Og??oszenia - WniebowstÄ?pienie Pa??skie - 01.06.2014 r.

Dzisiaj po raz siódmy obchodzimy ??wiÄ?to DziÄ?kczynienia pod has??em: „DziÄ?kujemy za ??wiÄ?tego Jana Paw??a II”. Po Mszach ??w. jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na budowÄ? Centrum Opatrzno??ci Bo??ej w Wilanowie. Nabo??e??stwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30,  bÄ?dzie po??Ä?czone z dziÄ?kczynieniem za kanonizacje Jana Paw??a II i zawierzeniem Polski Opatrzno??ci Bo??ej.

W dni powszednie nabo??e??stwo do Naj??wiÄ?tszego Serca Pana Jezusa bÄ?dzie odprawiane po Mszy ??w. wieczorowej.

Dzisiaj obchodzimy MiÄ?dzynarodowy Dzie?? Dziecka. PamiÄ?tajmy o naszych najm??odszych i pro??my Pana o wszelkie ??aski, ku temu by wzrasta??y duchowo.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiÄ?ca, modlitwy za kap??anów i o powo??ania w czasie nabo??e??stwa do Serca Pana Jezusa. W pierwszy piÄ?tek dodatkowa Msza ??w.    o 16.00, spowied?? od 15.30. W pierwszÄ? sobotÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do godz. 21.00.
Od dwóch tygodni zapisujemy na ogólnopolskÄ? pielgrzymkÄ? ??ywego ró??a??ca na JasnÄ? GórÄ?. Zapisa??o siÄ? tylko osiem osób, z takÄ? ilo??ciÄ? nawet bus nie pojedzie. Je??eli dzisiaj nie zg??osi siÄ? przynajmniej 10 osób pielgrzymka bÄ?dzie odwo??ana.

14 czerwca przybÄ?dÄ? do naszej diecezji znaki ??wiatowych Dni M??odzie??y i ikona Matki Bo??ej – podarowane m??odym przez ??w. Jana Paw??a II. Po odwiedzeniu wielu miast, przybÄ?dÄ? do Bia??ej Podlaskiej, do naszej parafii, gdzie zostanÄ? powitane przez ks. Biskupa, kap??anów i wiernych.

W przysz??Ä? niedzielÄ? bÄ?dzie tez pod ko??cio??em zbiórka do puszek dla Magdaleny Ma??achwiejczyk l.27 z MiÄ?dzyrzeca Podlaskiego, która od ponad trzech lat cierpi na chorobÄ? guza mózgu. Operacja mo??e siÄ? odbyÄ? tylko w jednej z klinik w USA. Koszty leczenia przerastajÄ? mo??liwo??ci chorej i jej rodziny.

W Echu Katolickim przeczytamy: Obszerna relacja z ingresu biskupa Kazimierza Gurdy – Jakie cuda dziejÄ? siÄ? za przyczynÄ? Bo??ego Mi??osierdzia -  Jak mÄ?drze wychowaÄ? dziecko – Zbli??a siÄ? peregrynacja symboli ??. D. M.

W minionym tygodniu  odeszli do wieczno??ci: + Alicja Furmanek i Ryszard Musiejuk, Wieczny odpoczynek racz im daÄ? Panie...

Dodano: 02 Czerwiec 2014