Odwiedzin: 309582
Ogłoszenia parafialne

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 29

Dwunasta Niedziela Zwykła 25.06.2017r

 

Dzisiaj z racji 25 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji obrony życia dzieci poczętych,  a nie narodzonych. Adoracja w ciszy do 21.00 z możliwością spowiedzi.

W czwartek, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Pamiętajmy w modlitwach o ks. biskupie Piotrze.

Ks. biskup z dniem 30 czerwca, przenosi ks. Piotra Woźniaka do parafii Piszczac. Dziękujemy ks. Piotrowi za ponad dwu letnią posługę w naszej parafii i życzymy wszelkich Bożych łask. W czwartek na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji solenizanta choć będzie na urlopie.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca po Mszy  św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna, KŻR zmieniają tajemniczki różańcowe.

W przyszłą niedzielę – Diecezjalny Dzień Chorego, organizujemy wyjazd do Kodnia. Zapisy na autokar od dzisiaj. Wyjazd z parkingu o godz. 8.00.

Za tydzień porządek sprawowania Mszy św. niedzielnych wakacyjnych: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

Nadszedł czas urlopów, wycieczek, pamiętajmy o godnym stroju wchodząc do kościoła na Mszę św. czy na zwiedzanie. Mężczyźni w długich spodniach i koszulach, kobiety w bluzkach z rękawkami. Uszanujmy Najświętszy Sakrament przez przyklęknięcie i chwilę modlitwy. Kościół to przestrzeń sakralna i należy się w niej właściwie zachować.

Cegiełki na Pratulin……….

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Relikwie bł. o. Honorata w Białej Podlaskiej
 • Drogą wiodącą do nieba jest radość
 • Jerycho Młodych w pratulińskim sanktuarium
 • Śladami bł. Męczenników Podlaskich.
Dodano: 25 Czerwiec 2017
Jedenasta Niedziela Zwykła 18.06.2017r

 

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, nabożeństwo odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.40.

Do czwartku włącznie,  codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci w bieli, młodzież i dorosłych. Prosimy do procesji przygotowywać się wcześniej już przy końcu litanii.

W tym tygodniu w piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej parafii, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecać Bogu ks. proboszcza z okazji imienin.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie wakacji. Msza św. na zakończenie roku w naszym kościele i w Ciciborze Dużym o godz. 8.00.0. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

W przyszłą niedzielę 25 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji obrony życia, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi.

W sierpniu wyrusza kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Kto planuje pójść w tym roku, a ma zdolności muzyczne, gra na gitarze, bądź chce pomagać w kierowaniu ruchem(musi mieć prawo jazdy) niech się zgłosi do ks. Marka lub Jacka.

W zakrystii są do nabycia cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie.

W Echu kat. przeczytamy:

 • O duchowych córkach św. Brata Alberta
 • Internet kryje w sobie wiele niebezpieczeństw
 • Jak nakłonić mężczyznę do dbania o swoje zdrowie
 • Jaskra jest podstępną chorobą oczu.
Dodano: 18 Czerwiec 2017
Niedziela Najświętszej Trójcy 11.06.2017r

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 ks. Michał Pniewski będzie celebrował pierwszą Mszę św. Prymicyjną i udzieli wszystkim obecnym błogosławieństwa przez nałożenie rąk.

13 czerwca przybędą do Białej Podlaskiej relikwie bł. Honorata Koźmińskiego. To patron zawierzenia i wytrwania. Stąd pochodzi, tu się urodził, tu w kościele św. Anny został ochrzczony. O 9.00 powitanie relikwii u o. kapucynów, o 11.00 Suma odpustowa. O 18.00 powitanie relikwii w kościele św. Anny.

Na drugi dzień 14 czerwca relikwie przybędą do naszej świątyni – godz. 17.30 uroczyście je powitamy i po krótkiej prelekcji siostry Marii,  Przełożonej Prowincjalnej  na temat relikwii rozpoczniemy Mszę św. koncelebrowaną przez kapłanów z naszego miasta i okolic. Po Mszy św. dzieci z naszej szkoły podstawowej wystąpią z montażem słowno-muzycznym. Następnie  rozpocznie się adoracja przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadzą Siostry Służki N M Panny Niepokalanej. Adoracja i modlitwy przy relikwiach potrwają do  godz. 23.00.

