Odwiedzin: 402017

Znaki ??wiatowych Dni M??odzie??y w Bia??ej Podlaskiej

Znaki ??wiatowych Dni M??odzie??y zawita??y 26 czerwca 2014  do Bia??ej Podlaskiej.

??wiatowe Dni M??odzie??y to zainicjowane przed 30 laty przez ??w. Jana Paw??a II mi?dzynarodowe spotkania m??odych ca??ego ??wiata. Najbli??sze ??DM odb?d? si? w 2016 roku Krakowie. Zanim to jednak nast?pi, od wielu lat w?druj? po ??wiecie dwa znaki. Krzy?? ??wiatowych Dni M??odzie??y oraz Ikona Matki Bo??ej Salus Populi Romani to prezenty podarowane przez Jana Paw??a II, które towarzysz? spotkaniom m??odym. W czerwcu znaki nawiedzi??y diecezj? siedleck?, a w ubieg??y czwartek zawita??y do Bia??ej Podlaskiej.

Peregrynacja znaków ??DM w Bia??ej Podlaskiej zgromadzi??a t??umy mieszka??ców miasta i okolic. Uroczysto??ci rozpocz???y si? msz? ??wi?t? w ko??ciele b??. Honorata, której przewodniczy?? biskup Kazimierz Gurda. Po oficjalnym powitaniu znaków, zgromadzeni wierni zostali zaproszeni na s??odki pocz?stunek. Wieczorem rozpocz???o si? spotkanie modlitewne prowadzone przez zespó?? Porozumienie. Podczas czuwania wierni mieli mo??liwo??? podej??cia do znaków, po???czonego z krótk? modlitw? z uca??owaniem krzy??a. Kolejka do ikony nie mala??a przez kilka godzin, a momentami si?ga??a a?? do ko??cielnej bramy. Podczas koncertu uwielbienia, m??odzi ludzie - Emilia, Mateusz oraz Konrad wyg??osili poruszaj?ce ??wiadectwa swojego nawrócenia. Wieczorem rozpocz???a si? prywatna adoracja, której towarzyszy?? ??piew scholii. Czuwanie przy znakach ??DM trwa??o do pó??nych godzin nocnych. W pi?tek, znaki ??wiatowych Dni M??odzie??y w?drowa??y po bialskich parafiach. Odwiedzi??y równie?? szpital oraz Dom Pomocy Spo??ecznej w Kozuli. Bia??a Podlaska to tylko jeden z krótkich przystanków podczas pielgrzymki znaków. Krzy?? i ikona zostan? przekazane z diecezji siedleckiej za granic?. Od 29 czerwca do 13 grudnia odwiedz?: Bia??oru??, Litw?, ?otw?, Rosj?, Ukrain?, Mo??dawi?, Rumuni?, W?gry, S??owacj? oraz Czechy. 14 grudnia powróc? do Polski, aby peregrynowa? po kolejnych diecezjach. W maju 2016 roku trafi? do Krakowa, gdzie odb?d? si? ??wiatowe Dni M??odzie??y.

Peregrynacja znaków ??DM w naszej parafii

zdj?cia kliknij- 1grupa zdj?? - 2 grupa zdj??

Krzy??a oraz Ikony Matki Bo??ej Salus Populi Romani

Dodano: 26 Czerwiec 2014