Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.

2 lutego Ko??ció?? obchodzi ??wiÄ?to Ofiarowania Pa??skiego. W ten sposób ca??y lud Bo??y prze??ywa na nowo to, co wydarzy??o siÄ? w ??wiÄ?tyni Jerozolimskiej - Maryja wraz z Józefem ofiarowa??a DzieciÄ?tko Jezus Bogu Ojcu, a Symeon og??osi??, ??e nowo narodzony Syn Bo??y jest ??wiat??em ??wiata i Zbawieniem narodów.

W 1997 r. Jan Pawe?? II w??a??nie w to ??wiÄ?to ustanowi?? ??wiatowy Dzie?? ??ycia Konsekrowanego, stwarzajÄ?c okazjÄ? do g??Ä?bszej refleksji ca??ego Ko??cio??a nad darem ??ycia po??wiÄ?conego Bogu. Matka Naj??wiÄ?tsza ofiaruje Panu Bogu najwiÄ?kszy Dar, jaki otrzyma??a - Syna, Jezusa Chrystusa, a tym samym sk??ada w ofierze siebie. PodobnÄ? ofiarÄ?, z siebie samych w mi??o??ci do Chrystusa, sk??adajÄ? osoby konsekrowane. Podkre??li?? to Jan Pawe?? II, mówiÄ?c: "Ofiarowanie Jezusa staje siÄ? wymownÄ? ikonÄ? ca??kowitego oddania w??asnego ??ycia dla tych, którzy powo??ani sÄ?, aby odtworzyÄ? w Ko??ciele i w ??wiecie, poprzez rady ewangeliczne «charakterystyczne przymioty Jezusa, dziewictwo, ubóstwo i pos??usze??stwo»" (Vita consecrata, nr 1).

Dodano: 04 Luty 2014
Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.Parafia Honorata - Niedziela Ofiarowania Pa??skiego w naszej parafii.