W uroczystość Bożego Ciała będą dwie Msze św. o 7.00 i 8.30 następnie uformujemy procesję i z relikwiami o. Honorata udamy się na Plac Wolności dołączając do innych. W uroczystościach na Placu Wolności wezmą odział dwaj biskupi: Biskup Piotr Sawczuk i Biskup Antoni Dydycz.

Weźmy liczny udział w tych uroczystościach, zapraszamy po raz kolejny wszystkie dzieci, aby otoczyły relikwiarz i obraz o. Honorata niosąc chorągiewki wykonane na tę okoliczność.

Wieczorem o godz. 19.00 już po raz trzeci w Uroczystość Bożego Ciała w bialskim amfiteatrze, odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA BOGA pod hasłem „BIAŁA DLA JEZUSA”. Przyjdźmy jak najliczniej. Wspólna modlitwa uwielbienia będzie źródłem obfitego błogosławieństwa dla naszego Kościoła Lokalnego.

Dziewczynki, które zechcą sypać kwiatki na procesjach w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 17.00.

We wtorek po Mszy św. wieczorowej różaniec, procesja fatimska, oraz kolejna katecheza o 7 grzechach głównych.

W środę Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy o godz. 6.20, o godz. 6.00 godzinki.

16 czerwca młodzież z całej diecezji spotka się w Pratulinie na kolejnym „Jerychu Młodych”. Wyjazd o godz. 15.30 spod kościoła w par. Narodzenia. Chętni zgłaszają się do ks. Mariusza Barana.


W Echu Katolickim przeczytamy: Nasza diecezja ma 5 nowych diakonów i 7 nowych kapłanów – Wszystko o Jerychu Młodych – Po co obchodzimy święto Bożego Ciała – Wywiad z proboszczem neounickiej parafii Kostomłoty – Czy smartfony i tablety mogą popsuć dłonie.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Luba Żarnowska i Wiktor Kogut……..

Dodano: 12 Czerwiec 2017
Zesłanie Ducha Świętego 04.06.2017 r

 

Dzisiaj kończy się okres Wielkanocy. Niech Duch św.  umacnia w nas to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się On wszystkiego nas nauczy, otwórzmy się tylko na Jego światło.

Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów z kl. II gimnazjum i starszych (z naszej parafii), którzy chcą rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Jutro (drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, podkreśla ono rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Od 2008 r. pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia i za wszelkie wzajemne dobro. Budowana w Warszawie świątynia Opatrzności Bożej jest wotum wdzięczności za wszelkie dobro płynące od Boga. Dzisiaj w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na wykańczanie wnętrza tej świątyni.

We wtorek przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez Jego wstawiennictwo prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana i wspomnienie św. Jadwigi Królowej patronki naszej szkoły. Na godz.9.00 zapraszamy na Mszę św.

W piątek na godz. 17.00 do sali św. Matki Teresy zapraszamy na kolejne spotkanie dzieci ze szkoły podstawowej, które chcą tworzyć wspólnotę „Fatimskich dzieci”.  W tym tygodniu będziemy przygotowywać udział w procesji fatimskiej i rozdawać dzieciom tajemnice różańcowe.                  

W przyszłą sobotę dk. Michał Pniewski przyjmie święcenia kapłańskie, a w niedziele o godz. 13.00 odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli specjalnego błogosławieństwa.

Dziękujemy dzieciom, które zapisały się do wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała, zapraszamy też i inne dzieci  nie tylko I-Komunijne. Przypominamy, że będzie to wyjątkowa procesja, albowiem udamy się na plac z relikwiami bł. Honorata, które przez trzy dni będą w naszym mieście. W gablocie jest umieszczony plakat z programem tych uroczystości.
Dziękujemy wszystkim sponsorom i wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka.

Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja o dniu skupienia Dorosłych Dzieci Alkoholików, który odbędzie się 17 czerwca w naszej parafii.

W dniach 10 – 11 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych. Z parafii św. Michała Archanioła pojedzie autokar, mają jeszcze wolne miejsca.  Spotkanie jadących dzieci odbędzie się 8 czerwca o godz. 19.00. Można tam się zapisać.

