Og??oszenia - Niedziela Chrztu Pa??skiego - 12 stycznia 2014 r.

Dzisiejsze ??wiÄ?to Chrztu Pa??skiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pa??skiego. Liturgia bÄ?dzie kierowaÄ? nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swojÄ? publicznÄ? dzia??alno??Ä?.

KsiÄ?dzu Adamowi ??yczymy wiele Bo??ych si?? do pokonywania licznych trudno??ci w pracy duszpasterskiej w dalekim U??an Ude, a ofiary z??o??one po Mszy ??w. niech bÄ?dÄ? naszym wk??adem w dzie??o powstawania i umacniania Ko??cio??a za Bajka??em w Rosji.

Zbli??a siÄ? 140 rocznica mÄ?cze??skiej ??mierci Wincentego Lewoniuka i 12 Jego Towarzyszy, bÄ?dzie to 23 stycznia. Uroczysto??Ä? tÄ? poprzedzi Nowenna trwajÄ?ca od 14 do 22 stycznia. Codziennie przez 9 dni o godz. 19.00 bÄ?dzie w Pratulinie sprawowana Eucharystia i odprawiane modlitwy po??Ä?czone z czytaniem intencji. KsiÄ?dz Marek Kot, kustosz Sanktuarium b??. MÄ?czenników w Pratulinie zaprasza. Je??eli kto?? nie bÄ?dzie móg?? przybyÄ? osobi??cie, mo??e siÄ? ??Ä?czyÄ? duchowo za po??rednictwem Katolickiego Radia Podlasie.

W naszej parafii Nowenna do b??. MÄ?czenników Podlaskich te?? bÄ?dzie odprawiana, od wtorku codziennie po Mszy ??w. wieczorowej.

W sobotÄ?, 18 stycznia, rozpocznie siÄ? Tydzie?? Modlitw o Jedno??Ä? chrze??cijan. Nie pozosta??my obojÄ?tni pragnieniu Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modli?? siÄ? o jedno??Ä? swojego Ko??cio??a, ??wiadomy podzia??ów, jakie mog??y nastÄ?piÄ?.

W przysz??Ä? niedzielÄ? na Mszy ??w. o godz. 10.00 bÄ?dziemy siÄ? modliÄ? w intencji ks. Mariusza w dniu jego imienin, a po Mszy ??w. o godz. 13.00 dzieci z przedszkola Anio??a Stró??a przedstawiÄ? nam jase??ka.

W Echu Katolickim przeczytamy: O orszakach Trzech Króli – Jak walczyÄ? z pijanymi kierowcami na drodze – Co zrobiÄ?, je??li na ??liskiej nawierzchni zaczniemy traciÄ? panowanie na autem.

W minionym tygodniu odesz??y do Pana: + Szyc Helena, Mici??ska Sewryna, a kilka dni wcze??niej Helena Zamojtek, Wieczny odpoczynek racz im daÄ? Panie...

Dodano: 11 Styczeń 2014