Odwiedzin: 324597
Ogłoszenia parafialne

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 35

Dziewiąta Niedziela Zwykła 03.06.2018r

 

Dzisiaj jest niedziela miesięcznej adoracji po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. K Ż R zmieniają tajemnice różańcowe.

Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Procesją zakończymy obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rozpoczynają się centralne uroczystości 200 – lecia istnienia Diecezji Siedleckiej. W czwartek 7 czerwca w Janowie
o godz. 17.00, Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, podczas której kolegiata Janowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Wyjazd autokarem o 15.30. Mamy jeszcze sporo wolnych miejsc. Wyjazd darmowy.

Katolickie Radio Podlasie będzie transmitowało 7 czerwca, o godz. 17.00 Msze św.
z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski, 8 czerwca o godz. 7.30 Mszę św.
z Bazyliki Mniejszej w Janowie Podlaskim, a 9 czerwca od godz. 10.00 centralne uroczystości jubileuszowe z Katedry siedleckiej. Transmisja z uroczystości w Siedlcach będzie także on – line na stronie internetowej Podlaskie24.pl. Również Telewizja TRWAM, od godz. 10.30, będzie prowadziła transmisję sobotniej Mszy św. dziękczynnej za 200 lat istnienia Diecezji z siedleckiej Katedry. 

W sobotę o 10.30 w katedrze siedleckiej Msza św. dziękczynna za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem o 8.30. Zapisy w zakrystii. Przejazd też darmowy.

W piątek, 8 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 9 przeżyje uroczystość 30 – lecia swego powstania. O 9.00 w kościele bł. Honorata Msza św. a o 10.30 akademia.

W sobotę 10.00 – 14.00 festyn rodzinny współorganizowany z parafią. Zapraszamy.

10 czerwca w par. Chrystusa Miłosiernego KONCERT JUBILEUSZOWY.(zob. Gabl.)

W Echu Katolickim:

 • Rozmowa z bp. Gurdą
 • Najważniejsze osoby i wydarzenia z dziejów diecezji
 • Jakie skarby kryje Muzeum Diecezjalne
 • Wspomnienie wizyty Jana Pawła II w Siedlcach
 • Dla dzieci quiz wiedzy o naszej diecezji.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Maciejko Jarosław, Dąbrowska Halina…….

 

Dodano: 04 Czerwiec 2018
Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r

 

Dzisiaj o godz. 14.00 Poświęcenie Pól w Terebeli i Rakowiskach, a za tydzień w Ciciborze Dużym i Małym.

W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawione: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów, udekorowanie domów. Dziewczynki w bieli zapraszamy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Zwracamy się do klas  III, aby przyszły w strojach komunijnych. Dziewczynki, które będą sypać kwiatki niech przyjdą w środę po majowym na próbę. Prosimy też o przyniesienie do zakrystii dzieciom kwiatków

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas idąc w procesji wokół kościoła.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16.00 spowiedź od 15.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z racji ich święta.

W pierwszą sobotę po Mszy św.  wieczorowej, nabożeństwie i po procesji adoracja do 21.00.

W niedzielę, I miesiąca, procesja będzie po Mszy św. o godz. 10.00, wieczorem już nie będzie procesji.

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 w bialskim amfiteatrze odbędzie się Koncert Uwielbienia Boga pod hasłem „BIAŁA  DLA JEZUSA”. Zapraszamy.

Od  1 – 3 czerwca  do par. Św. Michała Archanioła przybywa figura św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech. W niedzielę, 3 czerwca będzie zawierzenie naszego miasta św. Michałowi Archaniołowi na Mszy św. o 11.30 i procesja na Plac Wolności. (szczegóły na plakatach)

Zostało tylko 10 dni do centralnych uroczystości  200- lecia naszej diecezji. W czwartek 7 czerwca w Janowie o godz. 17.00 Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, podczas której Kolegiata  Janowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Wyjazd autokarem o godz. 15.30. Zapisy w zakrystii.
W sobotę o 10.30 w katedrze siedleckiej Msza św. dziękczynna za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem  8.30.  Zapisy w zakrystii. Jeden i drugi wyjazd na koszt parafii.