W dniach 1 i 2 lipca będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Z naszego dekanatu organizowany jest autokarowy wyjazd z noclegiem. Zainteresowani mogą kontaktować się z dekanalnym wizytatorem katechezy ks. Zbigniewem Komoszką tel. 503989373

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O długiej i pełnej dramatów historii jedynej parafii w naszej diecezji
 • Dlaczego w czerwcu czcimy Serce Jezusowe
 • Relacje z II Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina
 • Na czym polega służba w Wojskach Obrony Terytorialnej i jak się do nich dostać
 • Czy wychowanie powinno być bezstresowe.
Dodano: 05 Czerwiec 2017
Siódma Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowzięcia Pańskiego 28.05.2017r

 
Dzisiaj przypada 36 rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Módlmy się o jego beatyfikację, to on oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.

Od piątku odmawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Duch Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczorowej katecheza o grzechu pychy z racji  świętowania 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Osoby w ramach „Doliny Pokoju” otrzymają posłanie i błogosławieństwo na czas podjętej modlitwy wynagradzającej i postu.  Kto chce się jeszcze włączyć w to dzieło niech się zgłosi do ks. Jacka.
W czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o 17.40.

W czwartek Dzień Dziecka. W naszej parafii obejdziemy ten dzień w sobotę, 3 czerwca. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. na godz. 9.00 będziemy się modlić o dobre i czyste serca dla nich, a po modlitwie gry , zabawy i poczęstunek – zapraszamy.

W I czwartek modlitwy w intencji kapłanów, w I piątek dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30, w I sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na wspólną modlitwę, poprzedzoną 15 minutową medytacją nad tajemnicami różańca świętego,  jak o to prosiła Matka Boża w Fatimie. W I niedzielę po Mszy  św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna, spotkanie KŻR i zmiana tajemnic.

W sobotę, na godz. 10.00 zapraszamy do sali św. Matki Teresy na kolejne spotkanie dzieci ze szkoły podstawowej, które chcą tworzyć wspólnotę „Fatimskich dzieci”. Pod okiem Maryi dzieci przez modlitwę, zabawę , śpiew mają okazję wzrastać w wierze, uczyć się miłości do Boga i drugiego człowieka. Wspólnotę prowadzi ks. Jacek i s. Elzbieta.      

W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów z kl. II gimnazjum, i starszych ( z naszej parafii ), którzy chcą rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

1 czerwca rozpoczynają się  Dni Białej Podlaskiej, zapowiadają się bardzo ciekawie i atrakcyjnie. Program znajdziemy na stronie internetowej www.bck24.pl i stronie miasta Biała Podlaska.

Tydzień temu zapraszaliśmy dzieci w strojach I-komunijnych do wzięcia udziału w procesji z relikwiami bł. o. Honorata  w dniu 15 czerwca z naszej świątyni na Plac Wolności. Panie katechetki w tym tygodniu zapiszą chętne dzieci. Będą szły z chorągiewkami wokół relikwii i obrazu o. Honorata.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Starcie dwóch cywilizacji i różnych porządków moralnych
 • Medjugorie wciąż rodzi pytania – Klub Matki jest szansą na odkrywanie piękna i sensu macierzyństwa
 • Relacje z Diecezjalnego Dnia Akcji Katolickiej
 • Skąd się biorą alergie i jak im przeciwdziałać.
Dodano: 29 Maj 2017
Szósta Niedziela Wielkanocna 21.05.2017 r

 

Księdzu kanonikowi, proboszczowi Henrykowi życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła w tak wielkim dziele jakim jest wznoszenie świątyni.
Podajemy do wiadomości, że dk. Michał Pniewski s. Marka w Katedrze Siedleckiej w dniu 10 czerwca 2017 r. przyjmie ŚWIĘCENIA Kapłańskie.

 W środę,  24 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i trzecia rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry.

W czwartek, 25 maja, modlitwy w intencji obrony życia, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 21.00 adoracja w ciszy. Możliwość spowiedzi

W piątek, 26 maja,  obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał do siebie.

Zapraszamy młodzież na kolejne BIALSKIE CZUWANIE MŁODYCH, które odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 19.00 w par. Narodzenia NMP.

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W przyszłą niedzielę 28 maja II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Początek o godz.10.00. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii.
28 maja o 9.30 z par. Narodzenia wyruszy do Pratulina I  Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet.
Po Polsce odbywa się Peregrynacja relikwii  bł. Honorata po miejscach szczególnie związanych z Jego osobą. W dniach od 13 – 15 czerwca relikwiarz z doczesnymi szczątkami naszego patrona przybędzie do Białej Podlaskiej do kościoła św. Antoniego, następnie do  św. Anny a 14 czerwca o 17.15 powitamy w naszej parafii. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. przy licznym udziale kapłanów i modlitwy do późnych godzin wieczornych. 15 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała odprawimy dwie Msze św. o 7.00 i 8.30 i wyruszymy w procesji z relikwiami na Plac Wolności. Tam połączymy się z innymi parafiami i z Najświętszym Sakramentem przejdziemy do czterech ołtarzy. Już dzisiaj zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do wzięcia udziału tej procesji. Więcej na ten temat za tydzień.


