Odwiedzin: 326404
Ogłoszenia parafialne

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 36

Osiemnasta niedziela Zwykła 05.08.2018r

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Organowy p. Marka Pawełka, w programie utwory Bacha, Martininiego i Gulimana.

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Zachęcamy do liczniejszego udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę przez  codzienne uczestnictwo we Mszy św. w apelu pielgrzymkowym i przyjęciu Komunii  św.

Dnia 15 września organizowana jest Pielgrzymka dziękczynna do Krakowa z okazji 200-lecia diecezji siedleckiej. 

Program pielgrzymki jednodniowej:
                     
10.00  -  Kościół  św. Krzyża w Krakowie , gdzie Unici jeździli przyjmować sakr. św.
12.00  -  Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II
15.00  -  Koronka w Sanktuarium Miłosierdzia
-  Czas  wolny i powrót.   Zapisy w zakrystii.

Oferta edukacyjna diecezji…..( dla katechetów i organistów…)

W Echu Katolickim przeczytamy:

Wspomnienie o bp. I. Świrskim

 • O depresji i jej objawach – Smaki Sapiehów i Radziwiłłów
 • Smutny święty to żaden święty, mawiał św. Jan Bosko
 • Co zrobić, by podwyższyć przyszłą emeryturę, odpowiada ZUS na dyżurze telefonicznym.

W minionym tygodniu  odeszli do Pana:  + Lech Czech, Irena Rewczuk i Jadwiga Przywuska…….

Dodano: 05 Sierpień 2018
Siedemnasta Niedziela Zwykła 29.07.2018r

 

W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

W środę, 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w naszej świątyni wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do  grupy 10A  30 i 31 lipca (poniedziałek i wtorek) godz. 18.00 – 19.00. Zdawanie bagaży 31 lipca  18.00 – 19.00 na naszym parkingu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 120 zł.

Osoby odprowadzające pielgrzymów do Drelowa będą mogły powrócić do Białej autobusami miejskimi – trzeba to zgłosić w zakrystii do 30 lipca do godz. 9.00.

Pielgrzymom duchowym przypominamy o pobraniu z zakrystii Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

W dniu wyjścia pielgrzymki ranna Msza św. będzie tylko jedna o godz. 6.00  Przyjęte intencje  z godz. 6.20 . 7.00 będą odprawione o 6.00.

Dzisiaj możemy pomóc misjonarzom włączając się do Akcji św. Krzysztofa „ 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za złożone ofiary są nabywane środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku MIVA Polska przekazała 48 samochodów, 2 busy, ambulans, traktor,  39 motocykli, 470 rowerów, 2 łodzie motorowe, 2 silniki do łodzi i 30 wózków dla niepełnosprawnych. Łączna suma przekazana wyniosła ponad 2,5 miliona. Dzisiaj składając do puszki ofiarę możemy pomóc w tym pięknym dziele.

Od 1 – 14 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00. wraz z Apelem Pielgrzymkowym.
2 sierpnia, w czwartek, przypada odpust Porciunkuli. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 11.00.

Nabożeństwa w I czwartek i piątek będą i sobotę będą odprawiane o 19.30 o 20.00 Msza św i Apel Pielgrzymkowy. Spowiedź w czasie nabożeństw od 19.30.
W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. K. Ż. R. zmieniają tajemniczki.

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Organowy w wykonaniu Marka Pawełka. W programie utwory: Bacha, Martiniego, Guilmanta. Zapraszamy.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • 100 dni abstynencji z okazji 100-lecia niepodległości
 • O św. Peregrynie, patronie dającym nadzieję
 • Niepełnosprawni również pielgrzymują do Częstochowy
 • O akcji „Alzheimer! Jak żyć?


W minionym tygodniu odeszły do Pana:  +  Maria Welik i Wanda Bielecka …….

Dodano: 28 Lipiec 2018
Szesnasta Niedziela Zwykła 22.07.2018 rok

 

Dzisiaj Mszą św. o 11.30 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów grupy 10A, a o godz. 19.00 ostatnia z czterech katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych.

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona  kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego w tym dniu ogarnijmy serdeczną modlitwą naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

W odczytanym dzisiaj liście ks. biskupa Kazimierza Gurdy zostaliśmy zaproszeni nie tylko do fizycznego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, ale i do duchowego. W zakrystii są do pobrania Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

Podajemy ogłoszenie Pana Prezydenta dotyczące osób odprowadzających pielgrzymów do Drelowa: Na uczestników pielgrzymki, chcących powrócić do Białej Podlaskiej z Drelowa będą czekały autobusy MZK. Pierwszy odjedzie po dotarciu pielgrzymów do Drelowa, ok. godz. 18.00. Drugi wyruszy po Apelu Jasnogórskim, ok. 21.30. Osoby zainteresowane proszone są o wpisanie się na listę. Zapisy w zakrystii do 30 lipca, do godz. 9.00.

