Odwiedzin: 323137
Ogłoszenia parafialne

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 33

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

 

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci,  młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych  osobistych i wspólnych modlitwach.

W sposób szczególny chcemy zaprosić dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w dniu ich patrona św. Stanisław Kostki. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez młodzież oazową.

W poniedziałek, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.
W   par. Narodzenia NMP o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza  św. za poległych i pomordowanych, po Mszy św. uczestnicy przemaszerują pod pomnik Sybiraków.

W klasztorze o. Kapucynów w dniach 20 – 23 września odbędzie się Triduum Modlitewne ku czci św. o. Pio. Program w gablocie.

Po przerwie wakacyjnej wznawiamy wykłady z cyklu „Mocne...tematy” z problematyki uzależnień.  Najbliższe spotkanie w przyszłą niedzielę 23 września, po Mszy św. po godz. 18.00. Temat: Substancje psychoaktywne – dopalacze, nowe narkotyki.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Dlaczego czcimy krzyż
 • Kto ze czcią nosi medalik, dostąpi wszelkich łask, obiecała Maryja
 • Szczęście mieszka za klasztornym progiem.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Chwedoruk Krystyna, Stefaniuk Stanisław,   Pięta Stanisław,   Karwacka Teresa……. 

Dodano: 17 Wrzesień 2018
Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 09.09.2018r

 
Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny, zapraszamy na spotkania modlitewne i formacyjne wspólnoty działające w naszej parafii:

-  Legion Maryi   -   poniedziałek  16.30.
-  Krąg Biblijny   -   wtorek           19.30.
-  Zapisy do chóru u p. organisty w środę 19.00.
-  Kandydaci na ministrantów, ministranci i lektorzy  -  czwartek 17.00.
-  Schola dziecięca   -   piątek  16.30.
-  Oaza    -   piątek 19.00.
-  Apostolstwo Dobrej Śmierci – trzeci piątek miesiąca
-  Dzieci Fatimskie – pierwsze soboty miesiąca

Spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św. w najbliższą niedzielę o godz. 13.00 .

Spotkanie po pielgrzymkowe grupy 10A w przyszłą niedzielę, rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00, dalsza część spotkania w sali św. Matki Teresy.

Spotkania Kościoła Domowego w terminach ustalonych księżmi moderatorami.

Spotkania Neokatechumenatu w czwartki/młodsza wspólnota/  19.00.

Wszystkie wspólnoty są otwarte i czekają na przyjęcie nowych chętnych.

W czwartek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej różaniec i procesja fatimska.

W piątek święto Podwyższenia Krzyża  Świętego. Zachęcamy do uczczenia krzyża w naszych domach przez ucałowanie i chwilę modlitwy. Można też ucałować krzyż misyjny stojący po lewej stronie wchodząc do świątyni. W sobotę wspomnienie N.M.P. Bolesnej.

W sobotę Diecezjalny Dzień Wdzięczności za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem do Krakowa z naszego parkingu o godz. 3.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak rozeznawać powołanie
 • Porażki wychowawcze nie pojawiają się nagle
 • Jak rozumieć trudną wolę Bożą
 • Czym jest autyzm.          

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Dominik Hawryluk…….

Dodano: 09 Wrzesień 2018
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 02.09.2018 r

 

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy  św. sprawowanej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

W Ciciborze w kaplicy Msza św. rozpoczynająca rok szkolny też o godz. 8.00.

Prezydent Miasta, Dariusz Stefaniuk  oraz Społeczny Komitet „Rodło”, Grzegorz Bierecki Senator Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2018/19,  oraz odsłonięcie tablicy „Pięć Prawd Polaków spod Znaku Rodła”, która odbędzie się 3 września 2018 r. na placu Wolności w Białej Podlaskiej. Początek o godz. 12.00.

W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.00; spowiedź od 15.30.

W piątek rozpoczynają się w naszej parafii katechezy dla narzeczonych – 8 spotkań, godz. 19.00. Przygotowanie to dotyczy narzeczonych, którzy mają zamiar w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W sobotę, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

W sobotę 8 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Władze miasta, przedstawiciele miejskich instytucji, seniorów i duchowieństwa, przeczytają powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Początek o godz. 14.00 w parku Radziwiłłowskim.

Za tydzień dożynki parafialne, zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.00 przedstawicieli z naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne dary.


