Odwiedzin: 323137
Ogłoszenia parafialne

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 33

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r

 

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej wykładem: „Uzależnienia – rozpoznanie, fazy, rodzaje” rozpoczną się w naszej parafii  spotkania Akademii Świadomości Społecznej. Zapraszamy  w trzecie niedziele miesiąca za wyjątkiem świąt i wakacji. Spotkania mają charakter otwarty, odbywać się będą w kościele.

W dniu dzisiejszym uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych pod kościołem rozprowadzają palmy wielkanocne wykonane przez nich samych, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Nabywając palmę sprawimy uczniom wielką radość. Będzie też możliwość nabycia baranka do koszyczka ze święconką i na stół świąteczny.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Centralne uroczystości i suma odpustowa w Szpakach o godz.19.30. W naszej parafii Msza św. z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi o godz. 18.00.
Zapraszamy.

Do chorych pojedziemy  we wtorek od godz. 9.00, prosimy o samochody.

W piątek, Mszą św. sprawowaną o godz. 20.00, rozpocznie się w naszym kościele Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy trwają przez internet, szczegóły na plakacie i naszej parafialnej stronie internetowej i facebooku. Pakiety można odbierać w kancelarii parafialnej. Tej samej nocy, w kościele św. Antoniego, będzie trwała całonocna, ekstremalna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za  tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 13.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

W Niedzielę Palmową zapraszamy na przeżywanie tradycyjnej Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Wyruszy ona z parafii św. Anny o godz. 19.00 do kościoła Św. Michała Archanioła, na ul. Pokoju (dlatego nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu z racji 25 dnia miesiąca).

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak  interpretować słowa papieża Franciszka  na temat intencji Mszy św.
 • Jak rozumieć słowa  „wynagradzać Panu Bogu” i „zadośćuczynienie drugiemu człowiekowi”.
 • Bojaźń Boża to nie strach
 • Poradnie życia rodzinnego pomagają nie tylko narzeczonym Świadectwo uczestnika Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.


W minionym tygodniu zostali pochowani: + Waldemar Bieliński i Marcin Baczyński…..

 

Dodano: 19 Marzec 2018
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r

 

Dziękujemy Księdzu Michałowi Mościckiemu za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych, niech głoszone Słowo Boże umocni nas w wierze. Życzymy księdzu wielu Łask Bożych na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego i w dalszej posłudze kapłańskiej.

Od dzisiaj  zapisujemy na wyjazd do chorych w dniu 20 marca od godz. 9.00.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek: 9.00, 16.00, 17.15 i 18.40 a gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 i   18.45.

We wtorek, 13 marca przypadnie 5 rocznica wyboru papież Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego naszymi modlitwami.

W dniu 16 marca (piątek) po raz trzeci w Białej Podlaskiej odbędzie się Droga Krzyżowa. Trasa liczy 12 km. Rozpocznie się Mszą św. w par. Wniebowzięcia o godz. 19.00. Ostatnia stacja będzie w kościele Chrystusa Miłosiernego. (zob. gablota).

W piątek, 23 marca, Mszą św. sprawowaną o godz. 20.00 w naszym kościele, rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku do wyboru będą dwie trasy: bł. Honorata (długości 41 km) i św. Mikołaja (długości 44 km, prowadząca do Międzyrzeca). Zapisy przez stronę internetową www.edk.org.pl. Szczegóły na plakacie.

W sobotę, 24 marca młodzież z całej diecezji spotyka się w Siedlcach na wspólnym uwielbieniu Boga. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Wyjazd autokarem, zapisy u ks. Łukasza.

Pod kościołem są rozprowadzane baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką i na stół świąteczny. Ofiary zostaną przekazane na CARITAS w Siedlcach.

W przyszłą niedzielę uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych będą rozprowadzać w naszej parafii palmy wielkanocne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Zachęcamy do ich nabywania.

Od przyszłej niedzieli w naszej parafii po Mszy św wieczorowej rozpoczną się wykłady AKADEMII ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ z cyklu : „Mocne tematy”. Pierwszy wykład p.t. Uzależnienia – rozpoznanie, fazy, rodzaje. Poprowadzi Edyta-Borys – Frończuk, psychoplog biegły sądowy. Spotkanie ma charakter otwarty. Na stoliku za ławkami są wyłożone ulotki podające tematy na cały rok.


9 kwietnia dwa spotkania z p. Jackiem Pulikowskim w PSW na ul. Sidorskiej godz. 11.00 i w WodKanie na ul. Narutowicza godz. 17.00. (zob. gabl.)

