Odwiedzin: 402089

Og??oszenia - XXXII Niedziela Zwyk??a - 09.11.2014r

Dzisiaj jest dzie?? solidarno??ci z Ko??cio??em prze??ladowanym,  po Mszach ??w. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby prze??ladowanych wspólnot Ko??cio??a.

Bazylika Latera??ska, a nie bazylika ??w. Piotra jest katedrÄ? papie??a i Rzymu. Do roku 1308 Lateran by?? rezydencjÄ? papie??y. Jako katedra papie??a,  jest parafiÄ? dla nas wszystkich, dlatego jako ca??y Ko??ció?? obchodzimy dzi?? to ??wiÄ?to.

Przez ca??y listopad w ko??ciele trwa modlitwa za naszych zmar??ych. Ró??aniec wspominkowy odmawiamy codziennie o 17.20 i MszÄ? ??w. sprawujemy o 18.00.

We wtorek, 11 listopada, w naszej Ojczy??nie bÄ?dziemy obchodziÄ? ??wiÄ?to Niepodleg??o??ci. Zosta??o ono ustanowione dla upamiÄ?tnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodleg??ego bytu pa??stwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez RosjÄ?, Prusy i AustriÄ?.

Msze ??w. w naszej ??wiÄ?tyni: 7.00, 8.30, 10.00 – za OjczyznÄ? i 18.00.

We wtorek, po Mszy ??w. o godz. 18.00 bÄ?dzie wy??wietlony film „Cristiada” – o prze??ladowaniu chrze??cijan w Meksyku.

W czwartek po Mszy  ??w. wieczorowej dzieci ze szko??y podstawowej nr 9 wystÄ?piÄ? z przedstawieniem o b??. Karolinie w 100 rocznicÄ? ??mierci.

W tym roku op??atki rozniesie po czÄ???ci Pan Hubert nasz organista i zbierze ofiary dla siebie i parafianie z naszych wspólnot. BÄ?dÄ? mieli identyfikatory i zeszyty z pieczÄ?ciÄ? parafialnÄ?. Ofiary jakie zostanÄ? im z??o??one bÄ?dÄ? przeznaczone na sp??atÄ? powsta??ych zad??u??e?? z racji budowy domu parafialnego. W sobotÄ? 15 listopada od godz.9.00 roznoszenie op??atków w Rakowiskach, a w poniedzia??ek 17 listopada Cicibór Du??y i Ma??y od 16.00, Terebela od 9.00. W poniedzia??ek od 17.00 wszystkie bloki przy ul. Terebelskiej.

W sobotÄ?, 15 listopada MszÄ? ??w. o godz. 18.00 rozpocznie siÄ? wieczór chwa??y z KarolinÄ? KózkównÄ?, zaprasza KSM z naszej parafii.

W przysz??Ä? niedziele wybory, id??my na nie, by po raz kolejny nie sprawdzi??a siÄ? zasada: nieobecni nie majÄ? racji. Nale??y g??osowaÄ? na ludzi o prawid??owo uformowanym sumieniu i broniÄ?cych warto??ci chrze??cija??skich.

29 listopada organizujemy dla m??odzie??y Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy.(zob. w gablocie)

W Echu Katolickim przeczytamy: O potrzebach dusz przebywajÄ?cych w czy??Ä?cu – Czym jest dzi?? patriotyzm – O rosyjskim embargu – Dlaczego w wychowaniu dzieci sÄ? wa??ne regu??y i zasady.

Dodano: 08 Listopada 2014