Odwiedzin: 402067

Og??oszenia - I Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2013 r.

RozpoczÄ?li??my Adwent, niech bÄ?dzie to dla nas czas religijnego skupienia, zw??aszcza przez udzia?? w roratach, rekolekcjach, podejmowanych adwentowych postanowieniach i powstrzymania siÄ? od dyskotek.

Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci bÄ?dÄ? odprawiane Msze ??w. roratnie w ??rody i soboty o 6.20. W ??rody o 6.00 bÄ?dziemy ??piewaÄ? NowennÄ?, a w soboty Godzinki
Zapraszamy wszystkich jak najliczniej, a dzieci prosimy o wykonanie lampionów.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiÄ?ca, po Mszy ??w. wieczorowej modlitwy za kap??anów i o powo??ania kap??a??skie i zakonne. W I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. o 16.00, spowied?? od 15.30.
W I sobotÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do 21.00.

Od dzisiaj mo??emy nabywaÄ? ??wiece wigilijne w ramach akcji Dzie??o Pomocy Dzieciom. PieniÄ?dze bÄ?dÄ? przekazane na pomoc dzieciom cierpiÄ?cym z powodu ubóstwa, niedo??ywienia, choroby, przemocy czy bezrobocia rodziców.

W przysz??Ä? niedzielÄ? rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Postarajmy siÄ? wziÄ?Ä? udzia?? przez wszystkie trzy dni. Przeprowadzi je ks. dr Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin. Program rekolekcji w gablocie i na stronie parafialnej. Na Mszy ??w. o 13.00 dzieciom kl. II pob??ogos??awimy medaliki.

Druga niedziela adwentu jest Dniem Pomocy Ko??cio??owi na Wschodzie. Po Mszach ??w. bÄ?dÄ? zbierane do puszek ofiary na ten cel.

Od jutra rozpoczynajÄ? siÄ? w par. Chrystusa Mi??osiernego katechezy dla rodziców i chrzestnych, zasz??a zmiana godziny na 18.00.

Pan organista rozniesie op??atki: od poniedzia??ku do piÄ?tku od 15.00
- poniedzia??ek:  ul. Poprzeczna, od 17.00 ul. Sobieskiego 1, 3 i Jana Kazimierza 2
- wtorek:  ul. Okrzei, Osiedle Sitnickie od 17.00 ul. Sapie??y??ska 1, 2, 3, 4
- ??roda: ul. Radziwi????owska i ??w. Królowej Jadwigi domy jednorodzinne, od 17.00 ul. Sapie??y??ska 10 i 12
- czwartek:  ul. Kwiatowa, Unitów Podlaskich, Ró??ana, od 17.00 ul. ??w. Królowej Jadwigi 2, 4, 6, 8 i W??. Jagie????y 1, 2, 3, 4, 5, 6
- piÄ?tek: ul. b??. Jana Paw??a II, Grunwaldzka, b??. Honorata, od 17.00  W??. Jagie????y  7 i 9.
-sobota: od 9.00  Rakowiska ul. Wspólna, Le??na, Rumiankowa.
Pozosta??e ulice za tydzie?? w sobotÄ?.

6 stycznia odbÄ?dzie siÄ? pok??on wszystkich parafii bialskich wraz z Trzema MÄ?drcami NOWONARODZONEMU ZBAWICIELOWI ??WIATA. BÄ?dzie to uroczysty przemarsz z par. ??w. Micha??a Archanio??a do ??w. Anny. Dzieci ze szko??y podstawowej z par. b??  Honorata powinny byÄ? ubrane w ??ó??te chusty (dziewczynki), a ch??opcy w ??ó??te peleryny. MajÄ? te?? nie??Ä? czerwone serduszka z krótkim napisem co ofiarujÄ? DzieciÄ?tku Jezus. Wzór husty, peleryny i serduszka mo??na zobaczyÄ? na stronie internetowej parafii.

W Echu Katolickim przeczytamy: Wigilijne Dzie??o Pomocy Dzieciom – Wiara powinna ??Ä?czyÄ? – Cichy zabójca(o nadci??nieniu tÄ?tniczym).

Dodano: 01 Grudzień 2013