Przez cały marzec w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej przy ul. Brzeskiej 1 można zwiedzać wystawę o niezłomnej sanitariuszce Danucie Siedzikównie ps. Inka

Dyr. Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzaccju i Modrnizacji Rolnictwa Krzysztof Gałaszkiewicz informuje, że tylko do 14 marca 2018 roku można składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym w 2017 roku. Oświadczenie zastępuje składanie wniosku o płatności bezpośrednie w 2018 r.

Dzisiaj można do puszek złożyć ofiarę na leczenie chorej Amelii Chybowskiej. Lekarze w Polsce nie są w stanie jej pomóc. Za granicą koszt leczenia jest bardzo wysoki. Skarbonka jest przy stoliku z barankami.

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Świadectwo uzdrowienia za przyczyną św. Józefa
 • Czy można wierzyć w sny
 • O geniuszu kobiety
 • Na czym polega prawdziwa pobożność
 • Dlaczego znajomość historii swojego narodu i uczciwe rozliczenie z przeszłością są tak ważne.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności : + Tomasz Jarząbkowski…….

Dodano: 11 Marzec 2018
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r

 

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg i trzeba zatroszczyć, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem. Dlatego zachęcamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych , które rozpoczniemy w najbliższy piątek.

Program rekolekcji:

Piątek – 9 marca
6.30 Msza św. z nauką ogólną
9.00 Msza św. z nauką ogólną, Droga Krzyżowa
11.00 Msza św. z nauką ogólną
15.30 Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci
17.00 Msza św. z nauką dla młodzieży
18.30 Msza św. z nauką ogólną, Droga Krzyżowa i kolejne
rozważanie o ranie Jezusa Chrystusa

Sobota – 10 marca
6.30 Msza św. z nauką ogólną
9.00 Msza św. z nauką ogólną
11.00 Msza św. z nauką dla starszych, chorych i cierpiących
15.30 Msza św. z nauką dla dzieci
17.00 Msza św. z nauką dla młodzieży
18.30 Msza św. z nauką ogólną

Niedziela 11 marca - zakończenie rekolekcji.

Spowiedź w piątek i sobotę 15 min przed każdą Mszą św.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla młodzieży. Jeżeli ktoś chce się dołączyć do tej grupy – zapraszamy.

W najbliższą środę, 7 marca, o godz. 19.00 ks. bp Piotr Sawczuk będzie przewodniczył nieszporom, w czasie których
I wspólnota neokatechumenalna uroczyście wyzna wiarę.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

Bardzo prosimy, aby wypełnione produktami spożywczymi i chemicznymi, torby miłosierdzia składać do „skrzyni miłosierdzia”, która stoi w bocznej kaplicy, aby Diakonia Miłosierdzia mogła rozpocząć przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących.

Msza Św. w intencji osób uczestniczących w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej odbędzie się 23 marca, o godz. 20.00 w naszym kościele. Do przejścia będą, do wyboru dwie trasy: jedna prowadząca do kościoła św. Antoniego w Białej Podlaskiej, długości 41 km (tak jak w roku ubiegłym), a druga do kościoła św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, długości 44 km.

W sobotę, 10 marca, w Szpakach rozpoczyna się nowenna ku czci św. Józefa; codziennie o godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.

 


W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa
 • Cenne relikwie Krzyża Świętego odnalezione w jednej z parafii naszej diecezji
 • Czym jest dar umiejętności
 • O siedmiu radach Ojca Pio.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: Nowicka Wiera i Niewiadomska Krystyna...

Dodano: 04 Marzec 2018
Druga Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018 r

 

Dzisiejsza niedziela jest nazwana niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce świata. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

Dzisiaj po Mszy św., sprawowanej o godz.16.00 spotkanie młodzieży licealnej i starszej. Zapraszamy wszystkich poszukujących, wątpiących, stawiających trudne pytania.

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek odprawiamy drogę krzyżową: 9.00, 16.00, 17.15, 18.40. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy  św. o 10.00 i 17.40. Rekolekcje Wielkopostne 9 i 10 marca (zakończenie IV niedzielą Wielkiego Postu).

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić za kapłanów i o powołania do kapłaństwa oraz życia konsekrowanego.
W I piątek spowiedź od 15.30. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwa różańcowa, medytacja nad kolejną tajemnicą różańcową i adoracja w ciszy do godz. 21.00. W I niedzielę w ramach adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale, a KŻR zmieniają tajemnice.

Za tydzień przypada dzień imienin Pasterza diecezji, pamiętajmy w modlitwie o Ks. Biskupie Kazimierzu.