Diakonia Miłosierdzia posługująca przy naszej parafii włącza się w wakacyjną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do zakrystii, po odbiór plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne. Plecaki należy przynieść do 15 sierpnia.

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Krew Chrystusa oczyszcza nas z grzechów, uświęca i uzdrawia
 • Jak swoją rolę powinni postrzegać chrześcijanie, aby nie utracić ewangelicznego smaku „soli ziemi”
 • Dlaczego warto zgłaszać każdą informację w sprawie osób zaginionych.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Szafrański Ryszard, Skrzeczkowski Marian,  Zadrożniak Irena, Wierzchoń Ewa……..

Dodano: 22 Lipiec 2018
Piętnasta Niedziela Zwykła 15.07.2018 r

 

Dzisiaj o godz. 19.00 trzecia katecheza dla rodziców i chrzestnych, a za tydzień czwarta.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „ Kto się przyzna do mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii, Mszą św. sprawowaną o godz. 11.30, rozpocznie się spotkanie pielgrzymkowe grupy 10A. Zapraszamy na nie wszystkie osoby,  które chcą wyruszyć w tym roku na pielgrzymi szlak, jak również tych, którzy w jakikolwiek sposób pragną zaangażować się w posługę w grupie.

Przypominamy też pielgrzymom duchowym o pobranie z zakrystii KART Duchowego Uczestnika Pielgrzymki. W karcie tej oprócz MODLITWY PIELGRZYMA znajdziemy warunki uczestnictwa w duchowej pielgrzymce.

Przypominamy o naborze na studia w Instytucie Teologicznym w Siedlcach oraz do Diecezjalnego Studium muzyki Kościelnej- szczegóły w zakrystii.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • „Szkaplerz noś, na różańcu proś” o łaskach spływających na czcicieli szkaplerza
 • Ojciec Dolindo – gigant posłuszeństwa i pokory
 • Co ojciec Mateusz robił w Siedlcach?            

Zapraszamy do lektury.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Chomko Halina  …...

 

Dodano: 16 Lipiec 2018
Czternasta Niedziela Zwykła 08.07.2018 r

 

Przypominamy o wakacyjnej zmianie sprawowania niedzielnych Mszy św:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Pamiętajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. , która jest źródłem łaski, przynosi pokój i zbawienie.  Przed wyjazdem na letni wypoczynek skorzystajmy z internetu i poszukajmy kościoła, w którym będziemy mogli uczestniczyć we Mszy św.

Dzisiaj w naszej parafii po Mszy  św. sprawowanej o godz. 18.00 kolejna(druga) katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

11 lipca, w środę o godz. 13.00 na parkingu parafialnym będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD (pralki, lodówki, odkurzacze, telewizory, komputery, magnetofony, mikrofalówki, akumulatory….). Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki. Prosimy po 13.00 z niczym już nie przychodzić.
Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

W piątek, 13 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej różaniec i procesja fatimska.

W sierpniu wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę pod hasłem: OBDAROWANI  DUCHEM  ŚWIĘTYM. Dla pielgrzymów jest przygotowany folder „Mały poradnik pielgrzyma”.( wyłożony na stoliku za ławkami).

Pielgrzymi duchowi mogą już dzisiaj pobrać z zakrystii „Karty duchowego uczestnika pielgrzymki” i kartki z wpisaniem osobistej intencji pielgrzymki duchowej.

W gablocie znajdziemy informacje dotyczącą pielgrzymki do Sankt Petersburga.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Jak głosić dziś Ewangelię, żeby ludzie ją przyjęli
 • Co o tatuażach mówi nasza wiara
 • O objawieniach Matki Bożej w jednej z włoskich  miejscowości
 • O przygodzie na Darze Młodzieży
Dodano: 09 Lipiec 2018
Trzynasta Niedziela Zwykła 01.07.2018r.

 

Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Michała Chromińskiego, misjonarza pracującego w Boliwii, który wygłosi Słowo Boże i zbierze po Mszy św. ofiary na misje święte.

Wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. niedzielnych jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Dzisiaj o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego. Wyjazd do Kodnia o godz. 9.00 z parkingu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17.30. W wakacje nie ma Mszy św. o 16.00.

