Odwiedzin: 311532
Ogłoszenia parafialne

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 30

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 10.09.2017r

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów kl. I i ich tornistry, a Mszą św. o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów grupy 10A, na które zapraszamy też pielgrzymów duchowych.

W poniedziałek o 16.30 spotkanie kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów.

We wtorek wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny.

W środę, po nowennie nabożeństwo fatimskie: różaniec, procesja i kolejne spotkanie w ramach Doliny Pokoju, oraz katecheza, której tematem będzie – gniew.

 W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest dla nas chrześcijan godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie, jest więc znakiem naszej nadziei. Uporządkujmy nasze krzyże i miejsca gdzie są postawione.

W czwartek pobłogosławimy nowy krzyż postawiony przed kaplicą w Ciciborze podczas Mszy św. o godz. 16.30. Krzyż ten upamiętnia pierwszą pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski.

W czwartek na 19.00 zapraszamy chętne osoby do chóru.

W piątek, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne N M Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu.

W piątek o 16.30 spotkanie scholi dziecięcej, na które zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w służbę liturgiczną.

W piątek  o godz. 19.00 spotkanie  OAZY, zapraszamy na to spotkanie młodzież, która chce dołączyć do grupy oazowej.

Potrzebujemy kilku osób do śpiewana psalmów/psałterzystów/. Na chętnych czeka p. organista w sobotę po Mszy św. wieczorowej w kancelarii.

Za tydzień Mszą św. o godz. 10.00  w par Narodzenia NMP rozpoczną się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka.

W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 13.00 spotkanie rodziców i uczniów kl. III, którzy rozpoczynają przygotowania do I Komunii św.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • „ Różaniec do Granic”
 • Zamiast narzekać na młodzież, warto przyjrzeć się przyczynom agresji i uzależnienia
 • Czym tak naprawdę jest męstwo .


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Piotr Abramowski, Eugeniusz Borowiec, Władysława Bagłajewska…...

Dodano: 10 Wrzesień 2017
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 3.09.2017r

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania
i ich rodzicami.
Z polecenia ks. biskupa przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swoich parafiach.

Od dzisiaj porządek sprawowania Mszy św. jak w ciągu roku, nie ma Mszy św. o 20.00.

 Rozpoczęły się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie, w piątki o 19.00.

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły. Nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
Autobusy zabiorą uczniów z Terebeli o 7.22, a z Rakowisk o 7.15.

W Ciciborze  w kaplicy Msza św. rozpoczynająca rok szkolny też o godz. 8.00.

We wtorek, 5 września, przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i pierwsza rocznica jej kanonizacji. Oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 18.00 przygotowuje Diakonia Miłosierdzia, której św. Matka Teresa jest patronką. Zapraszamy do modlitwy w intencji potrzebujących i cierpiących oraz tych, którzy niosą im pomoc.

W piątek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza św.
o godz. 9.00. Po Mszy św. wieczorowej kolejne spotkanie w ramach Doliny Pokoju i obchodu  setnej rocznicy objawień fatimskich oraz katecheza o grzechu nieumarkowania.

Za tydzień dożynki parafialne, zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.00 przedstawicieli parafii z naszych wiosek: z Cicibora Dużego, Cicibora Małego, Rakowisk i Terebeli. Będziemy dziękować za tegoroczne dary. W par. Narodzenia NMP suma odpustowa o 12.00

Również w przyszłą niedzielę, Mszą św. sprawowaną o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie po pielgrzymkowe pątników z grupy 10A, na które zapraszamy również pielgrzymów duchowych.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów kl. I i ich przybory szkolne.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Wywiad na temat objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie
 • Relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej
 • Męczeństwo sióstr nazaretanek z Nowogródka
 • Nowe zasady odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzęta.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności Jan Wietrzyński….