W przyszłą niedzielę, 4 marca odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny w par. Narodzenia NMP.

Parafia Wojskowa pw. św. Kazimierza Królewicza będzie obchodziła za tydzień odpust i 25 – lecie powstania. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek.

Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiana w naszej parafii każdego 11 dnia miesiąca.

Trwają zapisy do Katolickiego Przedszkola im. bł. Honorata Koźmińskiego. Przedszkole to jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców, służy dziecku i jego rodzinie, uczy życia opartego na fundamencie wiary, wprowadza w świat wartości chrześcijańskich, promuje działania twórcze i rozwija pasję. Rodziców zainteresowanych dobrym i religijnym wychowaniem swoich dzieci zapraszamy do sekretariatu przedszkola. Bliższe informacje znajdziemy na stronie www.katolickieprzedszkolebp.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Św. Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej prowadzi nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych i do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019. Szczegółowe informacje i pełna oferta edukacyjna zamieszczona jest na stronie internetowej szkoły i na plakatach w gablocie.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Kogo prosić o radę w momentach ważnych decyzji;
 • Dlaczego zły duch tak bardzo boi się postu
 • Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.
Dodano: 28 Luty 2018
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r

 

Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywną modlitwę osobistą i wspólnotową. Modlitwie wspólnotowej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych.

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową na 9.00 i 17.15 dla dorosłych, na 16.00 dzieci  i o 18.40 młodzież.

W niedziele Gorzkie Żale po Mszy  św. o godz. 10.00 i przed wieczorową o 17.40.

W ramach jałmużny wielkopostnej, w bocznej kaplicy została przygotowana „skrzynia miłosierdzia” do której można składać, zarówno artykuły spożywcze jak i chemiczne, jako forma pomocy najbardziej potrzebującym. Wcześniej prosimy o zabranie toreb miłosierdzie, a po ich wypełnieniu o złożenie do „skrzyni miłosierdzia”.

W najbliższą sobotę w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Kongres Różańcowy zachęcamy zelatorów i członków Żywego Różańca do wzięcia w nim udziału. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

W przyszłą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie też dzień modlitw
w intencji misji i misjonarzy.

Za tydzień, 25 dzień miesiąca, a więc po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji obrony życia poczętego, a później adoracja w ciszy do godz. 21.00, w czasie której możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

Od przyszłej niedzieli na Mszę św. o godz.16.00 i spotkanie po niej zapraszamy młodzież licealną i starszą. Zapraszamy wszystkich poszukujących, wątpiących, stawiających trudne pytania.

W budynku Domowego Szpitala przy ul. Spółdzielczej 5 został otwarty punkt pobrań materiału badań laboratoryjnych. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

W najnowszym numerze Echa Katolickiego:

 • o darze rozumu i o tym, jak go zdobywać,
 • o umiejętności rozmawiania oraz wywiad
 • o cudach w Lourdes i wyjaśnienie czym jest post eucharystyczny.
Dodano: 18 Luty 2018
Szósta Niedziela Zwykła 11.02.2018r

 


Dzisiaj w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej  sakramentu namaszczenia. Jest to sakrament uzdrawiający, umacniający w słabości, a w przypadku niemożliwości spowiedzi gładzący grzechy.

 Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw  o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

 W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem o godz. 6.20 , 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 w Ciciborze o 17.00.

 Wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku(z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy między 18 a rozpoczęciem 60 roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.

Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 W głębokim przeżywaniu W. Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa 9.00 i 17.15 – dla dorosłych, 16.00 – dla dzieci, 18.40 – dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i 17.40.

 Zelatorom i członkom K.Ż.R przypominamy o Kongresie Różańcowym, który odbędzie się 24 lutego ( sobota) w Radzyniu Podlaskim. Zaproszeni są zelatorzy i członkowie Kół Różańcowych. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

 W Echu Katolickim:

 • Rozważania na temat 7 darów Ducha Świętego
 • O postanowieniach wielkopostnych
 • Czym jest tak naprawdę sakrament namaszczenia chorych
 • Świadectwo zakonnika posługującego w sanktuarium lurdzkim
 • O przestępcach okradających seniorów metodą „ na wnuczka”.

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Anna Chrzanowska, Tadeusz Maniowiec…...

Dodano: 11 Luty 2018
Piąta Niedziela Zwykła 04.02.2018 r

 

Pan Jezus dzisiaj przyszedł do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po Mszy św. o godz. 7.00 pobłogosławimy chleb.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji chorych.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas modlitwy i pokuty w intencjach tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych,

Za tydzień po Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • „Okultyzm zrobił ze mnie wrak człowieka”
 • Jak się uczyć, by się nauczyć
 • O zakończonym w Janowie Podlaskim remoncie krypty, w której spoczywają dawni biskupi podlascy
 • Rozliczając PIT, możemy 1% podatku przeznaczyć na pomoc osobie lub instytucji.