Osoby, które chcą przejść szkolenie kierowania ruchem na szlakach pielgrzymkowych niech zgłoszą się do ks. Marka do 31 maja. Dotyczy tych, którzy wybierają się na pielgrzymkę.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy o duchowym prezencie dla dziecka, czyli o modlitwie
 • Świadectwo o s. Róży,  przez której wstawiennictwo Bóg udziela wielu łask
 • Relacja z pogrzebu ks. prałata Konstantego Kusyka.
Dodano: 28 Maj 2018
Pielgrzymka Kobiet do Pratulina 27.05.2018 r

 

Dodano: 21 Maj 2018
Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018r

 

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie nie wypełnili obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, aby do niedzieli to uczynili. Dzisiaj za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”można zyskać odpust zupełny.

Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, święto Maryi Matki Kościoła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszamy do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę dzieci klas czwartych na Mszy św. o 11.30 obejdą Rocznicę I Komunii świętej.  We wtorek po nabożeństwie majowym, spotkanie przygotowujące.

Ksiądz biskup Kazimierz Gurda zaprasza na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Posłuchajmy / przeczytać zaproszenie/. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Wyjazd za tydzień o godz. 8.30.

Już coraz bliżej uroczystości związane z 200 rocznicą powstanie naszej diecezji.7 czerwca w Janowie Podlaskim, 9 czerwca w Siedlcach a 10 w parafiach. Do Janowa i Siedlec jest wynajęty autokar. Od dzisiaj zapisy w zakrystii.                     

Poświęcenie pól w Rakowiskach i Terebeli 27 maja o godz. 14.00 a w Ciciborze Dużym i Małym 3 czerwca też o godz. 14.00. 


 

Dodano: 21 Maj 2018
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 27.05.2018r

 

Ze względu na wyjazd kilku klas IV na wycieczkę szkolną, rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie obchodzona 27 maja o godz. 11.30

Dodano: 14 Maj 2018
Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018r

 

Dzisiaj 204 dzieci przystąpi(przystąpiło) w naszej parafii do I Komunii świętej. Życzymy im, aby przez bliski kontakt z Panem Jezusem wzrastały w latach i  mądrości u Boga i u ludzi.

Dzisiaj, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską, oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II – 13 maja 1981 r. Na wzór  NASZEGO WIELKIEGO RODAKA  zawierzamy Maryi naszą Ojczyznę, Diecezję i nasze rodziny.

W uroczystej procesji fatimskiej dla całego miasta   wyruszymy dzisiaj z naszej świątyni do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do  licznego udziału. Będziemy dziękować Bogu przez Maryję za 100 lat niepodległości  Ojczyzny i 200 lat istnienia naszej diecezji. Weźmy lampiony.

Prosimy dzieci, które dzisiaj przystąpiły do I Komunii św. aby w strojach komunijnych wzięły udział w tej procesji dziękując za wielki dar Komunii świętej.

Codziennie odprawiamy nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego łączymy z nabożeństwem majowym.

W sobotę po Mszy św. wieczorowej i nabożeństwie majowym będzie czuwanie przed    uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej kolejna katecheza chrzcielna oraz wykład w ramach pomocy osobom uzależnionym.

Taca w przyszłą niedzielę na jubileusz diecezji.

1 – 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. (zob.gabl.)

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak wyglądał droga do świętości  o. Leopolda
 • O cudach wyproszonych za przyczyna różańca
 • Czym jest syndrom opuszczonego gniazda
 • O zaburzeniach głosu.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Bronisław Budzyński…... 

Dodano: 13 Maj 2018
Szósta Niedziela Wielkanocy 06.05.2018 r

 

Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Przez cztery niedziele o godz. 19.00.

Dzisiaj po wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie.

Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Stanisława.

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję , śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele po Mszy św. wieczorowej w dni powszednie, a w niedziele o 17.30.

Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii dodatkowo uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza grupa o 10.00, druga o 11.30. Osoby nie związane bezpośrednio z I Komunią św. prosimy o przyjście do kościoła na inną godzinę.