W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwa różańcowa i medytacja nad tajemnicami różańcowymi. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

•    O historii Diecezjalnego Dnia Chorych i łaskach uproszonych za wstawiennictwem Maryi

•    Czy Bóg mnie słyszy? O egzaminie wiary, kiedy niebo wydaje się być głuche na nasze prośby

•    Co zrobić z wytartym różańcem, poświęconym medalikiem czy obrazami z wizerunkami świętych?

•    Jakie znaczenie ma obecność religii w szkole?

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Witold Figurski, + Barbara Gurynowicz, + Jerzy Antoniuk

Dodano: 02 Lipiec 2018
Narodzenie św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r

 

Od dzisiaj wchodzi wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.
Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że obowiązuje nas uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i codzienna modlitwa. Zadbajmy też o właściwy ubiór idąc do kościoła. Świątynia jest przestrzenią sakralną i nie powinno się przychodzić w strojach weekendowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu w ramach „niedzieli chleba” wspomogli swoimi ofiarami najbardziej potrzebujących. Rozdaliśmy prawie 1500 chlebów.

Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 kolejny wykład z cyklu „Mocne …. Tematy”, pt. „Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie”. Wykład, który odbędzie się w kościele, poprowadzi prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu zaprosimy na kolejne spotkania.

W poniedziałek, 25 czerwca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączymy z modlitwami w intencji obrony życia dzieci poczętych. Adoracja w ciszy do  godz. 21.00.

W środę przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej.
W modlitwie osobistej pamiętajmy o osobie ks. biskupa Piotra Sawczuka. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu; po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe.
Również za tydzień, w niedzielę, będziemy gościli w naszej parafii ks. Michała Chromińskiego, misjonarza pracującego w Boliwii. Ks. Michał wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary do puszki na misje święte.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, przez cztery niedziele po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

W poniedziałek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego. Organizujemy wyjazd do Kodnia. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.

W bieżącym numerze „Echa Katolickiego”:

 • Zmiany personalne wśród duchowieństwa naszej diecezji
 • O Bożej Opatrzności i umiejętności czytania znaków
 • Jestem żołnierzem Chrystusa, mówi wojskowy, który zamienił karabin na Biblię
 • O sztuce budowania kompromisów.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Janusz Piasecki, Krystyna Osińska….

Dodano: 24 Czerwiec 2018
Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018 r

 


“Powinno  się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – to najbardziej znane słowa św. Brata Alberta, którego dzisiaj wspominamy w liturgii Kościoła. W nawiązaniu do tych słów, każda rodzina dzisiaj po Mszy św., otrzyma symboliczny chlebek. Ma on być symbolem naszej gotowości dzielenia się z najbardziej potrzebującymi i ubogimi w różnym wymiarze. „Głodnych” duchowo i materialnie nie brakuje pośród nas. Chleb prosimy zanieść tym, którzy są przede wszystkim spragnieni miłości i obecności drugiego człowieka. Być może w geście pojednania, pomocy potrzeba podzielić się najpierw z najbliższymi, a może pójść z tym chlebem do samotnych czy chorych sąsiadów. Dodatkowo możemy dzisiaj wspomóc najbiedniejszych z naszej parafii składając dary do „skrzyni miłosierdzia” (która znajduje się w bocznej kaplicy) lub wesprzeć ich materialnie (puszki będą przy rozdawanych chlebkach lub przy relikwiach św. Brata Alberta).

Zachęcamy do codziennej wspólnej  modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas   nabożeństwa. W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.40.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na KUL.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej odbędzie się wykład z cyklu „Mocne...tematy” p.t. Wpływ alkoholizmu rodziców na dorosłe życie ich dziecka. Wykład poprowadzi psychoterapeuta od uzależnień. Za tydzień,  24 czerwca, kolejny wykład z tego samego cyklu p.t.  Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie. Ten wykład poprowadzi prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Wykłady będą w kościele bezpośrednio po Mszy św. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu zaprosimy na kolejne spotkania.

W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli, uczniów i studentów na adorację i dziękczynienie za kończący się rok szkolny.

W piątek, 22 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Na Mszy św. o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie otrzymane dary i poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów z naszych szkół.
W Ciciborze Dużym, Msza św. kończąca rok szkolny również o godz. 8.00.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszać obfite Boże  błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

Od  przyszłej niedzieli wakacyjny porządek  Mszy  św: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” w ramach narodowej pielgrzymki mężczyzn na Jasną Górą. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Mężczyzn chętnych na ten wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

W Echu Katolickim:

 • O czterech młodych kapłanach wczoraj wyświęconych
 • O obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • Supernowoczesne narkotyki mogące uzależnić po jednokrotnym zażyciu
 • Z Bożym dopingiem wszystko jest możliwe.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Anna Makarewicz, Teresa Łozak, Halina Wisowata, Andrzej Szyc……..

