Og??oszenia - IV Niedziela Adwentu - 22 grudnia 2013 r.

1. Mimo, ??e od ??wi?t dziel? nas tylko dwa dni, starajmy si? je prze??y? w klimacie oczekiwania, by z tym wi?ksz? rado??ci? w sercu przywita? Przychodz?cego Chrystusa.

2. We wtorek Msze ??w. b?d? odprawione o godz. 6.20 i 7.00, wieczorowej nie b?dzie. Nowenn? do Dzieci?tka Jezus odprawimy po pierwszej Mszy ??w.

3. Wieczorem zasi?dziemy do wieczerzy wigilijnej, zachowajmy polskie i chrze??cija??skie tradycje. Przestrzegajmy wstrzemi???liwo??ci od pokarmów mi?snych, a na stó?? wigilijny nie stawiajmy alkoholu pod ??adn? postaci?. Zacznijmy od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, a podczas ??amania op??atkiem pojednajmy si? i przepro??my za wszelkie uchybienia. ??piewajmy te?? kol?dy.

4. Uroczysta Pasterka rozpocznie si? o pó??nocy, a pó?? godziny wcze??niej  odprawimy godzin? czyta??.

5. W pierwszy i drugi dzie?? ??wi?t porz?dek Mszy ??w. niedzielny.

6. Ruch ??wiat??o ??ycie – Domowy Ko??ció?? zaprasza na Marsz ??ycia w dniu 28XII . Rozpocz?cie Msz? ??w. o godz. 18.00 w par. Narodzenia NMP na Brzeskiej, nast?pnie przemarsz do par. b??. Honorata i odmówienie modlitwy ekspijacyjnej.

7. W pi?tek, 28 grudnia rozpoczniemy wizyt? duszpasterska, zgromad??my si? jak najliczniej w domu na wspóln? modlitw? i b??ogos??awie??stwo. Przygotujmy o??tarzyk z krzy??ykiem, ??wiec? i wod? ??wi?con?.

8. W dniach od 20 do 25 stycznia organizujemy zimowisko w Murzasichle k/Zakopanego. Koszt 600 z??. Wi?cej informacji na tablicy og??osze?? lub w gablocie. Zg??asza? mo??emy si? w zakrystii lub u ks. Paw??a z zaliczk? 200z??.

9. Wspomina??em rok temu o potrzebie budowy domu katechetycznego. W dalszym ci?gu uwa??am, ??e jest on konieczny. Po zatwierdzeniu przez Diecezjaln?  Komisj? Artystyczno-Architektoniczn? projektu wst?pnego i po spotkaniu z Rad? Parafialn? przyst?pili??my do  wykonania projektu docelowego. Ogólne zarysy budynku mo??emy dostrzec za ko??cio??em. B?dzie si? w nim mie??ci??o pi?? sal w tym jedna du??a ponad 160 m2 i dwa mieszkania. Cz???? pieni?dzy mamy zgromadzonych na koncie parafialnym i ofiary z tegorocznej kol?dy te?? b?d? przeznaczone na ten cel. Zdaj? sobie spraw?, ??e podejmujemy to zadanie w trudnych czasach, ale b?dzie ono roz??o??one na kilka lat.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

28 GRUDNIA - SOBOTA  - od godz. 9.00
Cicibór Ma??y (2 ks.), Cicibór Du??y (4 ks.)

30 GRUDNIA – PONIEDZIA?EK
od godz. 9.00
Terebela (2 ks.)
Amelin (1 ks.) + os. Relax
Rakowiska: ul. Budziszewska i ul. Sasankowa (2 ks.)
Rakowiska: ul. Ró??ana, Wi??niowa, Jagodowa, Szafirowa, Konwaliowa, (1 ks.)
Jab??oniowa (1 ks.)

od godz. 15.30
ul. Chabrowa,  ul. Bursztynowa (1 ks.)
ul. Rumiankowa, Le??na, Szmaragdowa (1 ks.)
ul. Rubinowa, Wrzosowa, Turkusowa, Brzozowa (1 ks. )
ul. Diamentowa  (1 ks. )
ul. Kryszta??owa (1 ks.)