Uwaga kierowcy jadący na uroczystość I Komunii św. samochodami. Chcąc uniknąć kłopotów i nerw starajcie się parkować poza parkingiem parafialnym, na osiedlach, przy Lidlu, w uliczkach. Lepiej troszkę dalej przejść niż tłoczyć się w bramie. Przy tej okazji przypominamy właścicielom samochodów parkujących przy kościele, aby w każdą niedzielę do 6.30 wyjeżdżali z parkingu.

Za tydzień nasza parafia przygotowuje PROCESJĘ FATIMSKĄ.  Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci komunijne w strojach i rodziny do wzięcia w niej udziału. Pięknie będzie gdy otoczycie Matkę Bożą Fatimską i razem przejdziemy do par. Narodzenia na Brzeską.
Przyjdźmy wszyscy jak najliczniej bo będzie to procesja wprowadzająca nas w obchody 200 rocznicy powstania naszej diecezji.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące  w Białej Podl. ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2018/19. Dokładne informacje i adres strony internetowej są na plakacie w gablocie oraz w sekretariacie szkoły przy ul. Janowskiej 55.
Ponawiamy ogłoszenie z ubiegłej niedzieli ks. Biskupa Kazimierza Gurdy o Diecezjalnym Dniu Rodziny jaki odbędzie się w przyszłą niedzielę w Parczewie. Wyjazdu wspólnego nie będzie za mało chętnych, ale indywidualnie – zachęcamy.

Kino Markury zaprasza na film „Paweł, Apostoł Chrystusa”. W gablocie znajdziemy krótką recenzję i rozkład emisji.

W Echu Katolickim:

 • Dlaczego warto zaprzyjaźnić się ze św. Charbelem
 • O co walczą rodzice dorosłych niepełnosprawnych
 • Dlaczego papież Franciszek zwołał synod nt. Młodzieży.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Dobruk Jadwiga  i  Tadeusz Zieńczuk

Dodano: 06 Maj 2018
Piąta Niedziela Wielkanocy 29.04.2018

 


Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie.

Od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie zapisujemy chętnych na wyjazd do Parczewa autokarem.

Dzisiaj przypada 73 rocznica wyzwolenia obozu Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwach  o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

Dzisiaj z inicjatywy MIVA Polska modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

We wtorek rozpoczynamy maj. W naszej polskiej tradycji jest to miesiąc szczególnej modlitwy z Maryją. Każdego dnia będziemy śpiewać po Mszy św. wieczorowej litanię loretańską, a w niedzielę o 17.30. Zachęcamy rodziców i młodzież, aby licznie przychodzili z dziećmi na majowe. Zadbajmy też o obrazy i figurki w naszych domach i przy przydrożnych kapliczkach.

Dania 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W czwartek, 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Mszę św. zapraszamy: 7. 00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00.

Miejskie obchody święta Konstytucji  3 Maja rozpoczną się w czwartek Mszą św. odprawioną w kościele św. Antoniego o godz. 11.30.

W niedzielę 6 maja, odbędą się uroczystości Święta 34 Pułku Piechoty z udziałem Ministra Obrony Narodowej, które rozpocznie złożenie kwiatów i przekazanie sztandaru  pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej o godz. 10.00.  O 11.30 w kościele św. Antoniego uroczysta Msza św.

W I czwartek miesiąca modlitwy w intencji kapłanów połączymy z nabożeństwem majowym.

W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00 – spowiedź od 15.30.

W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Majowe i różaniec w czasie adoracji.
W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna.

K. Ż. R. zmieniają tajemniczki.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w .naszej parafii katechezy dla rodziców i chrzestnych,  przez cztery niedziele o godz. 19.00.

Jak nam wiadomo w Pratulinie trwa budowa domu pielgrzyma. Zostało nam (parafii) sporo cegiełek do rozprowadzenia. W przyszłą niedzielę pod kościołem będzie można cegiełkę nabyć i pomóc w budowie.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Czym jest współczesny patriotyzm i na czym  polega
 • Co ciekawego nas czeka podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny 13 maja w Parczewie
 • Nowa błogosławiona Hanna Chrzanowska.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Józef Mikołajczuk i Ewa
Zdunek……..

 

 

Dodano: 30 Kwiecień 2018
Czwarta Niedziela Wielkanocy - Dobrego Pasterza 22.04.2018 r.

