomo??ycielki Wiernych.

W sobot?, 25 maja, podczas nabo??e??stwa majowego odmówimy modlitwy w intencji obrony ??ycia dzieci pocz?tych, a nienarodzonych.

W przysz??? niedziel?, 26 maja, b?dziemy prze??ywali uroczysto??? Naj??wi?tszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy te?? Dzie?? Matki. Niech nie zabraknie modlitewnej pami?ci o naszych mamach, tych ??yj?cych i tych, które Pan Bóg przywo??a?? ju?? do siebie.

Ks. Robert Miro??czuk od 20 do 29 lipca organizuj? pielgrzymk? do Rzymu. S? jeszcze wolne miejsca.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Józef  Maksymiuk i Józef S?k. Wieczny odpoczynek racz im da? Panie...

Dodano: 18 Maj 2013