Zjazd KSM-u 2013

23 listopada 2013 roku 3 osoby z naszego oddziału
udały się na Zjazd Diecezjalny do Siedlec.

Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą, w której wszyscy uczestniczyli. Tuż po niej przeszliśmy do auli w jednej ze szkół w Siedlcach, gdzie po przedstawieniu programu wydarzenia konferencje o kościele  wygłosił Ks. Tomasz Kostecki. Pokrzepieni słowami o celach kościoła udali się na obiad, po którym wrócili na aulę, by usłyszeć sprawozdania z całego roku działalności KSM w naszej diecezji. Nieco później miały miejsce wybory do Zarządu Diecezjalnego oraz Komisji Rewizyjnej. Z naszego oddziału głosy oddali Magdalena  G. i Damian Ł. Po ogłoszeniu wyników miłą dla nas wiadomością był fakt iż jedna z KSMowiczek naszego oddział- Karolina R.,  będzie jedna z osób tworzących nowy Zarząd Diecezjalny. Po wyborach mieliśmy trochę wolnego czasu, po czym udaliśmy do Kaplicy Akademickiej na Wieczór Uwielbienia. Tam kilka słów skierował do nas biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. Pobłogosławił on też nowemu zarządowi. Stanowiło to ostatni punkt programu na sobotę.

Niedziela dla nas była kulminacyjnym momentem.
Tego dnia dwoje kandydatów z naszego oddziału –
Magdalena Głuchowska i Damian Łojek

złożyli przyrzeczenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
na Mszy Świętej w Katedrze Siedleckiej
przed biskupem diecezji siedleckiej Zbigniewem Kiernikowskim.

Wspólnie wypowiedzieli GOTÓW oraz PRZYRZEKAM.

Dodano: 04 Grudzień 2013