Og??oszenia - Niedziela Palmowa - 13.04.2014 r.

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia, na ka??dej Mszy ??w. b??ogos??awimy palmy, a o 13.00  procesja z palmami wokó?? ??wiÄ?tyni.

Dzisiaj  odbÄ?dzie siÄ? Droga Krzy??owa ulicami miasta. Rozpocznie siÄ? w naszej parafii o godz. 19.00 i przejdziemy do parafii Narodzenia N. M. Panny. We??my ??wiece lub lampiony.

W Wielki Czwartek, Msza ??w. koncelebrowana, zwana MszÄ? Wieczerzy Pa??skiej o godz. 18.00 – na pamiÄ?tkÄ? ustanowienia Eucharystii i Kap??a??stwa. Po Komunii ??w. Naj??wiÄ?tszy Sakrament przeniesiemy do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

W Wielki PiÄ?tek,  Liturgia MÄ?ki Pa??skiej o godz. 18.00, ofiary sk??adane podczas adoracji krzy??a bÄ?dÄ? przeznaczone na Grób Pa??ski w Jerozolimie. Po Komunii ??w. Naj??wiÄ?tszy Sakrament przeniesiemy do  Grobu Pa??skiego. Adoracja do godz. 22.00, o 21.00 od??piewamy Gorzkie ??ale. W tym dniu zachowujemy ??cis??y post.

W Wielki PiÄ?tek adoracja uczniów szko??y podstawowej, a w WielkÄ? SobotÄ? gimnazjum od 8 – 17.00 co pó?? godz. O godz. 15.00 zapraszamy na wspólny ??piew Koronki do Bo??ego Mi??osierdzia.

Spowied?? w Wielki PiÄ?tek i WielkÄ? SobotÄ?

w godz. 16.00 do 17.45

W WielkÄ? SobotÄ?, Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzecze?? chrzcielnych przynosimy ??wiece. Adoracja przez ca??Ä? noc.

W WielkÄ? SobotÄ? adoracja przy Grobie Pa??skim od 8.00, b??ogos??awienie pokarmów w ko??ciele od 8.00 – 15.00 co pó?? godziny, na wioskach o 10.00 (prosimy o pojazdy).

Warta stra??aków przy Grobie Pa??skim od  8.00 w sobotÄ? do Rezurekcji w??Ä?cznie – zapraszamy. Ciciborska stra?? wzbogaci??a siÄ? o dru??ynÄ? kobiet – te?? zapraszamy.

W NiedzielÄ? Zmartwychwstania Pa??skiego, Msza  ??w. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystÄ? procesjÄ? o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek

Dzisiaj w ca??ej Polsce rusza akcja Bilet dla Brata, która ma umo??liwiÄ? zebranie funduszy na dofinansowanie przyjazdu m??odzie??y ze wschodu na ??wiatowe Dni M??odzie??y w 2016r. BÄ?dzie ona polega??a na rozprowadzaniu specjalnych cegie??ek. PierwszÄ? cegie??kÄ? jest p??yta zawierajÄ?ca poezje Karola Wojty??y ??piewanÄ? przez znanych artystów sceny polskiej. Koszt p??yty 20 z??.

W gablocie umieszczone sÄ? plakaty informujÄ?ce o przebiegu uroczysto??ci zwiÄ?zanych z kanonizacjÄ? b??. Jana Paw??a II, w naszym mie??cie i w TVP1. Przed ko??cio??em bialska firma Studio Design rozprowadza flagi papieskie

W dniach 17 – 28 sierpnia 2014 r. ks. Robert Miro??czuk zaprasza na pielgrzymkÄ? do Hiszpanii pod has??em „??ladami El Greca”. W gablocie znajdziemy szczegó??y.

W Echu Katolickim przeczytamy: Na co mo??na liczyÄ? w pogotowiu duchowym – O dawnych wielkopostnych i ??wiÄ?tecznych zwyczajach – Bóg znalaz?? go na ulicy, ??wiadectwo by??ego alkoholika – Obraz „Katy??” znajdujÄ?cy siÄ? w siedleckim muzeum. Jak powsta?? i kogo upamiÄ?tnia.

W minionym tygodniu odesz??a do Pana: + Michalina Kwa??niewska, Wieczny odpoczynek racz jej daÄ? Panie...

Dodano: 13 Kwiecień 2014