Og??oszenia - Zes??anie Ducha ??wi?tego - 08.06.2014 r.

Czcigodni Ksi???a,
Osoby ??ycia konsekrowanego,
drodzy Diecezjanie!

Dnia 14 czerwca, czyli za niespe??na tydzie??, do naszej diecezji przyb?d? Krzy?? i Obraz Matki Bo??ej – znaki ??wiatowych Dni M??odzie??y.

??wiatowe Dni M??odzie??yto zainicjowane przed 30 laty przez ??w. Jana Paw??a II mi?dzynarodowe spotkania m??odych ca??ego ??wiata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Ojcem ??wi?tym, co 2-3 lata, gromadz? si? w jednym miejscu, za ka??dym razem w innym zak?tku ziemi, by wyzna? wiar? w Jezusa Chrystusa. Ostatnie takie spotkanie mia??o miejsce przed rokiem w Rio de Janerio w Brazylii. Jak wiemy kolejne ??wiatowe Dni M??odzie??y odb?d? si? ju?? za dwa lata w Krakowie. Ojciec ??w. Franciszek trzykrotnie zwraca?? si? do polskiej m??odzie??y z t? sam? pro??b?: „Dobrze przygotujcie ??wiatowe Dni M??odzie??y!”.

Wa??nym wydarzeniem w tym przygotowaniu b?dzie peregrynacja Krzy??a i Obrazu Matki Bo??ej. Zgodnie z intencj? ??w. Jana Paw??a II ma ona specyficzny charakter. Krzy?? i Obraz Matki Bo??ej nie zatrzymuj? si? tylko w ko??cio??ach, ale w?druj? tam, gdzie ??yje cz??owiek: do szkó??, szpitali, domów dziecka, zak??adów karanych, by wsz?dzie tam nie??? nadziej? p??yn?c? z Ewangelii.

??wi?te znaki w sobot? 14 czerwca przyb?d? do Siedlec, w poniedzia??ek 16 czerwca w po??udnie pow?druj? do sanktuarium w Woli Gu??owskiej i tego dnia wieczorem dotr? do ?ukowa, 17 czerwca do Mi?dzyrzeca Podlaskiego, 20 czerwca nawiedz? Ryki, a wieczorem tego dnia Garwolin. 23 czerwca odwiedz? najpierw D?blin, by wieczorem nawiedzi? Radzy?? Podlaski, 24 czerwca odwiedz? Parczew, 25 czerwca W??odaw?, sk?d 26 czerwca dotr? do Bia??ej Podlaskiej, by na koniec odwiedzi? Pratulin, gdzie 27 czerwca rozpocznie si? nasze diecezjalne „Jerycho M??odych”.

Do udzia??u w tych uroczysto??ciach zapraszam wi?c wszystkich diecezjan: duszpasterzy z wiernymi, zarówno m??odych jak i starszych, ca??e rodziny, szczególnie m??ode ma????e??stwa, osoby cierpi?ce, prze??ywaj?ce ró??ne rozterki, a tak??e tych, którym w tych trudnych dla wiary czasach s??abnie duch.

Prosz? Czcigodnych Ksi???y proboszczów, wikariuszy i katechetów o podanie wiernym dok??adnego programu tych wydarze?? w poszczególnych miejscach nawiedzenia. Na koniec zwracam si? z gor?c? pro??b? o modlitw? w intencji duchowych owoców tej peregrynacji oraz przygotowa?? do ??wiatowych Dni M??odzie??y.

Wszystkim z serca b??ogos??awi?

Bp Kazimierz Gurda
  Biskup Siedlecki

Jutro ??wi?to Maryi Matki Ko??cio??a. Zosta??o ono ustanowione na pro??b? biskupów polskich podczas Soboru Watyka??skiego II. Msze ??w. 6.20, 7.00. 9.00(po???czona z uroczysto??ci? patronki szko??y ??w. Królowej Jadwigi), 10.00 i 18.00.

Dzisiaj w naszej parafii po Mszach ??w. b?d? zbiórki do puszek na dwa cele: Na ratowanie ??ycia Magdaleny Ma??achwiejczyk, która od ponad 3 lat cierpi na chorob? guza mózgu, operacja w Stanach Zjednoczonych, druga zbiórka na wsparcie powodzian na Ba??kanach.

W czwartek ??wi?to Jezusa Chrystusa Najwy??szego i Wiecznego Kap??ana.

W pi?tek wspomnienie ??w. Antoniego z Padwy, ojcowie Kapucyni zapraszaj? na Sum? odpustow? w niedziel? 15 czerwca na godz. 11.30 i na Jarmark Antoni??ski.

Z racji 13 dnia miesi?ca w pi?tek po Mszy ??w. wieczorowej nabo??e??stwo fatimskie z procesj?.

KSM naszej parafii w dniu 14 czerwca(najbli??sza sobota) organizuje Piesz? Pielgrzymk? M??odzie??y do Le??nej Podlaskiej. Zapraszamy, zapisy do wtorku w???cznie w zakrystii lub u ks. Tomka.

W dniach 28.06 – 3.07.2014 r. jest organizowana Piesza Pielgrzymka Honoracka z Zakroczymia do Nowego Miasta. Kto zechce wzi?? w niej udzia??  niech zg??osi si? do zakrystii lub do p. Roberta naszego parafianina.(tel. w gablocie).609 04 04 24

W gablocie s? plakaty dotycz?ce: Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasn? Gór? w intencji trze??wo??ci Narodu i Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli.

16 dnia ka??dego miesi?ca b?dziemy modli? si? o kanonizacje Ojca Honorata naszego patrona.

W Echu Katolickim przeczytamy: Nasza diecezja ma 10 nowych diakonów – Jak wykorzysta? dary Ducha ??w. – Na jakie wsparcie mog? liczy? podopieczni Katolickiego Stowarzyszenia Niepe??nosprawnych – Podlasie ma swój ma??y Katy??.

W minionym tygodniu odeszli do wieczno??ci: + Krzysztof Wawryszuk, Tadeusz Traczyk i Zofia Morhunowicz, Wieczny odpoczynek racz im da? Panie...

Dodano: 07 Czerwiec 2014