Dodano: 05 Wrzesień 2017
Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 27.08.2017 r

 

Wakacje dobiegają końca, od przyszłej niedzieli porządek sprawowania Mszy św. jak w ciągu roku: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00.

Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach, jakie przeszły przez naszą Ojczyznę.

We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Będziemy się modlić podczas Mszy św. o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

W tym tygodniu I piątek miesiąca, dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30. Zachęcamy dzieci zwłaszcza z klas IV, aby rozpoczęły obchodzenie I piątków miesiąca jako dziękczynienie za dar Komunii św.

Prosimy też kandydatów do sakramentu bierzmowania, aby w ramach przygotowania do przyjęcia tego sakramentu obeszli I piątki miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej 15 minutowa medytacja różańcowa i różaniec, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 precesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe. Po Mszy św. o godz. 16.00 kolejne spotkanie z rodzicami i kandydatami do sakramentu bierzmowania.

1 września w piątek, przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Miejskie uroczystości rozpoczną się Mszą św. w par. św. Anny o godz. 10.30.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O księdzu Dolindo, jego ciężkiej życiowej doli i prostej modlitwie, która czyni cuda
 • Alkoholizm może dotknąć każdego
 • Ważne informacje dla wszystkich korzystających z programu 500+
 • 44 razy pielgrzymował pieszo na Jasną Górę

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Marian Woźniak i Eugeniusz Kosidło …   

Dodano: 27 Sierpień 2017
Dwudziesta Niedziela Zwykła - 20.08.2017r

 

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła, a w piątek z racji 25 dnia miesiąca modlitwy w intencji obrony życia. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

Monstrancja Fatimska – Wotum Polaków dla Fatimy wędruje przez polskie miasta. W środę w godz. 15.00 – 21.00 będzie w par. Narodzenia w Białej Podlaskiej.

W sobotę, 26 czerwca, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
W sobotę w Leśnej Podlaskiej Diecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie. Zachęcamy siostry i braci KŻR do wzięcia w niej udziału. Wyjazd autokarem z parkingu o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza pielgrzymka Rodzin do Leśnej Podlaskiej,  zachęcamy do licznego w niej udziału. Pielgrzymi zbierają się przed kościołem, by w szyku zorganizowanym za krzyżem wędrować do Pani Leśniańskiej.
Zwracamy się z prośbą do służb muzycznych, medycznych, porządkowych, które brały udział w pielgrzymce na Jasną Górę o pomoc w sprawnym jej przebiegu. Przewodnikiem grupy jest ks. Marek.
Prezydent Dariusz Stefaniuk dając pielgrzymom możliwość powrotu z Leśnej podstawi autobusy. Osoby zainteresowane tym niech się zapiszą w zakrystii.(do środy włącznie)

Ks. Biskup Kazimierz Gurda zaprasza wszystkie osoby konsekrowane, zakonnice i zakonników, instytuty świeckie, członków Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego a także rodziny osób konsekrowanych na II Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Konsekrowanych i ich Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w sobotę, 2 września 2017 r., o godz. 10.00.

Apel Ks. Biskupa Gurdy o pomoc poszkodowanym w nawałnicach.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wychodząc na przeciw osobom pokrzywdzonym organizuje szereg działań mających na celu pomóc tym osobom. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
W dniu 21.08.2017 o godz. 18.45 na stadionie przy ul. Warszawskiej odbędzie się mecz charytatywny. Organizatorzy zapraszają.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O sztuce rozwiązywania konfliktów
 • Skąd bierze się upodobanie do „szemrania”
 • Jak wygląda posługa misjonarza w Boliwii
 • O niebezpieczeństwie wirusa HPV.
Dodano: 20 Sierpień 2017
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 13 sierpnia 2017

 

Dzisiaj 13 sierpnia, różaniec fatimski odmówimy o 19.30 o 20.00 Msza św. wieczorowa i  apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – franciszkanina. Dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. W poniedziałek Msza św. o 20.00 i ostatni apel.