Na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów klas I i ich przybory szkolne.

W par. Narodzenia N. M. Panny za tydzień odpust,  suma odpustowa o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę, 9 września po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 spotkanie rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczęli przygotowania w czerwcu.

We wtorki na godz. 19.30, ks. Jacek zaprasza wszystkich chętnych na spotkania Kręgu Biblijnego, czyli czas modlitwy Słowem Bożym.

W związku z wyjazdem na Diecezjalny Dzień Dziękczynienia do Krakowa w dniu 15 września, prosimy osoby zapisane o wpłacenie 100 zł. do przyszłej niedzieli włącznie. Odjazd autokaru z parkingu przy naszym kościele o godz. 3.00. Przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie czas na kupienie herbaty, czy ciepłego posiłku.
Zachęcamy do prywatnego wyjazdu. Rozpoczęcie uroczystości w Krakowie o godz. 10.00 w kościele Świętego Krzyża na Starym Mieście.

W najnowszym numerze Echa Katolickiego:

 • Czym jest świętość;
 • o przebaczeniu, które nigdy nie jest łatwe
 • skąd wziął się tytuł „Pan” w odniesieniu do Jezusa


W minionym tygodni odeszli do Pana:  + Halina Niczyporuk i Andrzej Kamiński

Dodano: 02 Wrzesień 2018
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26.08.2018 r

 

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi, uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełniać Jej wskazania.
Dzisiejsza uroczystość wiąże się z osobą bł. Honorata Koźmińskiego, naszego patrona, który w dużej mierze przyczynił się do jej ustanowienia i zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską.

Od przyszłej niedzieli zmienia się rozkład sprawowania  Mszy św. Z porządku wakacyjnego powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00.
Będziemy też w tym dniu wspominać 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obejmiemy  modlitwą wszystkie ofiary wojny i prosić o pokój na świecie.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, po Mszy  św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe.                  

Dożynki w naszej parafii będą w niedzielę  9 września na Mszy św. o godz. 10.00.

W Echu Katolickim:

 • O mocy modlitwy uwielbienia
 • Czy rodzice wiedzą, do jakich materiałów w internecie mają dostęp ich dzieci
 • Jaką była św. Faustyna
 • Jak skutecznie wzywać orędownictwa Ducha Świętego
 • O potrzebie modlitwy o nawrócenie swojego dziecka.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Ryszard Trochimiuk,  Anna Kopania i Marcin Szyniszewski……  

 

Dodano: 26 Sierpień 2018
Dwudziesta Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

 

W tym tygodniu 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej a 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła.

25 sierpnia w sobotę,  Dzień Świętości Życia po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Uroczystości rozpoczną się już w sobotę o godz. 10.00 słowem O. Przeora i moderatora Żywego Różańca. Cały program  uroczystości jest umieszczony na plakacie w gablocie.

Z naszej parafii w niedzielę o godz. 8.00 wyruszy pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Po skończonych uroczystościach niedzielnych będzie możliwość powrotu do Białej Podlaskiej autobusem. Osoby zainteresowane muszą się zapisać w zakrystii do środy 22 sierpnia.

Ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę o Diecezjalnym Dniu Dziękczynienia naszej diecezji za 200 lat jej powstania. Będzie to 15 i 16 września w Krakowie. Jedziemy autokarem na jeden dzień w sobotę 15 września. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać.

Podajemy ofertę edukacyjną diecezji siedleckiej:

-  Studia teologiczne dla katechetów
-  Studium Muzyki Kościelnej. / więcej informacji w gablocie i w zakrystii/

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Jak modlił się  św. Jan Paweł II
 • Cztery miesiące pielgrzymowania do grobu św. Jakuba
 • Czy da się wytrwać w trzeźwości przez całe życie
 • O wspomnieniu Maryi Królowej .
Dodano: 19 Sierpień 2018
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 12.08.2018 r

 

Jutro z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00  Msza św. wieczorowa i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – franciszkanina.  Ostatni dzień apeli pielgrzymkowych.

We wtorek, 14 sierpnia w parafii wojskowej na Dokudowskiej Mszą św. sprawowaną o godz. 11.00. rozpoczną się Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego.

W środę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek sprawowania Mszy św. niedzielny/wakacyjny. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Obrzęd ten symbolizuje duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

14 i 15 sierpnia będziemy przeżywali uroczystości odpustowe w Kodniu i Leśnej Podlaskiej. W gablocie znajdziemy program uroczystości.

