Og??oszenia - XXXIII Niedziela Zwyk??a - 17 listopada 2013 r.

Dzisiaj po Mszy o 13.00 spotkanie z rodzicami Dzieci przygotowujÄ?cymi siÄ? do I Komunii ??w. a na MszÄ? ??w. o godz. 18.00 zapraszamy uczestników Pielgrzymki do Ziemi ??wiÄ?tej a po niej na spotkanie.

W tym tygodniu wspominamy:
• w poniedzia??ek b??. KarolinÄ? KózkównÄ?, dziewicÄ? i mÄ?czennicÄ?, patronkÄ? KSMu i Ruchu Czystych Serc
• we wtorek b??. SalomeÄ?, dziewicÄ?, w tym te?? dniu zapraszamy o godz. 18.00 na MszÄ? ??w. w intencji zmar??ych motocyklistów jak i tych którzy zginÄ?li w wypadkach samochodowych
• w ??rodÄ? ??w. Rafa??a Kalinowskiego, prezbitera, jest patronem oficerów i ??o??nierzy, orÄ?downikiem w sprawach trudnych.
• w czwartek Ofiarowanie NMP, Gdy Maryja mia??a trzy lata, rodzice, ??wiÄ?ty Joachim i ??wiÄ?ta Anna, oddali JÄ? kap??anowi Zachariaszowi, ojcu ??wiÄ?tego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukÄ?. Maryja pozosta??a w ??wiÄ?tyni oko??o 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej ??ycia obchodzimy specjalne ??wiÄ?to.
• w piÄ?tek ??w. CecyliÄ?, patronkÄ? muzyki ko??cielnej. Z tej okazji ju?? dzi?? ??yczymy Panu organi??cie Hubertowi, Pani Joannie, ca??emu chórowi, scholii KSMu oraz wszystkim ??piewajÄ?cym w naszej parafii wszelkich ??ask oraz by zawsze ??piewali na chwa??Ä? Pana Boga i po??ytku ludzi.
Przysz??a niedziela to uroczysto??Ä? Jezusa Chrystusa Króla Wszech??wiata, ostatnia niedziele przed Adwentem. Po Mszy ??w. o godz. 10.00 wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt po??wiÄ?cenia. Tego dnia za publiczne odmówienie aktu po??wiÄ?cenia rodzaju ludzkiego  Chrystusowi Królowi mo??na uzyskaÄ? odpust  zupe??ny.

Przypominamy, ??e przez ca??y listopad o godz. 17.20 odmawiamy ró??aniec wypominkowy i o godz. 18.00 sprawujemy Naj??wiÄ?tszÄ? OfiarÄ? w intencji naszych zmar??ych.
W tym tygodniu zapraszamy parafian wg. nastÄ?pujÄ?cego porzÄ?dku:
- poniedzia??ek - ul. Terebelska (numery parzyste)
- wtorek         - ul. Okopowa
- ??roda           - ul. Janowska, Sapie??y??ska, Jana III Sobieskiego, Jana Kazimierza
- czwartek      - ul. KsiÄ?cia Witolda
- piÄ?tek          - ul. W??adys??awa Jagie????y, Kazimierza Jagiello??czyka, Radziwi????owska
- sobota         - ul. Zygmunta Augusta
- niedziela      - Terebela godz. 9.30

Pan organista w tym tygodniu  rozniesie op??atki codziennie od godz. 16.00:
- poniedzia??ek  - ul. Janowska 74A, 78 i 80
- wtorek          - ul. Terebelska 47, 47C, 49A i B, 56, 58
- ??roda            - ul. Okopowa 3, 3A, 18B, D, E, F, G, H
- czwartek       - ul. Terebelska 45, 49C, D, E
- piÄ?tek           - ul. Terebelska 45A
- sobota          - od godz. 9.00 ul. Sitnicka

Zapraszamy na katechezy dla doros??ych i m??odzie??y w ka??dÄ? niedzielÄ? o godz. 19.00 i czwartki o godz. 18.40
ChÄ?tni na wyjazd do W??och na KanonizacjÄ? Jana Paw??a II mogÄ? zg??aszaÄ? siÄ? do zakrystii lub w kancelarii.
SÄ? do nabycia Kalendarze Rolników
W najnowszym numerze Echa Katolickiego mo??emy przeczytaÄ?: jak oszu??ci wykorzystujÄ? dobroduszno??Ä? starszych osób,  co takiego ma w sobie b??. Karolina Kózkówna?, mamy coraz mniej szacunku do miejsc ??wiÄ?tych i symboli religijnych, czym siÄ? ró??ni zak??ad opieki leczniczej od hospicjum?

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Wieczny odpoczynek racz im daÄ? Panie…

Dodano: 16 Listopada 2013