15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, porządek sprawowania Mszy  św. niedzielny/wakacyjny/. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Za przyczyną Królowej nieba i ziemi pobłogosławione zioła, kwiaty i owoce będą służyły dobru ludzi i zwierząt.

14 i 15 sierpnia będziemy przeżywali uroczystości odpustowe w Kodniu i Leśnej Podlaskiej. W gablocie znajdziemy dokładny program uroczystości.

15 sierpnia, odpust w par. Wniebowzięcia N. M. Panny na Woli, suma odpustowa o 12.30.

W czwartek wspomnienie św. Jacka, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji naszego ks. Jacka.

Kino Merkury zaprasza w dniach 18 – 27 sierpnia na film: Fatima Ostatnia Tajemnica.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Co mówi Kościół o wniebowzięciu Maryi
 • 100 rocznica powołania Rycerstwa Niepokalanej
 • Czystość jest najpewniejszą inwestycją w miłość
 • Bogata fotorelacja z trasy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę
 • Zachęta do wzięcia udziału w konkursach: literackim i fotograficznym.


 

Dodano: 14 Sierpień 2017
Dodano: 14 Sierpień 2017
Siedemnasta Niedziela Zwykła - 30 lipca 2017

 

Od przeszłej niedzieli trwa wakacyjna akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Zapraszamy chętnych po odbiór pustych plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne i do 15 sierpnia przynieść do zakrystii. Zostaną rozdane dzieciom z biednych rodzin.

We wtorek, 1 sierpnia, z kościoła o. Kapucynów po Mszy św. o godz. 6.00 wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy 10A  30 i 31 lipca w godz. 17.00 – 19.00.  Zdawanie bagaży 31 lipca  17.00 – 19.00 na naszym parkingu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 120 zł.

Osoby, które chcą się włączyć w duchowe pielgrzymowanie niech pobiorą z zakrystii Karty Duchowego Uczestnictwa i od wtorku będziemy o godz. 20.00 sprawować Mszę św. wraz z Apelem Pielgrzymkowym. W dni powszednie Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie.(przez czas trwania pielgrzymki)

Osoby odprowadzające pątników do Drelowa mogą powrócić do Białej autokarami pod warunkiem, że jeszcze dzisiaj zapiszą się w zakrystii.

Nabożeństwa w pierwszy czwartek i piątek będą odprawiane o 19.40. W pierwszy piątek spowiedź od 19.30. W I sobotę od 19.00 – 15 min. medytacji i różaniec.

W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. godz. 10.00. KŻR zmieniają tajemnice.

Sierpień to miesiąc pielgrzymek, wspomnień i ważnych wydarzeń narodowych. Biskupi apelują, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania zobowiązań abstynenckich od alkoholu.

1 sierpnia, we wtorek, będziemy przeżywać 73 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego
2 sierpnia, w środę, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

W gablocie znajdziemy plakat informujący o kolejnych pielgrzymkach Diecezjalnego Centrum Diecezjalnego Pielgrzymkowo-Turystycznego.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Czy tzw. kulturalne picie zapobiega uzależnieniu od alkoholu
 • O sposobach ratowania zagrożonych rozpadem rodzin
 • Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli
 • Relacja z pielgrzymki do Santiago de Compostela.


W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Polewicz Urszula…...

Dodano: 30 Lipiec 2017
Szesnasta Niedziela Zwykła 23.07.2017r

 

Diakonia Miłosierdzia przy naszej parafii włącza się w wakacyjną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Od dzisiaj zapraszamy po odbiór pustych plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne. Plecaki należy przynieść do 15 sierpnia. Odbiór plecków w zakrystii.

Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie osób zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy do grupy 10A odbędą się 30 i 31 lipca
w godzinach od 17.00 do 19.00. Zdawanie bagaży ostatniego dnia zapisów, w godz. 17.00 – 19.00.

Na stoliku wyłożone są karty duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Na kartce możemy zapisać swoją osobistą intencję i przekazać przewodnikowi grupy.