W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Relacja z obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich
 • Świadectwo chrześcijan z Nigerii
 • O kasacie naszej diecezji i postawie biskupów podlaskich wobec carskich prześladowań.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Sawczuk Mariusz, Paluch Stefania, Sarna Stanisław……...

Dodano: 21 Maj 2017
Piąta Niedziela Wielkanocna 14.05.2017 r

 

Dzisiaj 228 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii św. Życzymy im, aby przez bliski kontakt z Panem Jezusem wzrastały w latach i mądrości u Boga i u ludzi.

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które sprawujemy w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30.  Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa, bo  któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 W parafii św. Michała Archanioła rozpoczęła się budowa nowej świątyni, są to nasi sąsiedzi i trzeba im pomóc. W przyszłą niedzielę ks. kanonik  Henryk Jakubowicz, proboszcz parafii,  będzie głosił Słowo Boże, a ofiary złożone na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Terebeli i Rakowiskach o godz. 14.00.

Od 12 i 19 maja w kinie Merkury będą wyświetlane filmy  PRZYRZECZENIE i TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI.  W gablocie znajdziemy szczegóły.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Tracimy wyczucie świętości
 • Co wiemy o kapłanie, który rozpropagował fatimskie orędzie
 • Dziecko nie chce chodzić do szkoły
 • jak odróżnić lenistwo od fobii.
Dodano: 14 Maj 2017
Czwarta Niedziela Wielkanocna 07.05.2017 r

 
Dzisiejszą niedzielę DOBREGO  PASTERZA przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

Jutro, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Stanisława – seniora.
Obchody Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko-Włoskiej 8 maja. Program w gablocie.

Codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.30.

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską, oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II – 13 maja 1981 r.  Na wzór NASZEGO WIELKIEGO RODAKA  zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
Uroczysta procesja fatimska dla całego miasta wyruszy z parafii św. Michała  Archanioła do bł. Honorata o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału, będzie to setna rocznica objawień maryjnych w Fatimie.(weźmy lampiony)
Z racji 100 lecia objawień fatimskich organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do sanktuarium MB Fatimskiej w Górkach koło Garwolina. Wyjazd autokarem z parafii na Brzeskiej 13 maja o godz.7.00. Koszt 30zł. Zapisy do środy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali piękną uroczystość - 228 - dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Będzie to na Mszach św. o 10.00 i 11.30. Osoby nie związane bezpośrednio zapraszamy do kościoła na inne godziny. Spowiedź dzieci i ich  rodzin w sobotę, od 9.00 pierwsza grupa, od 10.00 II grupa. Nie odkładamy spowiedzi na inne godziny.

Poświęcenie pól w Terebeli i Rakowiskach 21 maja o godz. 14.00 a w Ciciborze Dużym i Ciciborze Małym  28 maja też o godz. 14.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Treść orędzia fatimskiego to dar, którego nie możemy zmarnować 
 • Jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji powołań
 • Świadectwo ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej
 • O poradni leczenia niepłodności, która zaczęła funkcjonować w naszej diecezji
 • Czym jest skolioza i jakie ryzyko niesie operacja.W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Toczyńska Krystyna ….


 

Dodano: 07 Maj 2017
Trzecia Niedziela Wielkanocna 30.04.2017 r

 
Niedziela Biblijna, którą dzisiaj przeżywamy, rozpoczyna Tydzień Biblijny, w ramach którego we czwartek na godz. 19.30, do sali św. Matki Teresy z Kalkuty, zapraszamy na Celebrację Słowa Bożego. Jej temat będzie dotyczył Jezusa Dobrego Pasterza. Natomiast w piątek po Mszy Świętej wieczorowej zapraszam na Drogę Światła, podczas której posługiwać będzie zespół uwielbienia. Jest to nabożeństwo na wzór Drogi Krzyżowej, podczas którego rozważanych jest czternaście wydarzeń, które nastąpiły po zmartwychwstaniu Jezusa.

Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa.

W poniedziałek  rozpoczynamy maj.  W naszej polskiej tradycji jest to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją.  Każdego dnia będziemy śpiewać po Mszy św. wieczorowej litanię loretańską, a w niedziele o 17.30.  Prosimy rodziców i młodzież, aby licznie przychodzili z dziećmi na majowe. Zadbajmy też o obrazy i figurki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach.

We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też i wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

We wtorek, 2 maja, na skwerze przy pl. Wojska Polskiego zostanie odsłonięty pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystość rozpocznie się o 11.00 Mszą św. w kościele Narodzenia N. M. Panny przy ul. Brzeskiej.

W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. wg porządku niedzielnego.

W I czwartek miesiąca modlitwy w intencji kapłanów połączymy z nab.  majowym.

W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00 – spowiedź od 15.30.

W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.      K Ż R    zmieniają tajemniczki.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Taca na potrzeby WSD naszej diecezji.

Za tydzień zaczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne, przez cztery niedziele po Mszy św. wieczorowej. Do wystawienia świadectwa na świadka do chrztu jest konieczne ukończenie tych katechez.

W przyszłą niedzielę w par. Chrystusa Miłosiernego o godz. 18.00 odbędzie się spektakl p. t. Siostra Faustyna.

Za tydzień w Parczewie Diecezjalny Dzień Rodziny, o godz. 10.00 powitanie pielgrzymów, o 12.45 Eucharystia w intencji rodzin pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Jak być dziś patriotą
 • Z czego wynika sceptycyzm Kościoła wobec ruchu charyzmatycznego
 • Jaka jest historia Litanii Loretańskiej
 • Czego uczy nas lektura i rozważanie Pisma św
Dodano: 30 Kwiecień 2017
Druga Niedziela Wielkanocna 23.04.2017 r

 

W  rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć sobie słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry. Bądźcie światkami miłosierdzia!”

Dokonamy (dokonaliśmy) dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystej intronizacji relikwii św. Siostry Faustyny. Niech jej obecność w doczesnych szczątkach dopomoże nam wykonywać zadanie zlecone nam przez św. Jana Pawła II – Bądźcie światkami miłosierdzia.
Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest w przededniu otwarcia Domowego Szpitala zlokalizowanego przy ul. Spółdzielczej 5. W jego strukturze funkcjonować będą: Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, Dzienny Dom Opieki Medycznej, Hospicja dla dorosłych i dzieci, oraz pielęgniarska opieka długoterminowa. W związku
z tym jeszcze dzisiaj i jutro w godz. 13.00 – 17.00 trwają Dni Otwarte Domowego Szpitala, do udziału, w których serdecznie zapraszam mieszkańców naszego miasta.

W poniedziałek, na godz. 19.00 zapraszamy na kolejny pokaz filmowy do sali św. Matki Teresy z Kalkuty. Tym razem pokażemy film „Odważni”, opowiadający historię 4 amerykańskich policjantów którzy w poczuciu miłości i odpowiedzialności za swoich najbliższych podejmują wyzwanie które na zawsze odmieni ich rodziny. Film, bawi, wzrusza i zaskakuje a przede wszystkim pokazuje jak każdy rodzic może stać się bohaterem dla własnych dzieci.

We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji  naszego ks. Marka.

W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się IX Tydzień Biblijny, który w szczególny sposób ma zwrócić naszą uwagę na wartość Słowa Bożego. Jest to również dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, dlatego też dziesięć minut przed każdą Mszą Świętą będzie możliwość wysłuchania fragmentu Listu do Galatów. Podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 do każdego czytania przygotowane będzie krótkie wprowadzenie przygotowane przez uczestników wspólnoty Kręgu Biblijnego naszej parafii.

Dzisiaj po Mszach świętych możemy złożyć do puszek ofiary jako pomoc dla mieszkańców Syrii w Aleppo.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Świat ma ogromny problem z wiarą Boże Miłosierdzie
 • Bł. ks. Michał Sopoćko spowiednik s. Faustyny i orędownik kultu Bożego Miłosierdzia
 • Czym jest i jak przeżywać transmisję Mszy św.
 • Czy istnieje dieta cud.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Alicja Kuzko i Józef Mitura...

 

Dodano: 24 Kwiecień 2017

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 29

Projekt i wykonanie Orange Computers