W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Walasek Zofia,

+ Nadrajkowska Wiktoria i + Chajkaluk Jolanta……. 

Dodano: 04 Luty 2018
Czwarta Niedziela Zwykła 28.01.2018 r

 

Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym zmaganiu się ze złem.

Dzisiaj w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. wieczorowej będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Z racji ferii zimowych Mszy św. o 16.00 nie będzie, spowiedź od 17.30.

W piątek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, poprzedzi ją procesja ze świecami. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych  i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu  we wspólnocie Kościoła.

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a później spotkanie Kółek Różańcowych w sali św. Matki Teresy z Kalkuty.

Zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich. Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, wspólnotą modlitwę i rozmowy. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii.

W najnowszym numerze Echa Katolickiego:

 • o różnych droga powołania, charyzmatach i zakonach;
 • o tym, jak ratować małżeństwo
 • o męstwie Unitów podlaskich w rozmowie z prawnukiem jednego z Błogosławionych.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Mieczysław Białecki i Lilia Kuźmicka.
Wieczny odpoczynek...

Dodano: 28 Styczeń 2018
Trzecia Niedziela Zwykła 21.01.2018r

 

We wtorek, 23 stycznia, wspomnienie bł. Męczenników Podlaskich, ks. biskup Kazimierz Gurda kieruje do nas zaproszenie

Trwamy w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się w czwartek,
w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Z racji 25 dnia miesiąca – dnia świętości życia – w czwartek po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji obrony życia i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 21.00

Bialskie Centrum Kultury, zaprasza na ostatni, podsumowujący koncert współorganizowany z bialskimi parafiami w ramach Bialskiego Kolędowania. W najbliższą niedzielę 28 stycznia w kościele p. w. Wniebowzięcia N. M. Panny o godz. 19.00 wystąpią: Chór Parafii Narodzenia, oraz Chór Parafii Bożego Ciała w Siedlcach pod  dyr. Mariusza Orzełowskiego.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci,  a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W bieżącym numerze Echa:

 • Co mają nam dzisiaj do powiedzenia bł. Męczennicy
 • z Pratulina
 • Św. Tomasz o duszy. Kiedy zaczyna się życie
 • Pierwsza błogosławiona XX w.,czyli Gemma Galgani
 • O bieżącej sytuacji politycznej w kraju
 • O czym pamiętać przy wyborze okularów.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisława Kiewel, Mirosław Skrzypczak, Irena Olejarczyk, Czesław Krupski…….

Dodano: 21 Styczeń 2018
WIZYTA DUSZPASTERSKA 22 – 27 stycznia 2018 r

 

 

 

22 stycznia 2018 r. /poniedziałek/
•    15.30 – ul. Grunwaldzka 1 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 49A – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 70 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 9 – 2 księży
•    17.30 – ul. Zygmunta Augusta 3 – 1 ksiądz

23 stycznia 2018 r. /wtorek/
•    15.30 – ul. Terebelska 47B – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 49C – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 74 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 80 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Władysława Jagiełły 7 – 2 księży
•    17.30 – ul. Terebelska 47C – 1 ksiądz
•    17.30 – ul. Terebelska 58 – 1 ksiądz

24 stycznia 2018 r. /środa/
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 1 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 2 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 3 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Władysława Jagiełły 5 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Władysława Jagiełły 6 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Kwiatowa – 1 ksiądz
•    17.30 – ul. Władysława Jagiełły 4 – 1 ksiądz

25 stycznia 2018 r. /czwartek/
•    15.30 – rodziny, które w wyznaczonym dniu nie mogły przyjąć księdza; prosimy o zgłaszanie się do zakrystii

27 stycznia 2018 r. /sobota/
•    9.00 – ul. Sitnicka – 4 księży (rozpoczną z dwóch stron ulicy)
•    9.00 – ul. Różana – 1 ksiądz
•    10.00 – ul. Kazimierza Jagiellończyka (domy prywatne) – 1 ksiądz
•    11.00 – ul. Okrzei – 1 ksiądz
•    12.30 – ul. Grunwaldzka (domy prywatne) – 1 ksiądz
•    12.30 – ul. Księcia Witolda (domy prywatne) – 1 ksiądz

Dodano: 21 Styczeń 2018

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 33

Projekt i wykonanie Orange Computers