W parafii Wniebowzięcia N. M. Panny na Woli Suma Odpustowa o 12.30.                     

W środę, 15 sierpnia, na Mszy o godz. 20.00 będziemy polecać w modlitwach ks. Jacka z racji zbliżającego się wspomnienia jego patrona.

Ponawiamy ogłoszenie o Diecezjalnym Dniu Wdzięczności za 200 lat istnienia naszej diecezji. Odbędzie się on w Krakowie w dniu 15 i 16 września. Organizujemy wyjazd jednodniowy autokarem w dniu 15 września. O godz. 10.00 Kościół Krzyża Świętego, gdzie nasi Unici przyjmowali sakramenty święte, o 12.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II, o 15.00 koronka w Sanktuarium Miłosierdzia, czas wolny i powrót. Zapisy w zakrystii.

Za dwa tygodnie Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. By zapewnić pątnikom powrót Pan Prezydent zachęca do skorzystania z podstawionych autobusów. Zapisy od dzisiaj do 22 sierpnia.

Dobiega końca  dobroczynna akcja „Tornister pełen uśmiechu”. Do 15 sierpnia włącznie należy przynieść pobrane tornistry z przyborami szkolnymi.

W Echu Katolickim:

 • Bogata fotorelacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
 • O godnej postawie podczas modlitwy
 • Papież Franciszek dokonał zmiany zapisu w Katechiźmie Kościoła Katolickiego dotyczącego kary śmierci
 • O heroicznym, ale zapomnianym buncie w „fabryce śmierci” w Treblince.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Kazimiera Brygoła i Mieczysław Cieślewicz ……...

Dodano: 12 Sierpień 2018
Osiemnasta niedziela Zwykła 05.08.2018r

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Organowy p. Marka Pawełka, w programie utwory Bacha, Martininiego i Gulimana.

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Zachęcamy do liczniejszego udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę przez  codzienne uczestnictwo we Mszy św. w apelu pielgrzymkowym i przyjęciu Komunii  św.

Dnia 15 września organizowana jest Pielgrzymka dziękczynna do Krakowa z okazji 200-lecia diecezji siedleckiej. 

Program pielgrzymki jednodniowej:
                     
10.00  -  Kościół  św. Krzyża w Krakowie , gdzie Unici jeździli przyjmować sakr. św.
12.00  -  Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II
15.00  -  Koronka w Sanktuarium Miłosierdzia
-  Czas  wolny i powrót.   Zapisy w zakrystii.

Oferta edukacyjna diecezji…..( dla katechetów i organistów…)

W Echu Katolickim przeczytamy:

Wspomnienie o bp. I. Świrskim

 • O depresji i jej objawach – Smaki Sapiehów i Radziwiłłów
 • Smutny święty to żaden święty, mawiał św. Jan Bosko
 • Co zrobić, by podwyższyć przyszłą emeryturę, odpowiada ZUS na dyżurze telefonicznym.

W minionym tygodniu  odeszli do Pana:  + Lech Czech, Irena Rewczuk i Jadwiga Przywuska…….

Dodano: 05 Sierpień 2018
Siedemnasta Niedziela Zwykła 29.07.2018r

 

W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

W środę, 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w naszej świątyni wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do  grupy 10A  30 i 31 lipca (poniedziałek i wtorek) godz. 18.00 – 19.00. Zdawanie bagaży 31 lipca  18.00 – 19.00 na naszym parkingu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 120 zł.

Osoby odprowadzające pielgrzymów do Drelowa będą mogły powrócić do Białej autobusami miejskimi – trzeba to zgłosić w zakrystii do 30 lipca do godz. 9.00.

Pielgrzymom duchowym przypominamy o pobraniu z zakrystii Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

W dniu wyjścia pielgrzymki ranna Msza św. będzie tylko jedna o godz. 6.00  Przyjęte intencje  z godz. 6.20 . 7.00 będą odprawione o 6.00.

Dzisiaj możemy pomóc misjonarzom włączając się do Akcji św. Krzysztofa „ 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za złożone ofiary są nabywane środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku MIVA Polska przekazała 48 samochodów, 2 busy, ambulans, traktor,  39 motocykli, 470 rowerów, 2 łodzie motorowe, 2 silniki do łodzi i 30 wózków dla niepełnosprawnych. Łączna suma przekazana wyniosła ponad 2,5 miliona. Dzisiaj składając do puszki ofiarę możemy pomóc w tym pięknym dziele.

