Og??oszenia - VI Niedziela Zwyk??a- 15.02.2015

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzie?? Modlitw o Trze??wo??Ä? Narodu. ZachÄ?camy do podjÄ?cia dobrowolnej abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu, albo na d??u??szy czas. Odnotujmy tÄ? decyzjÄ? przez wpis do parafialnej KsiÄ?gi Trze??wo??ci wy??o??onej na stoliku za ??awkami.

??rodÄ? PopielcowÄ? rozpoczniemy Wielki Post. Msze ??w. po??Ä?czone z posypaniem g??ów popio??em na znak pokuty za grzechy bÄ?dÄ? celebrowane: 6.20, 7.00, 9.00 i 18.00. O 17.30 Nowenna do  M. Bo??ej.

W ??rodÄ? PopielcowÄ? obowiÄ?zuje wstrzemiÄ???liwo??Ä? od spo??ywania pokarmów miÄ?snych i post ??cis??y, nazywany inaczej ilo??ciowym. Polega on na tym, ??e wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko siÄ? posila. Prawem o wstrzemiÄ???liwo??ci sÄ? zwiÄ?zane osoby, które uko??czy??y 14 rok ??ycia a?? do ??mierci , prawem za?? o po??cie ??cis??ym sÄ? zwiÄ?zane wszystkie osoby pe??noletnie, czyli te, które uko??czy??y 18 rok ??ycia, a?? do rozpoczÄ?cia 60 roku ??ycia.

W g??Ä?bokim prze??ywaniu W. Postu pomogÄ? nam nabo??e??stwa wielkopostne. W piÄ?tki  Droga Krzy??owa: 9.00 i 17.15 dla doros??ych, o 16.00 dla dzieci, o 18.30 dla m??odzie??y. Gorzkie ??ale w niedziele po Mszy ??w. o 10.00 i 17.45.

PamiÄ?tajmy, ??e Wielki Post jest „ Czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

W Echu Katolickim przeczytamy: Czy Ko??ció?? rzeczywi??cie dyskryminuje kobiety – Egzorcyzmy budzÄ? ciekawo??Ä? i strach – Jak prze??yÄ? Wielki Post – O dylematach rodziców  dzieci sze??cioletnich i reformie wprowadzonej na si??Ä?.

W minionym tygodniu odeszli do wieczno??ci: + Weronika Osakiewicz, Tomasz B??a??ewicz, Zdzis??aw Krasuski, Wieczny odpoczynek racz im daÄ? Panie...

Dodano: 16 Luty 2015