Og??oszenia Parafialne - Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Na ka??dej Mszy ??w. b??ogo- s??awimy palmy, a o 13.00 procesja z palmami wokó?? ??wiÄ?tyni.

Dzisiaj pod ko??cio??em mo??emy nabyÄ? „Baranki Paschalne” do koszyczka ze ??wiÄ?conkÄ? oraz stroiki i ozdoby wielkanocne.

Dzisiaj odbÄ?dzie siÄ? Droga Krzy??owa ulicami miasta, rozpocznie siÄ? o 19.00 w par. Narodzenia N. M. Panny a zako??czy w par. Chrystusa Mi??osiernego. We??my lampiony lub ??wiece.

Jutro od godz. 8.00 odwiedzimy chorych.

W Wielki Czwartek, Msza ??w. koncelebrowana, zwana MszÄ? Wieczerzy Pa??skiej o godz. 18.00  na pamiÄ?tkÄ? ustanowienia Eucharystii i Kap??a??stwa. Po Komunii ??w. Naj??wiÄ?tszy Sakrament prze-niesiemy do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

W Wielki piÄ?tek, Liturgia MÄ?ki Pa??skiej o godz. 18.00, ofiary sk??adane podczas adoracji krzy??a bÄ?dÄ? przeznaczone na Grób Pa??ski w Jerozolimie.. Po Komunii ??w. Naj??wiÄ?tszy Sakrament prze- niesiemy do Grobu Pa??skiego. Adoracja do godz. 22.00. O 21.00 od??piewamy Gorzkie ??ale.

W Wielki PiÄ?tek adoracja uczniów szko??y podstawowej 8.00 – 17.00 co pó?? godziny. O godz. 15.00 wspólnie od??piewamy KoronkÄ? do Bo??ego Mi??osierdzia. ObowiÄ?zuje post ??cis??y.

W Wielki Czwartek i Wielki PiÄ?tek spowied?? 16.00 – 17.45.

W WielkÄ? SobotÄ?, Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzecze?? chrzcielnych przynosimy ??wiece. Adoracja przy Grobie Pa??skim od 8.00 przez ca??Ä? noc do Rezurekcji w??Ä?cznie.

Zapraszamy stra??aków do warty przy Grobie Pa??skim. Zwracamy siÄ? g??ównie do jednostki stra??ackiej z Cicibora Du??ego ale dobrze by by??o gdyby pomogli inni ochotnicy.

B??ogos??awie??stwo pokarmów w WielkÄ? SobotÄ? w ko??ciele 8.00 – 15.00 co pó?? godziny, na wioskach o 10.00 (prosimy o pojazdy). M??odzie?? gimnazjalna adoruje 8.00 – 17.00 co pó?? godziny.

W NiedzielÄ? Zmartwychwstania Pa??skiego Msza ??w. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystÄ? procesja o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek.

Msze ??w. w NiedzielÄ? WielkanocnÄ?  6.00, 8.30… i dalej jak w ka??dÄ? niedziele, w Poniedzia??ek Wielkanocny wg. porzÄ?dku niedzielnego.

W kwietniu rozpocznÄ? siÄ? katechezy w par. ??w. Anny dla rodziców i chrzestnych. Spotkania bÄ?dÄ? w ko??ciele godz. 17.00 w niedziele. W pierwszÄ? niedzielÄ? kwietnia nie bÄ?dzie ze wzglÄ?du na Wielkanoc za to w drugÄ? niedziele 12 kwietnia bÄ?dÄ? dwie.

W Echu Katolickim przeczytamy: O bialskiej Ekstremalnej Drodze Krzy??owej – Dni, które wstrzÄ?snÄ???y ??wiatem, Triduum Paschalne – Rozbudowa ko??cio??a w Szpakach – Naciski na pozbawienie kap??a??stwa ks. Brzóski i list pasterski bp. Szyma??skiego

W minionym tygodniu odeszli do wieczno??ci: + Jan Matejuk, Bronis??aw Dele??uch, Antoni Chwedoruk, Wieczny odpoczynek racz im daÄ? Panie...

Dodano: 29 Marzec 2015