Odwiedzin: 402017

Og??oszenia - I Niedziela Adwentu - 30.11.2014

Dzi?? przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku ko??cielnego, który w ca??ym Ko??ciele bÄ?dzie po??wiÄ?cony ?šYCIU KONSEKROWANEMU. KsiÄ?dz biskup Kazimierz Gurda nasz ordynariusz jest PrzewodniczÄ?cym Komisji ds. ??ycia Konsekrowanego, pisze w komunikacie: W Polsce mamy ok. 35 tys. osób konsekrowanych. Od setek lat modlitwÄ?, pracÄ? i ??wiadectwem ubogacajÄ? ??ycie Ko??cio??a i spo??ecze??stwa. Nikt z nas nie mo??e powiedzieÄ?, i?? nie jest d??u??nikiem sióstr klauzurowych, które modlÄ? siÄ? nieustannie i ofiarujÄ? swoje ??ycie za nasze zbawienie. W ciÄ?gu najbli??szego roku bÄ?dzie wiele wydarze??, organizowanych po to, by??my u??wiadomili sobie lepiej rolÄ? osób konsekrowanych w Ko??ciele.

Ks. Biskup Kazimierz Gurda z dniem 30 listopada 2014 r. zwalnia KsiÄ?dza Marcina Todorskiego z wikariusza naszej parafii i wyra??a zgodÄ? na podjÄ?cie pos??ugi w charakterze prezbitera wÄ?drownego w ramach Drogi Neokatechumenalnej. ??yczymy wszystkiego najlepszego.

Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci bÄ?dÄ? odprawiane Msze ??w. „roratnie” w ??rody i soboty o 6.20. W ??rody o 6.00 bÄ?dziemy rozpoczynaÄ? NowennÄ?, a w soboty o 6.00 Godzinkami. ZachÄ?camy do licznego udzia??u w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonaÄ? lub nabyÄ? lampiony adwentowe i w miarÄ? mo??liwo??ci zechcieli towarzyszyÄ? im w drodze do ko??cio??a.

Od dzisiaj mo??na nabywaÄ? ??wiece wigilijne. PieniÄ?dze przeka??emy diecezjalnemu Caritas.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiÄ?ca, po Mszy ??w. wieczorowej modlitwy w intencji kap??anów i powo??ania do s??u??by Bogu w ko??ciele.

W I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. o 16.00, spowied?? od 15.30.

W I sobotÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do 21.00.

W I niedzielÄ? miesiÄ?ca po Mszy ??w. o godz. 10.00 adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakr.

W przysz??Ä? niedzielÄ? rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. We??my w nich udzia?? przez wszystkie trzy dni. Przeprowadzi je ks. Jacek ??wiÄ?tek dyr. Katolickiego Liceum w Siedlcach. Program rekolekcji w gablocie i na stronie parafialnej.

Druga  niedziela Adwentu jest Dniem Pomocy Ko??cio??owi na Wschodzie, po Mszach ??w. bÄ?dÄ? zbierane do puszek ofiary na ten cel.

Kto by z rodziców chcia?? oddaÄ? strój komunijny mo??e przynie??Ä? do zakrystii do nastÄ?pnej niedzieli w??Ä?cznie.

W przysz??Ä? niedzielÄ? w naszej parafii akcja Rodzina – Rodzinie. Do busa przy ko??ciele mo??emy przynosiÄ? prowiant, który podzielony na paczki bÄ?dzie przekazany najbiedniejszym rodzinom. Mo??na te?? zg??aszaÄ? takie rodziny.

W Echu Katolickim przeczytamy: Czy wiara, modlitwa, praktyki religijne mogÄ? uchroniÄ? ma????e??stwo przed rozpadem – Pracodawca jest odpowiedzialny te?? za swoich pracowników i ich rodziny – S??yszymy narzekania na „polski za??cianek”, czy rzeczywi??cie mamy siÄ? czego wstydziÄ??

W minionym tygodniu odesz??a do Pana: + Stanis??awa Turula, Wieczny odpoczynek racz jej daÄ? Panie...

Dodano: 30 Listopada 2014