Prezydent Dariusz Stefaniuk zachęca do skorzystania z możliwości transportu powrotnego z przystanku pątników w Drelowie, podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na uczestników pielgrzymki, chcących powrócić do Białej Podlaskiej będą czekały autobusy. Osoby zainteresowane powrotem prosimy o wpisanie się na listę  na konkretne godziny do 30 lipca.

We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba, Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów po Mszy Św. wieczorowej.
Po błogosławieństwie modlitwa w intencji obrony życia, adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy do godz. 21.00 oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

W środę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Będziemy się modlić za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

W sobotę, 29 lipca, o godz. 19.30 w dolnym kościele Wniebowzięcia N.M.Panny na Woli odbędzie się wykład „ Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie” w Syrii i Iraku.

Komenda Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej wciąż odnotowuje szereg oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”, „ na policjanta”, czy też „  na prokuratora”. Nie dajmy się zwieść. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie  naszych pieniędzy. Należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

O modlitewnych Kołach Koronkowych

O sile Nowenny Pompejańskiej – O ratowaniu tonących i udzielaniu im pierwszej pomocy

O konkursie literackim i fotograficznym z racji  200-lecia naszej diecezji. 

 

Dodano: 24 Lipiec 2017
Piętnasta Niedziela Zwykła 16.07.2017r

 
Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie N.M.Panny z góry Karmel i historię szkaplerza. Wielu z nas nosi szkaplerz. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja, ale znak naszej religijności, naszej wiary i miłości.

W czasie wakacji Diakonia Miłosierdzia przy naszej parafii włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Wyposażając plecaki w przybory szkolne możemy wspomóc dzieci z biedniejszych rodzin. Akcja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą i mogą wyposażyć przynajmniej jedno dziecko z naszej parafii. Wszystkich darczyńców zapraszamy po odbiór plecaków do zakrystii w przyszłą niedzielę.

Za tydzień o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, która wyruszy 1 sierpnia. Prosimy również o przybycie tych, którzy chcą posługiwać w różnych służbach – muzycznej, medycznej, porządkowej. Potrzebna jest też osoba do pełnienia zadania – łącznika na trasie pielgrzymki.
Przewodnikiem grupy 10A będzie ks. Jacek.

Dzisiaj trzecia, a za tydzień czwarta katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

W gablocie znajdziemy informacje na temat Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach. Od 1 lipca do 19 września są przyjmowane zgłoszenia.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Wakacje sprzyjają wypoczynkowi, ale też duchowej przemianie
 • O przygotowaniach do  Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
 • Jakie obietnice przekazała Maryja czcicielom szkaplerza
 • Na czym polega posługa w diakonii życia
 • O tym jak Bóg uratował pewną rodzinę
 • Początki Katolickiego Radia Podlasie, wspomina pierwszy dyrektor rozgłośni.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Anna Prokopiuk i Czesław Koperski.

Dodano: 17 Lipiec 2017
Czternasta Niedziela Zwykła 09.07.2017r

 
Dzisiaj kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.  Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane  powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy też o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Dzisiaj o godz. 19.00 druga katecheza dla rodziców i chrzestnych.

We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Założony przez niego zakon Benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele.

W czwartek, 13 dzień miesiąca  -  po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski, procesja i kolejna katecheza o grzechu nieczystości.

Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie N. M. Panny z góry Karmel i historię szkaplerza. Wielu z nas nosi medaliki szkaplerze. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja, ale znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Dodatek dla miłośników leśnej przyrody
 • Relacja z Diecezjalnego Dnia Chorego w Kodniu
 • Czy Pan Bóg jest obecny i działa w internecie
 • O powołaniu do kapłaństwa, jego rozpoznawaniu i kształtowaniu.
Dodano: 09 Lipiec 2017

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 30

Projekt i wykonanie Orange Computers