Dodano: 19 Czerwiec 2018
Dziesiąta Niedziela Zwykła 10.06.2018 r

 

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej, a w niedziele o 17.40.

W środę, 13 czerwca, ojcowie kapucyni zapraszają na uroczystości ku czci św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11.00.  U nas 13 czerwca po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski i procesja. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę z par. Wniebowzięcia N M Panny po Mszy Świętej o 12.30 wyruszy na Plac Wolności  Marsz dla Życia i Rodziny. W programie gry, zabawy sportowe i ognisko.W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i młodzież z drugich klas gimnazjum i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Za tydzień przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „Trzeba być dobrym jak chleb”. W związku z tym, najbliższą niedzielę przeżyjemy jako „niedzielę chleba”. Diakonia Miłosierdzia naszej parafii po każdej Mszy św. będzie rozdawała chlebki, zachęcając do dzielenia się tym co mamy z najbardziej potrzebującymi. Konkretnym gestem naszej gotowości dzielenia się może być przygotowanie „torby miłosierdzia”, którą należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć w skrzyni miłosierdzia(tak jak czyniliśmy to w Wielkim Poście). Puste torby miłosierdzia wyłożone są w bocznej kaplicy.

W przyszłą niedzielę, 17 czerwca po Mszy św. wieczorowej, kolejny wykład z cyklu „Mocne…. Tematy” p. t. Wpływ alkoholizmu rodzica/rodziców na dorosłe życie jego dziecka. Wykład poprowadzi Sylwia Kuszneruk-Winiewska – psycholog, terapeuta uzależnień.
24 czerwca, też po Mszy św. wieczorowej wykład p.t. Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie. Wykład poprowadzi – Prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Wykłady odbędą się w kościele bezpośrednio po Mszy św.

Ojciec duchowny naszego seminarium zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w rekolekcjach od 22 – 24 czerwca. Trzeba wziąć skierowanie od księdza Proboszcza lub Prefekta.

W Echu Katolickim:

 • O kulcie Serca Jezusa i Maryi
 • Czy można dostąpić odpustu przez internet, radio lub telewizję
 • Świadectwo Dobromira Makowskiego
 • Ojcostwo to wyzwanie
 • Przygotowania do kolejnej Pielgrzymki na Jasną Górę.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Korniluk Mariusz…...

Dodano: 11 Czerwiec 2018
Dziewiąta Niedziela Zwykła 03.06.2018r

 

Dzisiaj jest niedziela miesięcznej adoracji po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. K Ż R zmieniają tajemnice różańcowe.

Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Procesją zakończymy obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rozpoczynają się centralne uroczystości 200 – lecia istnienia Diecezji Siedleckiej. W czwartek 7 czerwca w Janowie
o godz. 17.00, Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, podczas której kolegiata Janowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Wyjazd autokarem o 15.30. Mamy jeszcze sporo wolnych miejsc. Wyjazd darmowy.

Katolickie Radio Podlasie będzie transmitowało 7 czerwca, o godz. 17.00 Msze św.
z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski, 8 czerwca o godz. 7.30 Mszę św.
z Bazyliki Mniejszej w Janowie Podlaskim, a 9 czerwca od godz. 10.00 centralne uroczystości jubileuszowe z Katedry siedleckiej. Transmisja z uroczystości w Siedlcach będzie także on – line na stronie internetowej Podlaskie24.pl. Również Telewizja TRWAM, od godz. 10.30, będzie prowadziła transmisję sobotniej Mszy św. dziękczynnej za 200 lat istnienia Diecezji z siedleckiej Katedry. 

W sobotę o 10.30 w katedrze siedleckiej Msza św. dziękczynna za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem o 8.30. Zapisy w zakrystii. Przejazd też darmowy.

W piątek, 8 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 9 przeżyje uroczystość 30 – lecia swego powstania. O 9.00 w kościele bł. Honorata Msza św. a o 10.30 akademia.

W sobotę 10.00 – 14.00 festyn rodzinny współorganizowany z parafią. Zapraszamy.

10 czerwca w par. Chrystusa Miłosiernego KONCERT JUBILEUSZOWY.(zob. Gabl.)

W Echu Katolickim:

 • Rozmowa z bp. Gurdą
 • Najważniejsze osoby i wydarzenia z dziejów diecezji
 • Jakie skarby kryje Muzeum Diecezjalne
 • Wspomnienie wizyty Jana Pawła II w Siedlcach
 • Dla dzieci quiz wiedzy o naszej diecezji.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Maciejko Jarosław, Dąbrowska Halina…….

 

Dodano: 04 Czerwiec 2018

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 36

Projekt i wykonanie Orange Computers