Od 1 – 14 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00. wraz z Apelem Pielgrzymkowym.
2 sierpnia, w czwartek, przypada odpust Porciunkuli. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 11.00.

Nabożeństwa w I czwartek i piątek będą i sobotę będą odprawiane o 19.30 o 20.00 Msza św i Apel Pielgrzymkowy. Spowiedź w czasie nabożeństw od 19.30.
W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. K. Ż. R. zmieniają tajemniczki.

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Organowy w wykonaniu Marka Pawełka. W programie utwory: Bacha, Martiniego, Guilmanta. Zapraszamy.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • 100 dni abstynencji z okazji 100-lecia niepodległości
 • O św. Peregrynie, patronie dającym nadzieję
 • Niepełnosprawni również pielgrzymują do Częstochowy
 • O akcji „Alzheimer! Jak żyć?


W minionym tygodniu odeszły do Pana:  +  Maria Welik i Wanda Bielecka …….

Dodano: 28 Lipiec 2018
Szesnasta Niedziela Zwykła 22.07.2018 rok

 

Dzisiaj Mszą św. o 11.30 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów grupy 10A, a o godz. 19.00 ostatnia z czterech katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych.

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona  kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego w tym dniu ogarnijmy serdeczną modlitwą naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

W odczytanym dzisiaj liście ks. biskupa Kazimierza Gurdy zostaliśmy zaproszeni nie tylko do fizycznego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, ale i do duchowego. W zakrystii są do pobrania Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

Podajemy ogłoszenie Pana Prezydenta dotyczące osób odprowadzających pielgrzymów do Drelowa: Na uczestników pielgrzymki, chcących powrócić do Białej Podlaskiej z Drelowa będą czekały autobusy MZK. Pierwszy odjedzie po dotarciu pielgrzymów do Drelowa, ok. godz. 18.00. Drugi wyruszy po Apelu Jasnogórskim, ok. 21.30. Osoby zainteresowane proszone są o wpisanie się na listę. Zapisy w zakrystii do 30 lipca, do godz. 9.00.

Diakonia Miłosierdzia posługująca przy naszej parafii włącza się w wakacyjną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do zakrystii, po odbiór plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne. Plecaki należy przynieść do 15 sierpnia.

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Krew Chrystusa oczyszcza nas z grzechów, uświęca i uzdrawia
 • Jak swoją rolę powinni postrzegać chrześcijanie, aby nie utracić ewangelicznego smaku „soli ziemi”
 • Dlaczego warto zgłaszać każdą informację w sprawie osób zaginionych.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Szafrański Ryszard, Skrzeczkowski Marian,  Zadrożniak Irena, Wierzchoń Ewa……..

Dodano: 22 Lipiec 2018
Piętnasta Niedziela Zwykła 15.07.2018 r

 

Dzisiaj o godz. 19.00 trzecia katecheza dla rodziców i chrzestnych, a za tydzień czwarta.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „ Kto się przyzna do mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii, Mszą św. sprawowaną o godz. 11.30, rozpocznie się spotkanie pielgrzymkowe grupy 10A. Zapraszamy na nie wszystkie osoby,  które chcą wyruszyć w tym roku na pielgrzymi szlak, jak również tych, którzy w jakikolwiek sposób pragną zaangażować się w posługę w grupie.

Przypominamy też pielgrzymom duchowym o pobranie z zakrystii KART Duchowego Uczestnika Pielgrzymki. W karcie tej oprócz MODLITWY PIELGRZYMA znajdziemy warunki uczestnictwa w duchowej pielgrzymce.

Przypominamy o naborze na studia w Instytucie Teologicznym w Siedlcach oraz do Diecezjalnego Studium muzyki Kościelnej- szczegóły w zakrystii.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • „Szkaplerz noś, na różańcu proś” o łaskach spływających na czcicieli szkaplerza
 • Ojciec Dolindo – gigant posłuszeństwa i pokory
 • Co ojciec Mateusz robił w Siedlcach?            

Zapraszamy do lektury.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Chomko Halina  …...

 

Dodano: 16 Lipiec 2018

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 33

Projekt i wykonanie Orange Computers