Radość oazowiczów

RADOŚĆ OAZOWICZÓW

Watykańska Komisja Teologów jednomyślnie uznała heroiczność jego cnót.

16 października w Watykanie Komisja Teologów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez ostatnie miesiące wyznaczeni przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych teologowie zapoznawali się z tzw. Positio; dokumentem, który na podstawie dotychczasowego przebiegu procesu beatyfikacyjnego miał im przekonać o heroiczności cnót Sługi Bożego. Jak widać, nie było z tym większych problemów.
Teraz jeszcze Positio; razem z opiniami teologów; zostanie poddana pod dyskusję kardynałów i biskupów wchodzących w skład Kongregacji; jeśli ich decyzja będzie pozytywna, Ojciec Święty będzie mógł wydać dekret o heroiczności cnót ks. Blachnickiego. Wtedy do beatyfikacji potrzebne będzie jeszcze oficjalne uznanie jakiegoś cudownego wydarzenia, które dokonało się za wstawiennictwem Sługi Bożego.
- Wraz z Niepokalaną śpiewajmy Magnificat, dziękując Bogu za pomyślny przebieg dyskusji Konsulty Teologów w Rzymie. Równocześnie trwajmy z jeszcze większą gorliwością i zapałem w modlitwie o dalszy pomyślny przebieg prac Rady Kardynałów i Biskupów Kongregacji, o cud za wstawiennictwem Ojca Franciszka oraz o rychłą beatyfikację Założyciela naszego Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego! - skomentował wydarzenie postulator procesu beatyfikacyjnego, ks. Adam Wodarczyk.

GOŚĆ NIEDZIELNY - kliknij

Dodano: 01 Listopada 2014