Odwiedzin: 401913

Og??oszenia - VIII Niedziela Zwyk??a - 2 marca 2014 r.

Dzisiaj po Mszy ??w. po 16.00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.

W zwiÄ?zku z Tygodniem Trze??wo??ci na stoliku za ??awkami wy??o??yli??my deklaracje abstynenckie. ZachÄ?camy do pobrania i wype??nienia na okre??lony czas podjÄ?tej abstynencji.

??rodÄ? PopielcowÄ? rozpoczynamy Wielki Post. ZewnÄ?trznym znakiem naszego wej??cia na drogÄ? pokuty i nawrócenia jest posypanie g??owy popio??em. Msze ??w. w tym dniu: 6.30, 8.30, 10.00, 16.00, 18.00.( nowenny nie ma ). PamiÄ?tajmy, ??e w Popielec obowiÄ?zuje post ??cis??y. Dotyczy osób od 18 do 60 roku ??ycia. Oznacza to, ??e w ciÄ?gu dnia mo??emy spo??yÄ? jeden posi??ek do syta, a pozosta??e dwa niepe??ne. Oczywi??cie chodzi o pokarmy bezmiÄ?sne. Jest to tzw. post ilo??ciowy. ObowiÄ?zek ten nie dotyczy osób chorych.

WstrzemiÄ???liwo??Ä? od pokarmów miÄ?snych obowiÄ?zuje wszystkich od 14 roku ??ycia, bez górnej granicy wieku.

W g??Ä?bokim prze??ywaniu W. Postu pomogÄ? nam nabo??e??stwa wielkopostne.  W piÄ?tki Droga Krzy??owa: 9.00 i 17.15 dla doros??ych, o 16.00 dla dzieci, o 18.30 dla m??odzie??y. Gorzkie ??ale w niedziele po Mszy ??w. o 10.00 i 17.45.

PamiÄ?tajmy, ??e Wielki Post jest „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

W I czwartek miesiÄ?ca po Mszy ??w. wieczorowej bÄ?dziemy szczególnie dziÄ?kowaÄ? za dar Eucharystii i kap??a??stwa.

W I piÄ?tek dodatkowa spowied?? od 15.30 przed DrogÄ? Krzy??owÄ? dla dzieci.

W gablocie znajdziemy og??oszenie na temat pielgrzymki pociÄ?giem specjalnym na kanonizacjÄ? b??. Jana Paw??a II do Rzymu.

W niedzielÄ?, 9 marca o godz. 16.00 w restauracji Skala odbÄ?dzie siÄ? wyk??ad prof. Miros??awa Piotrowskiego, Pos??a do Parlamentu Europejskiego pt. Unia jak Titanic.

W Echu Katolickim przeczytamy: O „cywilizacji ??mierci” w kontek??cie eutanazji dzieci – Czym sÄ? 40-godzinne nabo??e??stwa – O Roku El  Greca – Jakie wezwania czekajÄ? UkrainÄ? – O afryka??skim pomorze ??wi??, który dotar?? do naszego kraju.

Dodano: 01 Marzec 2014