Og??oszenia - III Niedziela Wielkanocna 19.04.2015

Dzi?? - trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynajÄ?ca Tydzie?? Biblijny, który prze??ywaÄ? bÄ?dziemy pod has??em: Nawracajcie siÄ? i wierzcie w EwangeliÄ?. PrzypominajÄ? nam one, by zwróciÄ? uwagÄ? na BibliÄ?, czyli Pismo ??wiÄ?te, najwa??niejszÄ? ksiÄ?gÄ? dla ca??ego Ko??cio??a i  ka??dego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Bo??e dotyczÄ?ce naszego zbawienia. Tej ksiÄ?gi nie mo??e zabraknÄ?Ä? w ??adnym domy i czasu na jej czytanie.

Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji zostanie przeprowadzona akcja „Po??wiÄ?Ä? kilometr”. M??odzie?? z Katolickiego Stowarzyszenia bÄ?dzie zbieraÄ? do puszek ofiary, które zostanÄ? przeznaczone na przyjazd ich kolegów i kole??anek z Boliwii i Czadu na ??.D.M. do Krakowa. Celem akcji jest zebranie pieniÄ?dzy na wykupienie biletów.

W zwiÄ?zku ze ??.D.M. w naszym mie??cie i regionie trwajÄ? przygotowania do spotkania z Ojcem ??wiÄ?tym w Krakowie. Kolejne spotkanie modlitewne odbÄ?dzie siÄ? w naszej parafii w piÄ?tek 24 kwietnia o godz. 19.00. – zapraszamy.

W czwartek czcimy ??w. Wojciecha, biskupa i mÄ?czennika, g??ównego  patrona Polski, a w sobotÄ? ??w. Marka EwangelistÄ?.

W sobotÄ? z racji 25 dnia miesiÄ?ca o 17.30 wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu      i modlitwy w intencji obrony ??ycia. Zapraszamy wszystkich a szczególnie osoby, które siÄ? podjÄ???y duchowej adopcji.

Za tydzie?? – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielÄ? Dobrego Pasterza. Rozpoczniemy 52 ??wiatowy Tydzie?? Modlitw o Powo??ania do s??u??by Bogu w Ko??ciele. Do nas przyjedzie alumn, wyg??osi S??owo Bo??e i zbierze ofiary na potrzeby Wy??szego Seminarium Duchowego w naszej diecezji..

W parafii Chrystusa Mi??osiernego od dzisiaj przez trzy niedziele o godz. 19.00 bÄ?dÄ? siÄ? odbywa??y Koncerty Wielkanocne.

Katolickie Liceum Ogólnokszta??cÄ?ce w Bia??ej Podlaskiej og??asza nabór do klas I na rok szkolny 2015/2016. WiÄ?cej informacji na stronie internetowej www.katolickieliceum.pl oraz w sekretariacie szko??y przy ul. Janowskiej 55, tel. 833423488.

W po??owie maja jest organizowana pielgrzymka do Wilna.(szczegó??y w gabl.)

W Echu Katolickim przeczytamy: Komu i dlaczego przeszkadza religia w szkole – MÄ???czy??ni, którzy nie wstydzÄ? siÄ? swojej wiary – O pu??apkach in vitro – Dlaczego kleszcze stajÄ? siÄ? coraz gro??niejsze – Aktualne porady dla pszczelarzy.

W minionym tygodniu odesz??a do Pana: + Genowefa Kremecalska, Wieczny odpoczynek racz jej daÄ? Panie...

Dodano: 19 Kwiecień 2015