 

Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały, tych których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań  spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej drugie spotkanie z cyklu „Mocne….tematy” pt.  Rodzina z problemem uzależnienia – funkcjonowanie rodziny, interwencja kryzysowa, współ - uzależnienie.

Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. modlimy się za naszą Ojczyznę.

Spotkanie przed I Komunią Św. we wtorek i czwartek : I grupa 16.45; druga grupa 18.45 .

We wtorek 24 kwietnia o godz.17.45 w bialskim kinie Merkury spotkanie z Wojciechem Sumlińskim i premiera najnowszej książki.

W środę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Na Nowennie będziemy też za przyczyną Matki Bożej polecać Panu ks. Marka z racji imienin. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji życia.

Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej organizuje 26 kwietnia br,(czwartek) Dzień Otwarty. Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia szkoły w tym dniu.(zob. Gabl.)

Na stoliku za ławkami są wyłożone materiały dotyczące Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci .

W bieżącym numerze „Echa Katolickiego” przeczytamy :

 • Relację o powtórnym pogrzebie biskupów naszej diecezji w Janowie Podl.
 • Kogo Bóg powołuje? Jak rozpoznać Jego wezwanie?
 • Jak się dochodzi do świętości i co nie jest świętością?
 • Czy w Kościele są rozwody? Na czym polega stwierdzenie nieważności małżeństwa?
 • O Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Teresa Kobiałko, + Bronisław Czyżak, + Antoni Szyc….

Dodano: 22 Kwiecień 2018
Trzecia Niedziela Wielkanocy 15.04.2018 r.

 

Dzisiaj i przez cały tydzień pochylamy się nad Pismem Świętym.        W ramach Tygodnia Biblijnego, we wtorek zapraszamy na krąg biblijny,  a w czwartek na celebrację Słowa Bożego; spotkania rozpoczną się po Mszy św. wieczorowej w sali św. Matki Teresy. Zachęcamy również do osobistej lektury słowa Bożego.

Rozpoczynają się spotkania bliższe przygotowujące dzieci kl. III        do I Komunii św. We wtorek o 16.40 zapraszamy obie grupy. W czwartek o 16.40 pierwsza grupa, a o 18.40 druga. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

W piątek na 19.00 zapraszamy chętną młodzież do udziału w Oazie, szczególnie tę, która w czwartek przyjęła sakrament bierzmowania.
Podziękowanie ks Jackowi za przygotowanie młodzieży do bierzmowania……...

W sobotę, w Szpakach odbędzie się „Ojcowski Poligon Duchowy”. To nocne spotkanie dla ojców i mężczyzn naszej diecezji. Rozpocznie się ono o godz. 19.00, a zakończy Mszą św. sprawowaną o północy pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Gurdy; szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń. Na to wydarzenie organizujemy wyjazd z naszej parafii; mężczyzn prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub ks. Jacka.

Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy się modlić o nowe powołania do służby w Kościele, kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali katechetycznej spotkanie z pielgrzymami jadącymi do Wilna.

Katolicka Szkoła Podstawowa  im. Cypriana Norwida informuje, że dobiega końca rekrutacja dla uczniów do klasy IV na rok szkolny 2018/19. Chętnych zapraszają do sekretariatu przy ul Wyszyńskiego 53/55.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej w sali katechetycznej odbędzie się drugi wykład z cyklu „Mocne tematy” - Rodzina z problemem uzależnienia, funkcjonowanie rodziny, interwencja kryzysowa.
W przyszłą niedzielę Bialskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego godz. 9.00 Plac Wolności (zob. gablota).

Od soboty, 21 kwietnia w kinie Merkury wchodzi na ekrany film pt. „Tam gdzie mieszka Bóg”

W bieżącym numerze Echa:

 • O dramacie rolników z powodu choroby ASF
 • Biblia to Księga, po którą warto sięgać każdego dnia
 • O trudnych relacjach synowa/zięć/teściowa
 • Bractwo Małych Stópek.

Zmarli:  +  Janina Kulik...
 

Dodano: 15 Kwiecień 2018

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 35

Projekt i wykonanie Orange Computers